Справа № 2-583/2008
Заочне рішення
іменем України
9 грудня 2008 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючої- судді ОСОБА_1, при секретарі Манойленко Н.С., з участю:
позивачки ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Славутичі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування моральної та майнової шкоди, -
УСТАНОВИВ:
16 жовтня 2008 року до суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_2Г, в якій просила стягнути з ОСОБА_3 на відшкодування заподіяної її неповнолітнім сином майнової шкоди 1294 гривні та на відшкодування завданої моральної шкоди 500 гривень, понесені судові витрати по оплаті правової допомоги в сумі 50 гривень і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала і просила задовольнити повністю, пославшись на те, що 22 липня 2008 року біля 17 години, на роботі у Дитячому навчальному закладі " Маріте", сином відповідачки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, було таємно викрадено належний їй на праві власності мобільний телефон, яким він розпорядився на власний розсуд, чим завдав їй майнової та моральної шкоди.
Відповідачка в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справ була повідомлена належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надала, тому суд за згодою позивачки відповідно до ст. ст. 224-226 ЦПК України ухвалив заочне рішення на підставі наявних доказів у справі.
Позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 22 липня 2008 року біля 17 години, у Дитячому навчальному закладі " Маріте", сином відповідачки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, було таємно викрадено належний позивачці на праві власності мобільний телефон марки "Samsung SGH E570" вартістю 1269 гривень та стартовий пакет "Jeans" за 25 гривень.
В результаті неправомірних дій малолітнього сина відповідачки ОСОБА_4, ОСОБА_2, позивачці у справі, була спричинена майнова шкода, загальний розмір якої складає 1294 гривні.
Вартість телефону марки "Samsung SGH E570" в сумі 1269 гривень підтверджено товарним чеком № 01014200, виданим ФОП ОСОБА_5 позивачці. Вартість стартового пакету "Jeans" в сумі 25 гривень, підтверджено товарним чеком № 01014204, виданим також ФОП ОСОБА_5.
Як вбачається з оглянутих в судовому засіданні матеріалів перевірки № 616 по факту викрадення мобільного телефону "Samsung SGH E570" та стартового пакету "Jeans" у ОСОБА_2, викрадення зазначеного мобільного телефону здійснив ОСОБА_4, але щодо ОСОБА_4 постановою оперуповноваженого КМСД Славутицького MB ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_6 від 18 липня 2008 року було відмовлено в порушенні за даним фактом кримінальної справи на підставі п.2 ч. 1 с. 6 КГЖ України за відсутності складу злочину в зв’язку з його малозначністю.
Таким чином, суд вважає встановленим, що вина сина відповідачки доведена у спричиненні позивачці ОСОБА_2 майнової шкоди в розмірі 1294 гривні.
Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
В результаті неправомірних дій сина відповідачки позивачці було завдано моральної шкоди. На протязі тривалого часу з вини сина відповідачки, позивачка була позбавлена своєї власності та можливості використання мобільного телефону за його цільовим призначенням. В зв’язку з цим у позивачки були порушені зв"язки з її друзями та знайомими, вона також була змушена неодноразово спілкуватися з працівниками міліції, докладати додаткові зусилля для вирішення питання компенсації спричиненої їй шкоди, звертатися за наданням правової допомоги.
Згідно ст. ст. 1167, 1168 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній особі ушкодженням здоров"я, підлягає відшкодуванню одноразово, або здійсненням щомісячних платежів.
Суму відшкодування моральної шкоди суд визначає, виходячи із характеру і тривалості моральних страждань ОСОБА_2, які настали внаслідок неправомірних дій ОСОБА_4 в розмірі 500 гривень.
Відповідно до ст. 1179 ЦК України у разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується батьками.
Враховуючи той факт, що ОСОБА_4 не працює, в нього відсутнє майно або кошти на відшкодування спричиненої шкоди, то завдана шкода відшкодовується його законним представником ОСОБА_3, відповідачкою у справі.
З відповідачки на користь позивачки відповідно до ст. ст. 84, 88 ЦПК України підлягають стягненню також понесені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення справи та витрати, пов’язані з наданням правової допомоги, в сумі 50 гривень, а на користь держави судовий збір в розмірі, передбаченому ст. 3 Декрету КМУ "Про державне мито".
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 1294 гривень на відшкодування майнової шкоди та 500 гривень на відшкодування моральної шкоди, понесені судові витрати по оплаті правової допомоги в сумі 50 гривень і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень, всього на загальну суму 1874 гривень
Стягнути з відповідачки на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривні.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана до суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження цього рішення може бути подана до апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Славутицький міський суд.
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2008 |
Оприлюднено | 02.02.2010 |
Номер документу | 7658113 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Теремецька Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні