ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
"20" вересня 2018 р. № 926/1544/18
Суддя Марущак Ілля Васильович, перевіривши матеріали
за позовом комунального підприємства Міський торговельний комплекс Калинівський ринок
до товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецькі Барви , м. Чернівці
про стягнення заборгованості за договором про надання в користування торговельного місця у сумі 27619,98 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство Міський торговельний комплекс Калинівський ринок звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецькі Барви про стягнення заборгованості за договором про надання в користування торговельного місця від 01.02.2018 року №809/5тс у сумі 23460,00 грн. основного боргу, 3613,59 грн. пені, 315,67 грн. 3% річних та 230,72 грн інфляційних втрат.
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Так, у мотивувальній частині позовної заяви (с.3 абз.3) позивач зазначає, що загальна сума заборгованості по договору за період з 01.02.2018 року по 31.08.2018 року складає 19300,00 грн. Натомість у прохальній частині позову позивач просить стягнути з відповідача 23460,00 грн. основного боргу за вказаним договором. При цьому, до позову не додано розрахунку основної заборгованості, а розрахунки пені, 3% річних та інфляційних не містять інформації про особу, яка їх складала, та її особистий підпис.
Враховуючи суперечність заявлених позивачем сум основної заборгованості та відсутність розрахунку основної суми заборгованості, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано положень п.3 ч.3 ст.162 ГПК України.
Відтак, для усунення вказаного недоліку позивачу слід уточнити суму основної заборгованості, яку він просить стягнути з відповідача, надати суду обґрунтований помісячний розрахунок заборгованості суми основного боргу та розрахунки пені, 3% річних та інфляційних втрат, що містять інформацію про особу, яка їх складала, та її особистий підпис.
При цьому, розрахунок основної заборгованості повинен включати в себе інформацію про дату (день, місяць, рік) початку виникнення заборгованості; суму щомісячного платежу, який відповідач зобов'язаний вносити; та кінцеву дату (день, місяць, рік) нарахування заборгованості.
Водночас суд вважає за необхідне звернути увагу позивача, що у відповідності до частини п'ятої статті 91 ГПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Аналогічно пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003р., передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
З огляду на викладене суд зазначає, що належне засвідчення копії документа повинно містити слова "Згідно з оригіналом", назву посади, особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії на кожному аркуші документа, що засвідчується.
Більше того, за приписами пункту 8 частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Як вбачається з мотивувальної частини позовної заяви, позивач посилається на …Прейскурант вартості послуг комунального підприємства МТК Калинівський ринок . , проте такий документ до позову не додано, причини неподання позивачем не наведено, клопотання про його витребування не заявлено. Також позивачем не зазначено у позові особи (осіб), у яких наявні оригінали долучених позивачем копій документів.
Зазначене свідчить про недотримання позивачем вимог п.8 ч.3 ст.162 ГПК України.
Для виправлення зазначених недоліків позивачу слід подати до суду:
- Прейскурант вартості послуг комунального підприємства МТК Калинівський ринок або звернутись до суду з обґрунтованим клопотанням про його витребування;
- належним чином засвідчені (у спосіб вказаний вище) копії документів та вказати особу (осіб), у яких вони наявні в оригіналі. При цьому, суд роз'яснює позивачеві, що додатки до договору є його невід'ємною частиною.
Частиною першою статті 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч.3 ст.174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Для усунення зазначених недоліків позивачу належить надати:
2.1 заяву про уточнення розміру позовних вимог (в частині основного боргу), обґрунтований помісячний розрахунок заборгованості суми основного боргу (який повинен містити відомості, що зазначені в даній ухвалі) та розрахунки пені, 3% річних та інфляційних втрат, що містять інформацію про особу, яка їх складала, та її особистий підпис.
2.2 Прейскурант вартості послуг комунального підприємства МТК Калинівський ринок або звернутись з обґрунтованим клопотанням про його витребування;
2.3 належним чином засвідчені (у спосіб вказаний в даній ухвалі) копії документів та вказати особу (осіб), у яких вони наявні в оригіналі.
2.4 докази надіслання відповідачу листом з описом вкладення документів, що надаються ним на виконання вимог пунктів 2.1-2.3 резолютивної частини даної ухвали.
3. Встановити строк для виправлення недоліків позовної заяви - до 04.10.2018 року, але не пізніше десяти днів з моменту отримання даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.В. Марущак
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2018 |
Оприлюднено | 21.09.2018 |
Номер документу | 76570388 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні