Постанова
від 18.09.2018 по справі 808/809/18
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

18 вересня 2018 рокусправа № 808/809/18

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючий суддя: Чабаненко С.В.

судді: Чередниченко В.Є., Чумак С.Ю.,

за участю секретаря судового засідання: Лащенко Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі апеляційну скаргу Мелітопольського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02 травня 2018 р. (суддя Стрельнікова Наталя Вікторівна ) по справі № 808/809/18 за позовом ОСОБА_1 до Мелітопольського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Відділу Державної реєстрації актів цивільного стану по м. Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправним висновку та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Мелітопольського міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області, Відділу Державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати висновок №46/17.11-06-121 від 28.02.2018 винесений Мелітопольського міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області про відмову у внесенні змін до актових записів;

- зобов'язати Мелітопольський міський відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області внести виправлення в актовий запис про народження позивача №189 від 02.02.1972 року, складеному міським ЗАГС м.Мелітополя у графі "національність матері" з "росіянка" на "німка";

- зобов'язати Відділ Державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області внести виправлення в актовий запис про шлюб батьків позивача №113 від 23.07.1965 року, складений Чугуївським районним бюро ЗАГС Харківської області у графі "національність нареченої" з "росіянка" на "німка".

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначалось, що Мелітопольським міським відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області позивачеві було відмовлено у виправленні неправильних відомостей в актових записах про шлюб його батьків та про народження позивача, що відображено у висновку №46/17.11-06-121 від 28.02.2018. Зазначений висновок позивач вважає протиправним, оскільки відповідачем безпідставно не було враховано надані позивачем докази на підтвердження його національності, зокрема, докази на підтвердження національності його прадіда та діда, а, відповідно, і його матері, що надає можливість внести виправлення у актові записи про шлюб його матері та про його народження, та в графі національність зазначити, що мати позивача за національністю є німкою.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 02 травня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволений в повному обсязі.

Визнаний протиправним та скасований висновок №46/17.11-06-121 від 28.02.2018, винесений Мелітопольським міським відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області (місцезнаходження: 72300, м.Мелітополь, Запорізька область, пл. Перемоги, 4, ідентифікаційний код 25216103) про відмову у внесенні змін до актових записів.

Зобов'язано Мелітопольський міський відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області (місцезнаходження: 72300, м.Мелітополь, Запорізька область, пл. Перемоги, 4, ідентифікаційний код 25216103) внести виправлення в актовий запис про народження ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) №189 від 02.02.1972 року, складеному міським ЗАГС м. Мелітополя у графі "національність матері" з "росіянка" на "німкеня".

Зобов'язати Відділ Державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області (63500, Харківська область, м.Чугуїв, вул. Старонікольська, 45, ідентифікаційний код 41403911) внести виправлення в актовий запис про шлюб №113 від 23.07.1965 року, складеному Чугуївським районним бюро ЗАГС Харківської області у графі "національність нареченої" з "росіянка" на "німкеня".

Рішення суду першої інстанції суд обґрунтоване тим, що в даному випадку позивач намагається не змінити національність матері на "німку", а виправити помилку, оскільки відповідно до наданих документів національності "росіянка" не існує ані по лінії її матері, ані по лінії її батька. Між тим, виправлення неправильно вказаної національності матері позивача в актових записах на "німку" дасть можливість позивачу відновити свою справжню національність. Зважаючи на допущену помилку в актових записах щодо національності матері "росіянка", тоді як мати позивача належить до національності "німка", суд дійшов висновку, що останній має право на збереження своєї національної самобутності та відновлення своєї національності шляхом внесення відповідних змін у актові записи, а, отже, вимоги позивача про зобов'язання змінити національність в актових записах про шлюб №113 від 23.07.1965 та про народження позивача №189 від 02.02.1972 підлягають задоволенню.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Мелітопольським міським відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області на рішення суду подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати рішення суду та ухвалити нове судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог з підстав невідповідності рішення суду приписам національного законодавства.

Позивачем подані заперечення на апеляційну скаргу, в яких він просить залишити рішення суду без змін, посилаючись на наявні у справі докази, які підтверджують наведені ним у позовній заяві обставини щодо допущення помилки у актових записах про шлюб №113 від 23.07.1965 та про народження позивача №189 від 02.02.1972.

В судове засідання не прибули представники Мелітопольського міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області та Відділу Державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області. Про дату, час та місце розгляду справи відповідачі повідомлялись, що підтверджено наявними у справі повідомленнями про вручення судових повісток, а тому неприбуття відповідачів в судове засідання не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши пояснення позивача та перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів дійшла висновку про обґрунтованість доводів апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції було встановлено, що в актовому записі про шлюб батьків позивача № 113 від 23.07.1965 року, складеному Чугуївським районним бюро ЗАГС Харківської області та відповідно в актовому записі про народження позивача № 189 від 02.02.1972, складеному міським ЗАГС м. Мелітополя, національність матері позивача ОСОБА_2 вказана "росіянка".

Згідно свідоцтва серії НОМЕР_2 від 06.01.2018, ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_2 померла.

Оскільки документи, надані позивачем, підтверджують, що батько його матері - німець, а мати його матері - українка, також, батьки її матері, бабусі позивача, - українці та мати її батька, діда позивача, - українка, вказана в актових записах національність матері "росіянка" є помилковою, а тому 09.02.2018 позивач звернувся до Відділу Державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області із заявою про виправлення неправильних відомостей в актовому записі про шлюб його батьків.

Листом від 16.02.2018 №317/15.14/01-07 Відділу Державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області запропоновано позивачу звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника особисто (або через представника).

17.02.2018 позивач звернувся із заявою до Мелітопольського міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області про виправлення неправильних відомостей в актовому записі про шлюб його батьків №113 від 23.07.1965 року, складеного Чугуївським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області щодо виправлення національності з "росіянка" на "німка"; внести зміни до актового запису про народження заявника №189 від 02.02.1972 року, складеного Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, де виправити національність матері з "росіянка" на "німка", до актового запису про розірвання шлюбу матері заявника №466 від 15.06.1979 року, складеного Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, де виправити національність дружини з "росіянка" на "німка"; до актового запису про зміну імені матері заявника №40 від 21.10.1993, складеного Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, де виправити національність громадянки "росіянка" на "німка", до актового запису про смерть матері заявника №534 від 15.03.1996, складеного Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, де виправити національність померлої "росіянка" на "німка".

Висновком №46/17.11-06-121 від 28.02.2018 позивач отримав відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану, у зв'язку з тим, що зміна факту національності не входить до компетенції відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Крім того, зазначено, що зміна національності чинним законодавством не передбачена.

Посилаючись на невідповідність оскаржуваного висновку вимогам законодавства, суд послався на надані позивачем докази, які підтверджують його доводи щодо національності його матері.

Суд зазначив, що наявною в матеріалах справи архівною довідкою Управління оперативної інформації Головного управління МВС України в Криму №14/13-10Арх/з від 20.01.2000 підтверджено, що дід позивача - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 за національністю "німець".

Батьками діда є - мати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, українка, батько - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м.Харьків.

Згідно копії архівної довідки №01-29/3144 від 20.12.2017 з Державного архіву Харківської області в актовому записі про шлюб батьків матері позивача №31 від 13.02.1939 зазначено: національність нареченого "німець", національність нареченої "українка".

Згідно копії архівної довідки №01-29/3144 від 20.12.2017 щодо актового запису про народження матері заявника №206 від 16.03.1940, складеного Чугуївським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області зазначено: національність батька "німець", національність матері "українка".

Матеріалами справи також підтверджено, що Мелітопольським міським відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Запорізькій області використана інформація з міграційних служб Запорізької та Харківської областей.

Так, на запит відділу до Чугуївського районного відділу ГУ державної міграційної служби в Харківській області щодо відомостей про національність в архівній заяві гр.ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, яка отримувала документ у Чугуївському районному відділі УДМС України в Харківській області до 1975 року, отримано лист №49/457 від 30.01.2018, в якому зазначено, що заяви про видачу паспорта громадянина СРСР та інша документація при створенні у 2012 році Чугуївського РВ ГУ ДМС України в Харківській області не були передані, як правонаступнику. Відомості щодо існування цих документів відсутні, тому інформацію щодо документування громадянки ОСОБА_2 до 1975 року надати неможливо.

Згідно листа Мелітопольського міського відділу Управління державної міграційної служби в Запорізькій області №2318/1121 від 31.01.2018, у заяві про видачу 11.11.1976 року Мелітопольським МВС Запорізької області паспорта колишнього СРСР зразка 1974 р. на ім'я ОСОБА_6 у графі "національність" зроблено запис "русская".

За висновком суду, наведені докази повною мірою підтверджують, що національність матері позивача у відповідному актовому записі зазначена помилково та виправлення неправильно вказаної національності матері позивача в актових записах на "німку" дасть можливість позивачу відновити свою справжню національність.

Колегія суддів з приводу наведеного зазначає наступне.

Предметом спору у даній справі є неправомірна (протиправна), на думку позивача, відмова органу державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів в частині визначення національності померлої матері позивача.

Порядок внесення змін до актових записів регулюється ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 (далі Правила).

За змістом ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

В розумінні ч. 5 ст. 22 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану , зміни до актового запису цивільного стану вносяться у зв'язку з усиновленням, скасуванням усиновлення, визнанням усиновлення недійсним, визнанням та встановленням факту батьківства, материнства, а також доповненням і виправленням відомостей, що в ньому містяться.

Порядок подання та розгляду заяв про внесення змін до актового запису наведений в положеннях Правил.

Згідно п.2.1 Правил, заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа.

Пунктом 2.12 Правил передбачено, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Згідно з пунктами 2.13.1, 2.13.2 Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; постанова адміністративного суду. Зміни до актового запису цивільного стану відповідно до пункту 1.7 Правил вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.

Отже, в даному випадку належними та допустимими доказами має бути підтверджено факт допущення компетентним органом помилки під час відображення у акті цивільного стану відомостей про особу, та безпідставної відмови виправити таку помилку.

Однак, виходячи зі змісту наявних у справі доказів, пояснень позивача та доводів апеляційної скарги факт допущення відповідним компетентним органом помилки під час формування відомостей у актових записах про шлюб №113 від 23.07.1965 та про народження позивача №189 від 02.02.1972 не підтверджується та судом першої інстанції такий факт не було встановлено, зокрема, не визначено яка саме помилка та яким компетентним органом була допущена, з яких підстав суд дійшов висновку щодо наявності саме помилки у цих актових записах.

Так, колегія суддів звертає увагу, що за життя мати позивача - ОСОБА_2 реалізувала своє право на зміну прізвища з ОСОБА_6 на ОСОБА_6 (ар.с.33), проте національність останньою не змінювалася.

В свідоцтві про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, вносилися зміни лише щодо прізвища її та її батьків, при цьому національність батьків (діда та баби позивача) ОСОБА_3 та ОСОБА_7 зазначена - українці (ар.с.25). В актовому записі про шлюб № 31 (ар.с.28) національність ОСОБА_3 зазначена - німець, національність ОСОБА_8 (в подальшому виправлено на ОСОБА_9 - ар.с.25) зазначено - українка.

В свідоцтві про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_7, (ар.с.35) національність його батьків (прадіда та прабаби позивача) не зазначена.

В свідоцтві про народження ОСОБА_10 (ар.с.36) національність її батьків (прадіда та прабаби позивача) зазначена - українці.

В свідоцтві про народження позивача (ар.с.50) зазначено національність батька - українець , національність матері - росіянка .

Наведені докази проаналізовані у оскаржуваному висновку відповідача № 46/17.11-06-121 про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану та зазначено, що зміна факту національності не входить до компетенції відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Враховуючи, що в усіх документах матері заявника та наданої інформації міграційних служб щодо отриманого матір'ю заявника паспорта, у відповідності до якого в подальшому проведені державні реєстрації шлюбу, народження дитини, розірвання шлюбу, зміни імені та смерті у відділах державної реєстрації актів цивільного стану, національність зазначена росіянка , відповідно, зібраними матеріалами не підтверджується помилковий запис, перекручення чи зазначення неправильних відомостей щодо національності матері заявника в актових записах цивільного стану.

Колегія суддів зазначає, що наведеними вище доказами беззаперечно підтверджується національність діда позивача - ОСОБА_3.

Всі виправлення до актових записів діда, баби та матері позивача за часів їх життя вносились у відповідні актові записи.

Позивач просить внести зміни у актовий запис про одруження його матері - ОСОБА_2, який вчинявся на підставі паспортних даних даної особи. Тобто, особисті дані ОСОБА_2, відображені у свідоцтві про одруження, відповідали її паспортним даним, а тому відсутній факт помилки, перекручення чи зазначення неправдивих відомостей у даному актовому записі про шлюб №113 від 23.07.1965 року, складеному Чугуївським районним бюро ЗАГС Харківської області у графі "національність нареченої".

Крім наведеного, колегія суддів звертає увагу, що питання зміни національності громадянами України регулювалося Указом Президента України Про порядок зміни громадянами України національності від 31 грудня 1991 року № 24, відповідно до якого національність могла бути змінена особами, які при досягненні 16-річного віку та одержанні паспорта прийняли національність одного з батьків та бажали змінити її відповідно до національності другого з батьків. Зміна національності провадилася відділом внутрішніх справ виконавчого комітету районної, міської, районної у місті ради народних депутатів за місцем проживання заявника. Зміна національності допускалася також і щодо осіб, які обрали національність до прийняття цього Указу. Вказаний Указ втратив чинність на підставі Указу Президента України від 27 січня 1999 року № 70/99.

В даний час діюче законодавство України не містить вимог про внесення в паспорт громадянина України, у свідоцтво про народження, у свідоцтво про шлюб чи в інші документи відомостей про національність.

Статтею 11 Закону України Про національні меншини в Україні гарантоване право громадян України вільно обирати та відновлювати національність. Примушення громадян у будь-якій формі до відмови від своєї національності не допускається.

Згідно зі статтею 3 Рамкової конвенції держав-членів Ради Європи про захист національних меншин (ратифікована Законом України від 9 грудня 1997 року № 703/97-ВР) кожна особа, яка належить до національної меншини, має право вільно вирішувати, вважатися їй чи не вважатися такою, і таке рішення або здійснення прав у зв'язку з ним не повинно зашкоджувати такій особі.

Спосіб, що обраний позивачем, як він зазначає, для захисту його права на відновлення його національності, фактично зводиться до вимоги змінити національність його померлої матері з росіянка на німка , та у зв'язку з цим внести зміни до актового запису про його народження в графі національність матері з росіянка на німка . Однак, фактично позивач намагається не відновити свою національність відповідно до національності одного з батьків, а встановити факт національності своєї матері на підставі доказів, які підтверджують національність батька матері, тобто його діда. При цьому, позивачем не надано доказів намірів матері змінити свою національність.

Таким чином, надані позивачем до Відділу держреєстрації документи містять суперечливу інформацію щодо національності його матері, що в розумінні ст. 22 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану , не є достатньою підставою для внесення змін до актового запису щодо національності матері позивача.

Крім наведеного, задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 повністю, суд не врахував, що згідно положень ст. 22 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану , внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. Відмова у внесенні змін до актового запису цивільного стану може бути оскаржена в судовому порядку. Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

особи, щодо якої складено актовий запис;

одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

опікуна недієздатної особи;

спадкоємців померлого;

представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Відповідно, правом оскарження до суду відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану наділені лише заявники в розумінні наведеної норми Закону.

Відповідно до ч.4 ст. 269 ЦК України особистими немайновими правами фізична особа володіє довічно, тобто до моменту смерті. Особисті немайнові права не входять до складу спадщини (п.1 ч.1 ст. 1219 ЦК України); тому, за окремими винятками, встановленими законом, після смерті особи перехід таких прав до інших осіб не настає.

Отже, зміна персональних даних є суб'єктивним особистим немайновим правом громадянина, яке за своєю природою реалізується за власними волевиявленням особи і не успадковується, а тому не може бути реалізоване волею спадкоємця.

Таким чином, внесення змін до актових записів цивільного стану, які відображають певні особисті немайнові права особи, після її смерті не можуть здійснюватися на захист прав померлої особи. Спадкоємець померлої особи, звертаючись щодо внесення таких змін стосовно померлого, має на меті захист своїх власних прав, свобод та інтересів.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що право позивача на звернення до компетентного органу щодо внесення змін до актового запису цивільного стану померлої ОСОБА_2 не доведено, що також свідчить про відсутність законних підстав для задоволення його позовних вимог в повному обсязі.

Враховуючи, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також, що висновки суду не відповідають обставинам справи, судова колегія, керуючись п.п.3, 4 ч.1 ст. 317 КАС України вважає необхідним, скасовуючи постанову суду першої інстанції, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 243, 315, 317, 321, 322, 327, 329 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Мелітопольського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області- задовольнити.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02 травня 2018 р. по справі № 808/809/18 - скасувати.

Прийняти нове судове рішення.

В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий суддя: С.В. Чабаненко

Суддя: В.Є. Чередниченко

Суддя: С.Ю. Чумак

СудДніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.09.2018
Оприлюднено01.10.2018
Номер документу76797413
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/809/18

Ухвала від 23.11.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Данилевич Н.А.

Постанова від 18.09.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Чабаненко С.В.

Ухвала від 23.07.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Чабаненко С.В.

Ухвала від 23.07.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Чабаненко С.В.

Ухвала від 27.06.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Чабаненко С.В.

Ухвала від 05.06.2018

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Чабаненко С.В.

Рішення від 02.05.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Стрельнікова Наталя Вікторівна

Ухвала від 02.04.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Стрельнікова Наталя Вікторівна

Ухвала від 12.03.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Стрельнікова Наталя Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні