Рішення
від 14.09.2018 по справі 923/702/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 вересня 2018 року Справа № 923/702/18

Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. при секретарі Горголь О. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Комунального підприємства "Міський водоканал", м. Нова Каховка Херсонської області

до Приватного підприємства "Елвіс", м. Нова Каховка Херсонської області

про стягнення заборгованості в сумі 5 423,40 грн. за договором

за участю представників сторін:

від позивача: уповноважений представник ОСОБА_1;

від відповідача: не прибув.

Комунальне підприємство "Міський водоканал" (позивач) звернулося до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Приватного підприємства "Елвіс" (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 5 423,40 грн. за договором про приймання наднормативно забруднених стічних вод від 1 жовтня 2013 року.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 08.08.2018 відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.

Позивач наполягає на задоволенні позовних вимог.

Відповідач в судове засідання 14.09.2018 року не прибув, надіслав до суду лист, в якому просить провести розгляд справи без його присутності.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві: згідно вимог П.2.2 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка (далі - Правила) Водоканал зобов'язаний установити кожному Підприємству кількісні та якісні показники приймання стічних вод до міської каналізації, а також вимоги щодо додержання певного режиму скиду стічних вод з урахуванням діючих вимог водокористування при укладанні договорів з Підприємствами на послуги водовідведення. Відповідач стверджує, що до цього часу Водоканал виконання даної вимоги ігнорує, мотивуючи присутністю в договорі таблиці 1, інгредієнти списку В якої не відповідають діючим вимогам водокористування. П.5.2 Правил при визначенні ДК забруднюючих речовин в стічних водах за ДК каналізаційної мережі (лімітуючий чинник - вимоги каналізаційної мережі) ДК приймалися за додатком 2 до цих місцевих Правил. П.2.3 Підприємства мають право: - перевіряти розрахунки ДК забруднюючих речовин в стічних водах свого Підприємства, виконані Водоканалом (на підставі інформації додатку 5 Правил) та оскаржувати їх. 05.01.2017р., в зв'язку з тим, що Приватне підприємство "Елвіс" не погодилось з результатами аналізу відбору проб Комунальним підприємством Міський водоканал , порівняльну пробу було направлено згідно вимог ДСТУ ІSО 56667-3-2001 до Випробувального центру продукції ДП Херсонський науково-виробничий центр стандартизації та сертифікації . За результатами аналізу відповідно до Протоколу №115д від 31.01.2017р. перевищення ГДК не зафіксоване. Відповідач наполягає на тому, що в порівняльній пробі за результатами аналізу перевищення ГДК не зафіксоване і такі інгредієнти як цинк, залізо та мідь відсутні, а в додатку 2 Правил включені в договори про приймання наднормативно забруднених стічних вод для підприємств міста безпідставно, що не відповідає вимогам Правил.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд

встановив:

Комунальне підприємство Міський водоканал (надалі - Позивач) створене на підставі рішення Новокаховської міської ради від 19.11.2002 р. № 189 на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери управління Новокаховської міської ради.

Головними завданнями виробничої діяльності підприємства згідно Статуту підприємства є надання послуг з водопостачання та водовідведення, а саме :

-централізоване питне водопостачання та водовідведення;

-відведення, механічна і біологічна очистка побутових і промислових стічних вод споживачів;

-користування надрами; видобування прісної підземної води;

-забезпечення подачі питної води необхідної кількості і потрібної якості;

-забезпечення збору та очистки каналізаційних стоків.

Спірні правовідносини, що виникли між Позивачем та Відповідачем насамперед регулюються Законами України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення", "Про житлово-комунальні послуги", Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України , затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06. 2008 р. № 190 (далі - Правила користування), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002р., Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316, ( далі - Правила приймання стічних вод), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м. Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 26.09.2006 р. №242.

Приймання стічних вод підприємств у комунальну централізовану систему каналізації в спірний період було врегульовано Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002 р. Про затвердження Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України (далі - Правила).

Відповідно до вимог вищевказаних Правил:

п. 1.8. Водоканали приймають стічні води Підприємств до комунальної або відомчої каналізації за умови, якщо каналізаційна мережа та очисні споруди каналізації мають резерв пропускної спроможності, показники якості стічних вод Підприємства задовольняють вимоги місцевих Правил приймання та укладеного з Водоканалом договору на приймання стічних вод.

п.7.8. з метою контролю якості стічних вод Підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК (допустимих концентрацій) забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента.

Порядок сплати за скид понаднормативних забруднень регламентується Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, яка також затверджена вищевказаним наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, (далі - Інструкція).

Згідно з п. 1.3. вищезазначеної Інструкції - Підприємства скидають стічні води в системи комунальної чи відомчої каналізації та сплачують їм за послуги водовідведення відповідно до договорів з Водоканалами. Договори укладають на підставі місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста (далі - місцеві Правила приймання), Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 01.07.94 N 65 та цієї Інструкції.

Підприємства повинні повністю покрити всі витрати Водоканалу, пов'язані з транспортуванням і очищенням стічних вод та справлянням збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір). При недотриманні вимог договору та місцевих Правил приймання сплатити Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, а також відшкодувати збитки, заподіяні через порушення режиму скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються Підприємствами.

Відповідно до 3.2. вищезазначеної Інструкції при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, Підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій, обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Враховуючи вимоги вищезазначених Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Мінприроди України розробив місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, які рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради №242 були затверджені 26 вересня 2006 року (надалі - місцеві Правила приймання стічних вод).

Відповідно до вимог місцевих Правил приймання стічних вод, підприємства зобов'язані здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи міської каналізації, проводити власними силами і засобами або за договорами з аналітичними лабораторіями систематичний відбір проб з метою контролю скидів стічних вод та має право для забезпечення можливостей незалежної перевірки результатів лабораторних визначень (вимірювань) проводити відбір проби своїх стічних вод одночасно з відбором контрольної проби Водоканалом (порівняльна проба). При цьому забезпечується найбільш можливий збіг складу та властивостей порівняльної й контрольної проб.

Комунальне підприємство Міський водоканал , враховуючи вимоги вищезазначених Правил, зобов'язане, окрім іншого, здійснювати контроль за витратою та якістю стічних вод, що скидають підприємства.

Матеріалами справи підтверджується, що між комунальним підприємством "Міський водоканал" та приватним підприємством "Елвіс" укладено діючий договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення №1136 від 01.12.2012р. (надалі - договір про надання послуг).

У відповідності до п. 1.15. Договору про надання послуг Споживачу встановлено перелік допустимих концентрацій забруднюючих речовин (ДК) у стічних водах згідно Правил приймання стічних вод, які він зобов'язаний дотримуватись та не перевищувати.

У зв'язку із виявленням перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Відповідача між комунальним підприємством «Міський водоканал» та приватним підприємством Елвіс 01 жовтня 2013р. було укладено договір про приймання наднормативно забруднених стічних вод.

Розділом 1 вищезазначеного Договору передбачено, що комунальне підприємство "Міський водоканал" приймає наднормативно забруднені стічні води приватного підприємства Елвіс з об'єкту, розташованого за адресою Херсонська область, м.Нова Каховка, пр-т Дніпровський, 14-в, а Відповідач здійснює скид наднормативно забруднених стічних вод у каналізацію і сплачує додаткову плату за приймання цих вод на умовах, які визначені цим Договором згідно з Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 26.09.2006 р. №242.

Також, вимогами вищезазначеного договору встановлено:

п.1.2. Для Відповідача визначено допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах.

п.1.3. Відбір проб стічних вод на аналіз для визначення властивостей та вмісту в них забруднюючих речовин, для порівняння їх фактичних характеристик з установленими нормативами допустимих концентрацій (для подальшого застосування (при необхідності) підвищених тарифів), здійснюється, відповідно до вимог п.1.9 Правил приймання стічних вод, у контрольному колодязі, розташованого за межами підприємства. Контрольний і каналізаційний колодязь КК6 є точкою відбору проб стічних вод Відповідача, що розташований згідно схеми (викопіюванню з генплану - Місце відбору проб стічної води ПП Елвіс , пр. Дніпровський, 14в), яка є невід'ємною частиною договору.

п.6.7. ПП Елвіс зобов'язаний отримати у Водоканалі рахунок за надані послуги з приймання понаднормативно забруднених стічних вод скинутих до комунальної каналізації 20 числа поточного місяця та повністю оплатити його до 30 числа поточного місяця, незалежно від претензій.

Під час розгляду справи судом встановлено, що при здійсненні Позивачем відбору разової проби методика відбору проб стічних вод, виконання встановлених вимог по транспортуванню цих проб до лабораторії відповідали вимогам, визначеним Національними стандартами України ДСТУ ВО 5667-10-2005 Настанови щодо відбирання проб стічних вод та ДСТУ ВО 5667-3-2001 Настанови щодо зберігання та поводження з пробами , а саме:

Контрольний колодязь для відбору проб стічних вод ПП Елвіс улаштований Відповідачем, обране місце чисте від окалини, мулу, бактеріальної плівки, тощо, теча стічної води із сильною турбулентністю.

Проба стічної води відбирається на глибині приблизно 1/3 від поверхні води.

Під час відбирання проби посудина (3-х літровий бутель) заповнюється до самого верху і закривається накривкою так, щоб не залишилося місця для повітря над пробою.

Перед відбиранням проби посудина (3-х літровий бутель) оброблюється у лабораторії КП Міський водоканал сумішшю, яка складається із соляної кислоти та перекисі водню, після чого споліскується дистильованою водою, а безпосередньо на місці відбору проб - стічною водою. Час перебування проби у пробовідбірнику не більше 5 хвилин.

З метою захисту від пошкодження відібрані проби встановлюються у спеціальний ящик, який дозволяє звести до мінімуму контакт проби зі світлом та впливу температурного режиму.

Відібрані проби протягом години доставляються до атестованої лабораторії КП Міський водоканал і в той же час проводиться первинна обробка проби.

Враховуючи вимоги Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету від 26.09.06р. №242, та укладеного між Сторонами Договору 05.01.2017р. представниками КП Міський водоканал , згідно актів відбору проб було проведено відбір разової проби стічних вод Відповідача, і проведено відповідний хімічний аналіз цих стічних вод, яким було виявлено перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Відповідача, а саме:

05 січня 2017 року згідно акту про відбір проби стічних вод №1 від 05.01.2017р., представниками КП Міський водоканал було проведено відбір разових проб стічних вод Відповідача та згідно проведеного хімічного аналізу №3/1 від 05 січня 2017 року, виявлено перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин, а саме: цинку в 5,538 разів, заліза - в 7,041 разів, міді - в 1,8 разів..

Виявлені в цих пробах перевищення ГДК (гранично допустимих концентрацій) забруднюючих речовин у стічних водах стали підставою для нарахування плати за скид наднормативних забруднень у листопаді, грудні 2016 року та січні місяці 2017 року.

На підставі вищезазначених результатів хімічних аналізів було проведено розрахунок

оплати за послуги з приймання понаднормативно забруднених стічних вод, враховуючі наступні вимоги Договору про приймання наднормативно забруднених стічних вод:

6.2.При виявленні за результатами аналізу перевищення фактичної концентрації будь- якого інгредієнту, вказаного у пункті 1.2. даного Договору - оплата послуг водовідведення здійснюється Абонентом з коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

6.3.Норматив плати за скид понаднормативних забруднень стічних вод, скинутих Абонентом у систему комунальної каналізації, установлюється на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень.

6.4.Норматив плати за скид понаднормативних забруднень у централізовану мережу водовідведення установлюється на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених цим договором.

Виробнича собівартість очищення 1 куб. м стічних вод визначається на підставі Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення , затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011р. №869, та становить 2,23 грн. з ПДВ ( на момент укладення договору).

6.5.При перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Абонента, що скидаються у централізовану мережу водовідведення, порівняно з встановленими цим договором, Абонент сплачує Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій, обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Коефіцієнт кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми, визначається відповідно до п.п.8.6 - 8.9 місцевих Правил приймання стічних вод

Вищевказана плата може змінюватися на протязі дії цього договору, у зв'язку зі зміною затвердженого тарифу на централізоване водовідведення.

6.6. Уразі зміни тарифу на водовідведення, діючих на час укладання договору, оплата Абонентом наданих йому послуг з очищення понаднормативно забруднених стічних вод здійснюється за новими цінами без зміни інших умов договору та додаткового узгодження з Абонентом.

Виробнича собівартість очищення 1 куб. м стічних вод визначається на підставі Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення , затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011р. №869 та затвердженого тарифу на послуги з водовідведення на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №871 від 26.03.2015р. Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП Міський водоканал , наказу по підприємству від 02.04.2015р. №49 Про встановлення нормативів за скид понаднормативних забруднень з 01.05.2015 р. становить 2,62 грн. з ПДВ.

Згідно пояснень позивача, даний тариф у розмірі 2,62 грн. (з ПДВ) діяв з 01.05.2015 року по 15.04.2017р. та був змінений у квітні 2017 року на підставі рішення Виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області №143 від 25.04.2017р. Про встановлення КП Міський водоканал тарифів на централізоване водопостачання/водовідведення та на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) , яке було прийнято з врахуванням Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 року №310.

Вартість наданих послуг вираховується по формулі = Кк х Но х V, де

Кк - визначений коефіцієнт кратності;

Но - норматив за очищення понаднормативно забруднених стічних вод, скинутих

Абонентом у систему комунальної каналізації (в залежності від тарифу);

V - обсяг скинутих стоків.

Обсяг скинутих стоків при розрахунках з відповідачем застосовувався на підставі

довідок, наданих Відповідачем.

Коефіцієнт кратності вираховується по формулі: Кк = СФ-ДК : ДК , де

СФ - фактична концентрація забруднення (за результатами проведеного хімічного аналізу)

ДК - допустима концентрація забруднення (визначено в Правилах і Договорі в залежності від конкретного інгредієнту).

Згідно Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету від 26.09.06р. №242:

п.7.5. Водоканал здійснює контроль за витратою та якістю стічних вод, що скидають Підприємства. Цю роботу організовує адміністрація Водоканалу, яка розробляє інструктивні документи щодо контролю за стічними водами Підприємств. Документи затверджуються керівником Водоканалу. Адміністрація Водоканалу повинна передбачити виділення відповідних трудових та матеріальних ресурсів, обладнання, транспортних засобів, виходячи з потреби контролю обсягів та якості стічних вод кожного Підприємства не менше одного разу на три місяці.

8.10. Період, за який стягується плата за скид Підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, установленим разовим аналізом, визначається згідно з цими місцевими Правилами, але не більше трьох календарних місяців (місяця, у якому відібрана проба, та двох попередніх місяців. Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих Підприємством за цей період з даного об'єкта.

Позивачем здійснено та надано суду детальний розрахунок сплати за скид понаднормативних забруднень стічних вод Відповідача за листопад, грудень 2016 року та січень 2017 року.

На підставі вищезазначеного розрахунку Відповідачу було направлено рахунок на оплату за приймання стоків з перевищенням ГДК:

- рахунок №4023-01 за листопад 2016р.-січень 2017р. за скид стоків з перевищенням ГДК на суму 5423,40 грн., який отриманий Відповідачем 20 січня 2017 року. Станом на день розгляду справи вищевказаний рахунок не сплачений в повному обсязі, оплату за скид стоків з перевищенням ГДК за листопад 2016р.-січень 2017р. на суму 5423,40 грн. (з ПДВ) відповідачем не здійснено.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідач - ПП Елвіс скористався своїм правом та одночасно провів відбір порівняльних проб своїх стічних вод, які були опломбовані пломбами Водоканалу та передані Абоненту, про що було зафіксовано в актах про відбір проб стічних вод. З правом проведення порівняльного аналізу та порядком використання результатів Відповідач був ознайомлений під особистий підпис.

Згідно акту відбору проб встановленої форми, результати порівняльного аналізу можуть розглядатися, якщо вони будуть пред'явлені Абонентом Водоканалу не пізніше 72 годин після закінчення цього аналізу.

Матеріалами справи підтверджується (а.с.39), що Відповідач об'єкт випробувань - стічні води, дата відбору 05.01.2017 р. (акт відбору зразка б/н від 05.01.2017 р., зразок відібраний та опломбований комунальним підприємством Міський водоканал ) надав для проведення випробувань Державному підприємству Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації 25.01.2017 р., тобто після спливу більш ніж 20 днів від дня самого відбору проби стічної води.

Згідно Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету від 26.09.06р. №242, додаток 1. п.2.1., п.2.6.; КНД 211.1.0.0009-94 Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод , п.9.3. Зберігання проб допустиме лише у разі неможливості проведення аналізу відразу після відбору. При цьому необхідно враховувати можливі зміни у складі та властивостях проби. Для збільшення терміну збереження проби її консервують у відповідності з методиками визначення відповідних показників. По методиці визначення міді та цинку аналіз виконують у день відбору проби. Такі компоненти як мідь та цинк можуть абсорбуватися на стінках посуду і їх результати будуть занижені. Згідно п.2.1. (Додаток №1 до місцевих Правил приймання січних вод) Загальні вимоги до відбору проб стічних вод абонентів - відібрана проба повинна з найбільш можливою повнотою репрезентувати показники складу та властивостей стічних вод абонента Водоканалу на даний момент часу.

Суд звертає увагу відповідача, що ним не надано до матеріалів справи належних доказів щодо консервування відповідної проби та доказів того, в яких температурних умовах зберігалась проба з 05.01.2017 р. по 25.01.2017 р.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Протокол випробувань №115д від 31.01.2017 р., за результатами випробування якого масова концентрація загального заліза ?0,5 мг/дм3, масова концентрація міді ?0,01 мг/дм3, масова концентрація цинку 0,045 мг/дм3, на який посилається відповідач, не є належним доказом по даній справі; а позовні вимоги позивача є доведеними, обґрунтованими.

Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України).

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

У зв'язку із задоволенням позову судові витрати, відповідно до ст. 129 ГПК України, покладаються на відповідача.

На підставі вищевикладених норм права, керуючись ст..ст.129, 232-240 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з приватного підприємства Елвіс (74900, Херсонська область, м. Нова Каховка, проспект Дніпровський, 14-В, п/р 26008001325562 у банку ЗАО ОТП Банк , МФО 300528, код СДРПОУ 22751155) на користь комунального підприємства «Міський водоканал» (74900, Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. Еелектромашинобудівників, 6, код ЄДРПОУ 32218122, МФО 351629, р/р 26004210111 в ПАТ Мегабанк м. Харків) заборгованість за надані послуги по прийманню наднормативно забруднених стічних вод у сумі 5423,40 грн. та 1762,00 грн. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України).

Дата складання повного тексту рішення 19.09.2018 року.

Суддя В.В.Литвинова

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.09.2018
Оприлюднено19.09.2018
Номер документу76541959
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/702/18

Постанова від 26.12.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Принцевська Н.М.

Ухвала від 06.11.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Принцевська Н.М.

Ухвала від 22.10.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Принцевська Н.М.

Рішення від 14.09.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 21.08.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 08.08.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні