Рішення
від 28.09.2018 по справі 516/220/17
ТЕПЛОДАРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ТЕПЛОДАРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====================================================================

Справа № 516/220/17

Провадження № 2/516/34/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.09.2018 р. Теплодарський міський суд Одеської області у складі:

головуючої, судді - Мисливої Л.М.,

при секретарі - Саратовській Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Теплодарі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства Радуга , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання права володіння й користування земельною ділянкою та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернулася до суду з вказаним позовом, в якому, з врахуванням уточнень від 07.02.2018р., просить визнати за нею право володіння й користування земельною ділянкою по АДРЕСА_2, садового масиву Центральний-2 СТ Радуга в м. Теплодарі Одеської області, успадковане нею у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4. Також просить зобов'язати відповідача прийняти її у члени СТ Радуга та зареєструвати на її ім'я вищевказану земельну ділянку; стягнути з СТ Радуга на її користь понесені нею судові витрати, що складаються із витрат по сплаті судового збору та наданням правничої допомоги. Свої вимоги позивач мотивує тим, що СТ Радуга відмовило їй у прийнятті її у члени даного садівничого товариства та переоформлення на її ім'я земельної ділянки по АДРЕСА_2, садового масиву Центральний-2 СТ Радуга , відповідач не визнає її права володіння і користування зазначеною земельною ділянкою, тому за захистом свого права позивач звернулась до суду. Також зазначає, що за життя її батька вона допомагала йому у користуванні зазначеною земельною ділянкою, обробляла її.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, надавши до суду письмове клопотання про розгляд справи за її відсутністю. В попередньому судовому засіданні позивач зазначила, що не просить відшкодування понесених нею судових витрат на правничу допомогу.

Відповідач, СТ Радуга , в судове засідання не з'явився, який був повідомлений належним чином про місце та час розгляду справи, у попередніх судових засіданнях представник відповідача заперечував проти задоволення позову.

Треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися які були повідомлені належним чином про місце та час розгляду справи. У своїх письмових запереченнях треті особи просили відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, зазначивши наступне. ОСОБА_4 з моменту одержання ним у користування земельної ділянки по АДРЕСА_2 в СТ Радуга , доглядав та обробляв її самостійно, а після укладення шлюбу із ОСОБА_2 вказану земельну ділянку обробляла вона, а пізніше й донька ОСОБА_3, інколи наймали для цього працівників. Також стверджують, що позивач ОСОБА_1 не обробляла земельну ділянку та взагалі проживала в іншому місті. Згодом, на законних підставах земельна ділянка по АДРЕСА_2, була передана у користування ОСОБА_2 Крім того зазначають, що на даний час діяльність ОСОБА_5, до якого звернулась позивач за правничою допомогою та понесла відповідні витрати в загальному розмірі 3000 грн., як фізичної особи-підприємця, припинена.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково за таких підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 є дочкою померлого 28 жовтня 2013р. ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2, видане 29.10.2013р. відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Біляївського міськрайонного управління юстиції в Одеській області), що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3, виданим 11.01.1988р.

Як вбачається з довідки №05-01/391 від 04.11.2013р. ТОВ ЖЕБП Наше місто , ОСОБА_6, ОСОБА_7 (син ОСОБА_6.), ОСОБА_8 (дочка ОСОБА_6.), ОСОБА_3 (сестра ОСОБА_6.), ОСОБА_2 (дружина батька ОСОБА_6.) зареєстровані за адресою: АДРЕСА_3; за даною адресою також були зареєстровані: ОСОБА_9 з 24.07.1991р. по 12.06.1996р., та ОСОБА_4 з 25.06.1996р. по ІНФОРМАЦІЯ_4., які зняті з реєстрації в зв язку зі смертю.

З архівного витягу з рішення Теплодарської селищної ради народних депутатів №60/VIII-XXII від 07.02.1997р., наданого Теплодарським міським архівом виконавчого комітету Теплодарської міської ради, вбачається про передачу в приватну власність безоплатно земельних ділянок членам садового кооперативу та садового товариства Радуга для ведення індивідуального садівництва; видачу громадянам державних актів на право приватної власності на землю; також зазначено щодо реєстрації в книзі реєстрації громадян, яким передані земельні ділянки в приватну власність. Серед додатків до листа - список садового кооперативу Радуга , де за порядковим номером НОМЕР_4 зазначений ОСОБА_4, номер ділянки НОМЕР_4, масив ділянки В.

ОСОБА_4 був членом СТ Радуга та сплачував відповідні членські внески, про що свідчить його членська книжка садовода №105.

02.09.2004р. Теплодарська міська рада Одеської області прийняла рішення №293-ІV Про затвердження назв вулиць та номерів земельних ділянок у межах користування СК Радуга .

30.11.2006р. Теплодарською міською радою Одеської області прийнято рішення №121-У Про коригування плану та нумерації земельних ділянок, узгодження вулиць згідно проведеної інвентаризації СТ Радуга .

З Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №35626213 від 04.11.2013р., наданого Теплодарською міською державною нотаріальною конторою, вбачається про реєстрацію спадкової справи після смерті спадкодавця ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4.

Як вбачається з повідомлення СТ Радуга від 21.04.2015р., адресованого ОСОБА_6, рішенням правління даного товариства від 06.06.2014р. постановлено відмовити ОСОБА_6 у прийнятті її до членів товариства та переоформленні на її ім я земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_2, яка належала її батькові - ОСОБА_4 Також зазначено, що згідно п. 2.15 Статуту СТ Радуга визначено, що цивільно-правові відносини між товариством та його членами, спори спадкоємців про захист порушеного чи такого, що оспорюється, переважного права на вступ до товариства, суперечки розлученого подружжя про право користування земельною ділянкою, а також спори майнового характеру між ними, вирішуються у судовому порядку.

За ухвалою Теплодарського міського суду Одеської області від 08.12.2017р., на підставі заяви ОСОБА_1, СТ Радуга заборонено вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації права користування земельною ділянкою по АДРЕСА_2, садового масиву Центральний 2 СТ Радуга в м. Теплодарі Одеської області, на будь-яких осіб.

Згідно ухвали суду від 09.01.2018р. за клопотанням ОСОБА_1 постановлено витребувати з СТ Радуга належним чином завірені копії наступних документів: Статути СТ Радуга у редакції від 23.11.2007р. та у чинній на теперішній час редакції; рішення правління СТ Радуга , за якими з 1991р. передавалася в користування земельна ділянка НОМЕР_5 масиву В СТ Радуга (на даний час адреса земельної ділянки: АДРЕСА_2, садовий масив Центральний-2 СТ Радуга ).

За ухвалою суду від 09.01.2018р. залучено до участі у даній справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

Згідно Статуту садівничого товариства Радуга , затвердженого загальними зборами товариства від 16.02.2014р., садівниче товариство діє як громадська організація згідно Закону України Про громадські об'єднання , та іншими законодавчими актами України. Садівниче товариство створюється як окрема юридична особа з метою задоволення і захисту законних суспільних, економічних та інших інтересів його учасників, та є правонаступником кооперативу Радуга , садове - городнього товариства Радуга . Основним його завданням є організація та облаштування садівничих ділянок, та використання членами товариства для вирощення сільгосппродукції, та ведення особистого підсобного господарства. Організація та благоустрій садівничих ділянок здійснюється за рахунок особистих фінансових коштів членів товариства. Членами товариства можуть бути громадяни України, які внесли вступний, цільовий внесок у розмірах, визначених статутом товариства чи рішенням загальних зборів (конференції), додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу. Членом товариства може бути фізична особа, яка досягла повноліття і виявила бажання брати участь у його діяльності. Товариство зобов язане вести облік своїх членів, та видати кожному з них посвідчення про членство. Прийом громадян у члени СТ Радуга відбувається за їх письмовою заявою на правлінні, на підставі документу, який надає право на користування земельною ділянкою; членство настає з моменту затвердження рішення правління, загальними зборами (конференцією). Кожен член товариства має право виходу з нього за власним бажанням на підставі заяви. Садівниче товариство може переоформлювати дачні земельні ділянки не приватизовані землекористувачами на близьких родичів при наявності поважних причин, та належної документації з затвердженням на Загальних зборах (Конференції). Цивільно-правові відносини між товариством та його членами, спори спадкоємців про захист порушеного чи такого, що оспорюють переважного права на вступ до товариства, суперечки розлученого подружжя про право користування земельною ділянкою, а також спори майнового характеру між ними вирішуються у судовому порядку.

У відповідності до п. 2.15 Статуту СТ Радуга (у редакції діючій на момент виникнення спірних правовідносин), затвердженого загальними зборами товариства від 17.06.2007р., цивільно-правові між товариством та його членами, спори спадкоємців про захист порушеного чи такого, що оспорюється, переважного права на вступ до товариства, суперечки розлученого подружжя про право користування земельною ділянкою, а також спори майнового характеру між ними вирішуються у судовому порядку.

Згідно ухвали Теплодарського міського суду Одеської області від 02.02.2018р. за клопотанням голови СТ Радуга постановлено витребувати із Теплодарської міської державної нотаріальної контори Одеської області належним чином засвідчену копію спадкової справи, відкритої після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_4.

Із засвідченої копії спадкової справи ОСОБА_4 №42/2013, вбачається, що після його смерті відкрилась спадщина на належну йому квартиру АДРЕСА_1, яка також належала і ОСОБА_10, в рівних частках кожному. З заяв: ОСОБА_2 (яка є дружиною померлого ОСОБА_4.) №128 від 04.11.2013р., адресованої Теплодарській міській державній нотаріальній конторі Одеської області; ОСОБА_6 (яка є дочкою померлого ОСОБА_4.) №131 від 13.11.2013р., засвідченої приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Одеської області; ОСОБА_3 (яка є дочкою померлого ОСОБА_4.) №164 від 30.12.2013р., засвідченої приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, вбачається про те, що вони приймають все майно, що залишилось після померлого ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_4, де б воно не було і з чого б не складалося.

З протоколу №6а засідання правління СТ Радуга від 13.11.2013р. вбачається про розгляд заяви ОСОБА_2 з проханням переоформити на неї земельну ділянку по АДРЕСА_2, СТ Радуга , після смерті її чоловіка ОСОБА_4, правління вирішило надати відповідну згоду після погашення заборгованості по членським внескам.

На засіданні правління СТ Радуга від 06.06.2014р. була розглянута заява від ОСОБА_6 з проханням про прийняття її в члени товариства та переоформлення земельної ділянки по АДРЕСА_2, що раніше належала її батьку ОСОБА_4, однак правління не надало їй згоди на це в зв язку з тим, що на дану земельну ділянку надійшла також заява ОСОБА_2 з проханням переоформлення її на неї; відмовлено до з ясування обставин (протокол №15).

Як вбачається з протоколу правління СТ Радуга №29 від 03.07.2016р. на засіданні правління даного товариства була розглянута заява від ОСОБА_3 про прийняття її в члени товариства та переоформлення земельної ділянки по АДРЕСА_2, що раніше належала її батьку ОСОБА_4, однак рішенням правління їй було відмовлено в цьому за наявності рішення від 13.11.2013р. щодо переоформлення даної земельної ділянки на ОСОБА_2, після погашення заборгованості.

Відповідно до ст. 10 Закону України Про кооперацію № 1087-IV від 10.07.2003р. членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу.

Вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу (ст. 11 Закону України Про кооперацію № 1087-IV від 10.07.2003р.).

За ст. 19-1 Закону України Про кооперацію № 1087-IV від 10.07.2003р. член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу має право володіння, користування, а за згодою кооперативу - і розпоряджання квартирою, дачею, гаражем, іншою будівлею, спорудою або приміщенням кооперативу, якщо він не викупив це майно.

Згідно ст. 95 ЗК України землекористувачі, якщо інше не передбачено законом або договором, мають право, зокрема, самостійно господарювати на землі; власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію; використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, ліси, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі.

За ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

У відповідності до ст. 158 ЗК України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

Згідно зі ст. 395 ЦК України речовими правами на чуже майно, зокрема, є: право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).

За ч.2 ст. 397 ЦК України право володіння чужим майном може належати одночасно двом або більше особам.

Право володіння виникає на підставі договору з власником або особою, якій майно було передане власником, а також на інших підставах, встановлених законом (ст. 398 ЦК України).

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Як зазначено у ч. 2 ст. 1223 ЦК України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК України).

За ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

На підставі вищевикладеного, суд вважає можливим задовольнити позов ОСОБА_1 частково, а саме визнавши за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право володіння й користування земельною ділянкою по АДРЕСА_2, садового масиву Центральний-2 СТ Радуга в м. Теплодарі Одеської області, оскільки позивач являється однією із спадкоємців першої черги за законом після смерті її батька ОСОБА_4, який був членом СТ Радуга та на підставі рішення Теплодарської селищної ради народних депутатів №60/VIII-XXII від 07.02.1997р. володів та користувався зазначеною земельною ділянкою; однак, судом встановлено, що державний акт на дану земельну ділянку на його ім я не видавався. При цьому, суд також виходить з того, що рішенням правління СТ Радуга дружині померлого ОСОБА_4 - ОСОБА_2 надана згода на прийняття її в члени даного садівничого товариства після його смерті. Суд також зазначає, що і ОСОБА_2, і ОСОБА_1, є спадкоємицями першої черги за законом, та обоє подали заяви про вступ до СТ Радуга після смерті ОСОБА_4, а тому мають рівні права щодо вступу до садівничого товариства. Суд також зазначає, що членство в садівничому товаристві не успадковується.

Також, враховуючи задоволення вимоги ОСОБА_1 про визнання за останньою права володіння й користування земельною ділянкою по АДРЕСА_2, садового масиву Центральний-2 СТ Радуга в м. Теплодарі Одеської області, суд задовольняє частково вимогу позивача та зобов'язує СТ Радуга розглянути заяву ОСОБА_1 щодо прийняття її в члени СТ Радуга ; в решті вимог, а саме щодо зобов'язання відповідача прийняти її в члени СТ Радуга та зареєструвати на її ім'я вищевказану земельну ділянку, відмовляє в задоволенні за безпідставністю, так як згідно вимог ст. 11 Закону України Про кооперацію порядок прийняття правлінням (колегіальним органом) таких рішень підлягає затвердженню загальними зборами його членів та його затвердження, визначається статутом кооперативу, який є правовим документом, регулюючим діяльність останнього, отже в даному випадку вирішення вказаного питання відноситься до компетенції відповідача, а не суду. Згідно Статуту СТ Радуга прийом громадян у члени СТ Радуга відбувається за їх письмовою заявою на правлінні, на підставі документу, який надає право на користування земельною ділянкою; членство настає з моменту затвердження рішення правління, загальними зборами (конференцією).

У відповідності до ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу.

Згідно ч.1, ч.2 ст. 137 ЦПК України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

В зв'язку з викладеним та частковим задоволенням позовних вимог, суд стягує з СТ Радуга на користь ОСОБА_1 понесені останньою витрати по сплаті судового збору в загальній сумі 1039 грн. 99 коп. (640 + 640 + 106,66 (одна задоволена із трьох вимог заяви про забезпечення позову) = 1386 грн. 66 коп.; 75% даної суми складає 1039 грн. 99 коп.).

Крім того, оскільки в судовому засіданні ОСОБА_1 відмовилася від відшкодування понесених нею витрат на правничу допомогу, суд не вирішує питання щодо цих витрат.

Керуючись ст.ст. 95, 96, 116, 158 Земельного кодексу України, ст.ст. 16, 395, 397, 398, 1216, 1218, 1223, 1261, 1268 Цивільного кодексу України, п. 2.15 Статуту СТ Радуга , ст.ст. 10, 12, 13, 18, 133, 137, 140, 141, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 273, 354 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Садівничого товариства Радуга , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання права володіння й користування земельною ділянкою та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_1; місце проживання: АДРЕСА_4; ІН НОМЕР_1), право володіння й користування земельною ділянкою по АДРЕСА_2, садового масиву Центральний-2 СТ Радуга в м. Теплодарі Одеської області.

Зобов'язати Садівниче товариство Радуга (місцезнаходження: м. Теплодар Одеської області, вул. Садова, 1, код 20990074) розглянути заяву ОСОБА_1 щодо прийняття її у члени СТ Радуга .

Стягнути з Садівничого товариства Радуга (місцезнаходження: м. Теплодар Одеської області, вул. Садова, 1, код 20990074) на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1; місце проживання: АДРЕСА_4; ІН НОМЕР_1) понесені останньою витрати по сплаті судового збору в загальній сумі 1039 грн. 99 коп.

В решті позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в задоволенні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Одеської області через Теплодарський міський суд Одеської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про дане судове рішення розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua/) за номером справи 516/220/17.

Повне рішення суду складено 28.09.2018р.

У відповідності до ч.5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Суддя

СудТеплодарський міський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.09.2018
Оприлюднено02.10.2018
Номер документу76827379
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —516/220/17

Рішення від 28.09.2018

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 23.03.2018

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 02.02.2018

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 09.01.2018

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 09.01.2018

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 08.12.2017

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 08.12.2017

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

Ухвала від 17.11.2017

Цивільне

Теплодарський міський суд Одеської області

Мислива Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні