Постанова
від 26.12.2018 по справі 923/702/18
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2018 року м. ОдесаСправа № 923/702/18 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Принцевської Н.М.;

суддів: Ярош А.І., Савицького Я.Ф.;

(Південно-західний апеляційний господарський суд, м.Одеса, проспект Шевченка, 29)

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Приватного підприємства «Елвіс»

на рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 року

по справі №923/702/18

за позовом Комунального підприємства «Міський водоканал» , м.Нова Каховка

до Приватного підприємства «Елвіс» , м.Нова Каховка

про стягнення заборгованості в сумі 5423,40 грн., -

(суддя місцевого господарського суду: Литвинова В.В., дата та місце ухвалення рішення: 14.09.2018, Господарський суд Херсонської області, м.Херсон, вул. Театральна, 18)

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Міський водоканал" (далі - КП Міський водоканал ) звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Приватного підприємства "Елвіс" (далі - ПП Елвіс ) про стягнення заборгованості у розмірі 5 423,40 грн. за договором про приймання наднормативно забруднених стічних вод від 1 жовтня 2013 року.

Позовні вимоги обґрунтовані умовами укладеного між сторонами договору та нормами чинного законодавства України, які на переконання КП Міський водоканал зобов'язують відповідача здійснити розрахунок за скид стоків з перевищення гранично допустимих концентрацій на суму 5423,40 грн.

Рішенням Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 задоволені позовні вимоги КП Міський водоканал , стягнуто з ПП Елвіс на користь КП Міський водоканал заборгованість за надані послуги по прийманню наднормативно забруднених стічних вод у сумі 5423,40 грн.

Суд першої інстанції з посиланням на умови Договору, укладеного сторонами по справі, Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 №190, Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 дійшов висновку, що позовні вимоги КП Міський водоканал про стягнення 5423,40 грн. є обґрунтованими.

Крім того, судом першої інстанції не прийнято в якості належного та допустимого доказу по справі Протокол випробувань №115д, у зв'язку з проведенням дослідження після спливу більше ніж 20 днів з дня проведення відбору проб позивачем.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ПП Елвіс звернулось до Південно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 по справі скасувати, та прийняти нове - про відмову в задоволенні позовних вимог.

Заявник апеляційної скарги вважає оскаржуване рішення суду першої інстанції необґрунтованим та таким, що прийняте з порушенням норм матеріального права.

Апелянт зазначає, що позивачем було порушено порядок відбору проб, оскільки проби відбирались у пластикове відро, а вже потім переливались у трилітрову бутель та опечатувалися.

Заявник апеляційної скарги стверджує, що судом першої інстанції помилково не прийнято у якості доказу протокол незалежної експертизи, з посиланням на його складення через 20 днів після відбору проб.

Крім того, на думку апелянта, позивач не мав права проводити відповідні лабораторні дослідження і його висновки не можуть бути достовірними та допустимими доказами у справі, оскільки останню атестацію КП Міський водоканал пройшло 06.11.2009, а строк дії свідоцтва закінчився 05.11.2012.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 22.10.2018 року апеляційну скаргу Приватного підприємства «Елвіс» на рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 по справі №923/702/18 залишено без руху.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 06.11.2018 відкрито апеляційне провадження по справі №923/702/18 за апеляційною скаргою ПП «Елвіс» на рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018, розгляд справи вирішено здійснювати у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

19.11.2018 до Південно-західного апеляційного господарського суду від КП Міський водоканал надійшов відзив, в якому позивач заперечує проти доводів апеляційної скарги ПП Елвіс , просить залишити скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, як таке, що прийняте у відповідності до норм чинного законодавства та з дотриманням процесуального права.

Відповідно до ст.269 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції встановила наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та не оспорюється сторонами, між КП "Міський водоканал" та ПП "Елвіс" укладено договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення №1136 від 01.12.2012.

У відповідності до п. 1.15. Договору про надання послуг Споживачу встановлено перелік допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах згідно Правил приймання стічних вод, які він зобов'язаний дотримуватись та не перевищувати.

У зв'язку з виявленням перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Відповідача між КП Міський водоканал та ПП Елвіс 01 жовтня 2013 було укладено договір про приймання наднормативно забруднених стічних вод. (а.с.24-26)

Розділом 1 вищезазначеного Договору передбачено, що КП "Міський водоканал" приймає наднормативно забруднені стічні води приватного підприємства Елвіс з об'єкту, розташованого за адресою Херсонська область, м.Нова Каховка, пр-т. Дніпровський, 14-в, а Відповідач здійснює скид наднормативно забруднених стічних вод у каналізацію і сплачує додаткову плату за приймання цих вод на умовах, які визначені цим Договором згідно з Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 26.09.2006 р. №242.

Пунктом 1.2 Договору для Відповідача визначено допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах.

Відповідно до п.1.3 Договору відбір проб стічних вод на аналіз для визначення властивостей та вмісту в них забруднюючих речовин, для порівняння їх фактичних характеристик з установленими нормативами допустимих концентрацій (для подальшого застосування (при необхідності) підвищених тарифів), здійснюється, відповідно до вимог п.1.9 Правил приймання стічних вод, у контрольному колодязі, розташованого за межами підприємства. Контрольний і каналізаційний колодязь КК6 є точкою відбору проб стічних вод Відповідача, що розташований згідно схеми (викопіюванню з генплану - Місце відбору проб стічної води ПП Елвіс , пр. Дніпровський, 14в), яка є невід'ємною частиною договору.

При виявленні за результатами аналізу перевищення фактичної концентрації будь-якого інгредієнту, вказаного у пункті 1.2. даного Договору оплата послуг водовідведення здійснюється Абонентом з коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми. (п.6.2 Договору)

Пунктом 6.3 Договору передбачено, що норматив плати за скид понаднормативних забруднень стічних вод, скинутих Абонентом у систему комунальної каналізації, установлюється на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень.

Норматив плати за скид понаднормативних забруднень у централізовану мережу водовідведення установлюється на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених цим договором (п.6.4 Договору).

Виробнича собівартість очищення 1 куб. м стічних вод визначається на підставі Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення , затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 №869, та становить 2,23 грн. з ПДВ ( на момент укладення договору).

Пунктом 6.5 Договору передбачено, що при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Абонента, що скидаються у централізовану мережу водовідведення, порівняно з встановленими цим договором, Абонент сплачує Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій, обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Коефіцієнт кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми, визначається відповідно до п.п.8.6 - 8.9 місцевих Правил приймання стічних вод.

Відповідно до п. 6.6 Договору, уразі зміни тарифу на водовідведення, діючих на час укладання договору, оплата Абонентом наданих йому послуг з очищення понаднормативно забруднених стічних вод здійснюється за новими цінами без зміни інших умов договору та додаткового узгодження з Абонентом.

Пунктом 6.7 Договору передбачено, що ПП Елвіс зобов'язаний отримати у водоканалі рахунок за надані послуги з приймання понаднормативно забруднених стічних вод скинутих до комунальної каналізації 20 числа поточного місяця та повністю оплатити його до 30 числа поточного місяця, незалежно від претензій.

Пунктом 6.8 Договору передбачено, що у випадку наявності заперечень у абонента до акту відбору проб, абонент зобов'язується повідомити про це водоканал протягом 5 календарних днів з ня відбору проб. В іншому випадку акт визнається узгодженим.

Враховуючи вимоги Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету від 26.09.06 №242 та укладеного між Сторонами Договору, 05.01.2017 представниками КП Міський водоканал , згідно актів відбору проб, було проведено відбір разової проби стічних вод Відповідача, і проведено відповідний хімічний аналіз цих стічних вод, яким було виявлено перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Відповідача, а саме: 05 січня 2017 року згідно акту про відбір проби стічних вод №1 від 05.01.2017, представниками КП Міський водоканал було проведено відбір разових проб стічних вод Відповідача та згідно проведеного хімічного аналізу №3/1 від 05 січня 2017 року, виявлено перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднюючих речовин, а саме: цинку в 5,538 разів, заліза - в 7,041 разів, міді - в 1,8 разів. (а.с. - 33)

Виявлені в цих пробах перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах стали підставою для нарахування плати за скид наднормативних забруднень у листопаді, грудні 2016 року та січні місяці 2017 року. (а.с. 36-37)

На підставі вищезазначеного розрахунку Відповідачу було направлено рахунок на оплату за приймання стоків з перевищенням ГДК №4023-01 за листопад 2016 - січень 2017 за скид стоків з перевищенням гранично допустимих концентрацій на суму 5423,40 грн., який отримано ПП Елвіс 20 січня 2017 року.

Матеріалами справи підтверджується, що ПП Елвіс скористався своїм правом та одночасно провів відбір порівняльних проб своїх стічних вод, які були опломбовані пломбами Водоканалу та передані Абоненту, про що було зафіксовано в актах про відбір проб стічних вод. З правом проведення порівняльного аналізу та порядком використання результатів Відповідач був ознайомлений під особистий підпис. (а.с.39)

З метою врегулювання досудового спору КП Міський водоканал було направлено відповідачу претензію від 07.05.2018 за вих. №545/05 з вимогою про оплату за скид стоків з перевищенням допустимої концентрації забруднених речовин у листопаді, грудні 2016 року та січні 2017 року на загальну суму 5423,40 грн. (а.с.45)

11.06.2018 на адресу позивача надійшла відповідь від ПП Елвіс , у якому відповідач не погодився з претензію КП Міський водоканал та вказав, що відхиляє її. (а.с. 46)

Станом на день розгляду справи вищевказаний рахунок не сплачений в повному обсязі, оплату за скид стоків з перевищенням гранично допустимих концентрацій за листопад 2016 - січень 2017 на суму 5423,40 грн. (з ПДВ) відповідачем не здійснено, що і стало підставою для звернення КП Міський водоканал до місцевого господарського суду з відповідним позовом.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному дослідженні з урахуванням всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи їх взаємний зв'язок, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення суду першої інстанції прийнято з дотриманням норм матеріального і процесуального права, є законним і обґрунтованим з наступних підстав.

За положеннями ч.ч.1, 2 ст.11 Цивільного Кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Пунктом 1 ст.202 Цивільного Кодексу України передбачено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно з ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. При цьому, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Відповідно до ч.1 ст.651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобовязанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Спірні правовідносини, що виникли між Позивачем та Відповідачем регулюються Законом України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення", Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 №190, Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002, Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316, Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, затверджених рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 26.09.2006 №242.

Згідно з ч. 6 ст. 33 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища екологічні нормативи розробляються і вводяться в дію центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, та іншими уповноваженими на те державними органами відповідно до законодавства України.

Приписами ст. 44 Водного кодексу України передбачено, що водокористувачі зобов'язані дотримуватись встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Відповідно до вищевказаного Закону розроблено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19 лютого 2002 року.

Пунктом 1.2. Правил приймання стічних вод передбачено, що вони поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.

Правила є обов'язковими для всіх підприємств, яким водоканал надає послуги з водовідведення та які розташовані на території де проходять мережі місцевої каналізації (п. 1.6).

Пунктом 1.8 Правил передбачено, що водоканали приймають стічні води Підприємств до комунальної або відомчої каналізації за умови, якщо каналізаційна мережа та очисні споруди каналізації мають резерв пропускної спроможності, показники якості стічних вод Підприємства задовольняють вимоги місцевих Правил приймання та укладеного з Водоканалом договору на приймання стічних вод.

Відповідно до п. 2.1. Правил приймання стічних вод водоканалам надано право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання.

Водоканал зобов'язаний встановлювати кожному підприємству кількісні та якісні показники приймання стічних вод до міської каналізації, а також вимоги щодо додержання певного режиму скиду стічних вод з урахуванням діючих вимог водокористування при укладенні договорів з підприємствами на послуги водовідведення (п. 2.2).

Відповідно до п.7.8 Правил, з метою контролю якості стічних вод Підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента.

Порядок сплати за скид понаднормативних забруднень регламентується Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів

Згідно з п. 1.3. Інструкції підприємства скидають стічні води в системи комунальної чи відомчої каналізації та сплачують їм за послуги водовідведення відповідно до договорів з Водоканалами. Договори укладають на підставі місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста, Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 01.07.94 №65 та цієї Інструкції.

Підприємства повинні повністю покрити всі витрати Водоканалу, пов'язані з транспортуванням і очищенням стічних вод та справлянням збору за забруднення навколишнього природного середовища. При недотриманні вимог договору та місцевих Правил приймання сплатити Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, а також відшкодувати збитки, заподіяні через порушення режиму скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються Підприємствами.

Відповідно до 3.2. вищезазначеної Інструкції при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, Підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій, обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Враховуючи вимоги вищезазначених Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Мінприроди України розробив місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м.Нова Каховка, які рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради №242 були затверджені 26 вересня 2006 року.

Відповідно до вимог місцевих Правил приймання стічних вод, підприємства зобов'язані здійснювати контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи міської каналізації, проводити власними силами і засобами або за договорами з аналітичними лабораторіями систематичний відбір проб з метою контролю скидів стічних вод та має право для забезпечення можливостей незалежної перевірки результатів лабораторних визначень (вимірювань) проводити відбір проби своїх стічних вод одночасно з відбором контрольної проби Водоканалом (порівняльна проба). При цьому забезпечується найбільш можливий збіг складу та властивостей порівняльної й контрольної проб.

Як вбачається з матеріалів справи, складений ОСОБА_1 №1 про відбір проби стічних вод для проведення контрольного та порівняльного хімічних аналізів від 05.01.2017 підписано представником абонента без будь-яких зауважень.

Як зазначалося раніше, п. 6.8 Договору укладеного між сторонами договору передбачено, що у випадку наявності заперечень у абонента до акту відбору проб, абонент зобов'язується повідомити про це водоканал протягом 5 календарних днів з дня відбору проб. В іншому випадку акт визнається узгодженим.

Будь-які заперечення ПП Елвіс щодо проведеного аналізу та складання відповідного акту в матеріалах справи відсутні, що виключає порушення позивачем правил відбору проб стічних вод, на які посилається відповідач в апеляційній скарзі, з огляду на що доводи апелянта в цій частині судовою колегією відхиляються.

Крім того, відповідачем було проведено відбір порівняльних проб своїх стічних вод, які були опломбовані пломбами Водоканалу та передані Абоненту, про що було зафіксовано в актах про відбір проб стічних вод.

Згідно акту відбору проб встановленої форми, результати порівняльного аналізу можуть розглядатися, якщо вони будуть пред'явлені абонентом Водоканалу не пізніше 72 годин після закінчення цього аналізу.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач об'єкт випробувань (стічні води, дата відбору 05.01.2017, акт відбору зразка б/н від 05.01.2017, зразок відібраний та опломбований КП Міський водоканал ) надав для проведення випробувань Державному підприємству Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації 25.01.2017, тобто після спливу 20 днів від дня самого відбору проби стічної води.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія Південно-західного апеляційного господарського суду погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно неможливості прийняття Протоколу №115д від 31.01.2017 в якості належного та допустимого доказу по даній справі, а доводи в цій частині судовою колегією не приймаються до уваги.

Враховуючи вищевикладене, а також умови укладеного між сторонами договору про надання послуг з водовідведення, судова колегія Південно-західного апеляційного господарського суду погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог КП Міський водоканал про стягнення заборгованості за надані послуги по прийманню наднормативно забруднених стічних вод у сумі 5423,40 грн.

Доводи апеляційної скарги стосовно того, що позивач не мав права проводити відповідні лабораторні дослідження і його висновки не можуть бути допустимими та достовірними доказами у справі, судовою колегією Південно-західного апеляційного господарського суду не приймаються до уваги, з огляду на наступне.

Відповідно до Типового положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управління об'єднань підприємств, підприємств та організацій, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.02.2005 №53, зареєстрованого в Мінюсті України 16.03.2005 за №307/10585, наказом Держжитлокомунгоспу від 30.09.2005 №152 було затверджено Положення про метрологічну службу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, згідно якого діяльність щодо забезпечення та функціонування та розвитку метрологічної служби координує Держжитлокомунгосп України через Товариство з обмеженою відповідальністю Рудмаг , яке виконує функції метрологічної служби Комітету.

Наказ Держжитлокомунгоспу від 30.09.2005 №152, яким було затверджено Положення про метрологічну службу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства втратив чинність 23.03.2017.

21.05.2013 між ТОВ Рудмаг та КП Міський водоканал укладено договір №А32-13 про виконання робіт по проведенню атестації хіміко-бактеріологічних лабораторій питної та стічних вод КП Міський водоканал .

ТОВ Рудмаг було видано позивачу свідоцтво про атестацію №54 від 14.10.2013 терміном дії до 14.10.2018, чим засвідчило, що хіміко-бактеріологічна лабораторія стічної води КП Міський водоканал відповідає критеріям атестації та атестована на проведення виміоювань поза сферою державного метрологічного нагляду.

Належним чином завірена копія вказаного свідоцтва наявна в матеріалах справи. (а.с. 29)

З огляду на вищевикладене, судовою колегією розглянуті та відхилені доводи апеляційної скарги в частині відсутності повноважень у КП Міський водоканал на відбір проб у відповідача та проведення хіміко-бактеріологічних досліджень.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що норми чинного законодавства місцевим господарським судом застосовані правильно, рішення відповідає приписам матеріального та процесуального права, а мотиви, з яких подана апеляційна скарга, не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції.

За таких обставин, апеляційна скарга Приватного підприємства Елвіс на рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 року по справі №923/702/18 задоволенню не підлягає, а рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 року по справі №923/702/18 залишається без змін.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на заявника апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст. 129, 269, 275, 276, 281 -284 Господарського процесуального кодексу України, Південно-західний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства Елвіс на рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 року по справі №923/702/18 залишити без задоволення.

Рішення Господарського суду Херсонської області від 14.09.2018 року по справі №923/702/18 залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає оскарженню, крім випадків, передбачених п.2 ч.3 ст. 287 ГПК України.

Головуючий Н.М. Принцевська

Судді: Я.Ф. Савицький

ОСОБА_1

СудПівденно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення26.12.2018
Оприлюднено02.01.2019
Номер документу78923559
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/702/18

Постанова від 26.12.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Принцевська Н.М.

Ухвала від 06.11.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Принцевська Н.М.

Ухвала від 22.10.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Принцевська Н.М.

Рішення від 14.09.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 21.08.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 08.08.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні