ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
03 жовтня 2018 року Справа № 926/1544/18
Суддя Марущак Ілля Васильович , розглянувши матеріали
за позовом комунального підприємства "Міський торговельний комплекс "Калинівський ринок", м. Чернівці
до товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецькі Барви", м. Чернівці
про про стягнення заборгованості за договором про надання в користування торговельного місця у сумі 27619,98 грн.
В С Т А Н О В И В :
Комунальне підприємство Міський торговельний комплекс Калинівський ринок звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецькі Барви про стягнення заборгованості за договором про надання в користування торговельного місця від 01.02.2018 року №809/5тс у сумі 23460,00 грн. основного боргу, 3613,59 грн. пені, 315,67 грн. 3% річних та 230,72 грн. інфляційних втрат.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач у порушення умов зазначеного договору не сплатив позивачу плату за надане йому торговельне місце за період з 01.02.2018 року по 31.08.2018 року, внаслідок чого заборгував 19300,00 грн. Крім того, за несвоєчасне за прострочення виконання грошового зобов'язання позивач нарахував відповідачу пеню, 3% річних та інфляційні втрати за період з 28.02.2018 року по 14.09.2018 року.
Ухвалою суду від 20.09.2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку із суперечністю заявлених позивачем у мотивувальній та прохальній частинах позову сум основної заборгованості; відсутністю розрахунку основної суми заборгованості; неналежно складених розрахунків пені, 3% річних та інфляційних втрат; відсутністю доказів, на які посилається позивач у позові; не зазначення позивачем особи, в якої наявний оригінал доданої позивачем до позову копії документа; неналежним засвідченням позивачем копії долучених до позову документів. Для виправлення вказаних недоліків позивачу встановлено строк до 04.10.2018 року.
03 жовтня 2018 року до суду надійшла заява позивача про усунення недоліків, до якої додано заяву про уточнення розміру позовних вимог (в частині основного боргу), належним чином складені розрахунки основного боргу, пені, 3% річних та інфляційних втрат, докази, на які посилається позивач у позові, повідомлено про особу, в якої наявні оригінали документів, копії яких долучено до позову, а також подано належним чином засвідчені копії додатків до позову. Крім того, позивачем надано докази відправлення зазначених документів відповідачу листом з описом вкладення.
Таким чином, суд констатує, що позивач усунув недоліки позову, позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні, а тому суд приймає позовну заяву до розгляду та відкриває провадження у справі.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з частиною першою статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Положеннями частини п'ятої статті 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 7 зазначеної статті для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Приписами пункту 1 частини першої статті 163 ГПК України унормовано, що у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за якими стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Як зазначено вище, предметом спору у даній справі є стягнення 27619,98 грн. заборгованості за договором від 01.02.2018 року №809/5тс про надання в користування торговельного місця , що становить менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (176200,00 грн. - станом на 2018 рік), а тому у розумінні ГПК України ця справа є малозначною. При цьому, суд зауважує, що питання про прийняття чи не прийняття до розгляду заяви позивача про уточнення розміру позовних вимог не вирішується судом на стадії відкриття провадження (стаття 176 ГПК України).
Відтак, господарський суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Крім того, частиною п'ятою статті 252 ГПК України передбачено, що з ініціативи господарського суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Із матеріалів справи вбачається, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання, а тому суд з метою повного та всебічного встановлення всіх обставин справи вирішив призначити справу до розгляду по суті у судовому засіданні за участю представників сторін.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 24 жовтня 2018 року о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, другий поверх, зал судових засідань № 19, телефон 0372-52-47-40.
4. Встановити відповідачу строк для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - п'ять календарних днів з дня вручення даної ухвали.
5. Запропонувати відповідачу:
5.1 у строк до 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду разом з поданням відзиву на позову;
5.2 протягом п'яти календарних днів з дня отримання відповіді на відзив позивача надати суду відповідно до статті 167 Господарського процесуального кодексу України заперечення; одночасно надіслати позивачу копію заперечень та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду разом з поданням заперечення.
6. Запропонувати позивачу:
- протягом п'яти календарних днів з дня отримання відзиву відповідача надати суду відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України відповідь на відзив;
- одночасно надіслати відповідачу копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, докази такого направлення надати суду разом з поданням відповіді на відзив;
- до початку судового засіданнянадати суду додаток №1 до договору від 01.02.2018 року №809/5тс про надання в користування торговельного місця, докази його розірвання, довіреність, видану відповідачем, на його підписання .
7. Явку представників учасників судового процесу визнати обов'язковою.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
8. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя І.В. Марущак
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2018 |
Оприлюднено | 08.10.2018 |
Номер документу | 76905384 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні