ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2018 року м.ПолтаваСправа № 530/1444/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Удовіченка С.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Кисличенко О.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідачів - ОСОБА_3,
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4, Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій неправомірними,-
В С Т А Н О В И В:
19 жовтня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Зіньківського районного суду Полтавської області з позовом до секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 про:
- визнання протиправними дії секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4, щодо перешкоджання ОСОБА_1 у здійсненні повноважень Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області,
- зобов'язання секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 утриматися від вчинення дій щодо перешкоджання ОСОБА_1 у здійсненні повноважень Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області.
23 жовтня 2017 року суддею Зіньківського районного суду Полтавської області Дем'янченко С.М. відкрито провадження по адміністративній справі та призначено попереднє судове засідання.
05 грудня 2017 року ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області заявлений відвід головуючому по справі судді Дем'янченко С.М. - задоволено. Справу №530/1444/17 передано до канцелярії суду для подальшого визначення іншого судді по розгляду даної адміністративної справи.
07 грудня 2017 року суддею Зіньківського районного суду Полтавської області Должко С.Р. прийнято до розгляду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до суб'єкта владних повноважень ОСОБА_4 секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій.
Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 11 грудня 2017 року об'єднано в одне провадження адміністративні справи за позовом ОСОБА_1 до суб"єкта владних повноважень ОСОБА_4, секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов"язання утриматись від вчинення певних дій № 530/1444/17 та адміністративну справу № 530/1567/17 за позовом ОСОБА_1 до Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, ОСОБА_4 секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними і скасування розпоряджень секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про скликання сесій сільської ради та визнання протиправним і скасування рішень сесії сільської ради про висловлення недовіри і дострокове припинення повноважень Загрунівського сільського голови присвоївши обєднаній адміністративній справі№ 530/1444/17 .
Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 09 січня 2018 року заяву позивача про збільшення позовних вимог прийнято до спільного розгляду (в частині поновлення ОСОБА_1 на публічній службі на посаді Загрунівського сільського голови).
22 січня 2018 року ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області заяву судді Должко С.Р. про самовідвід по справі №530/1444/17 за позовом ОСОБА_1 до суб"єкта владних повноважень ОСОБА_4, секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання утриматись від вчинення певних дій; ОСОБА_1 до Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, ОСОБА_4 Юріївнисекретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними і скасування розпоряджень секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про скликання сесій сільської ради та визнання протиправним і скасування рішень сесії сільської ради про висловлення недовіри і дострокове припинення повноважень Загрунівського сільського голови - задоволено. Відведено суддю Должко С.Р. від розгляду справи №530/1444/17. Адміністративну справу № 530/1444/17 передано до канцелярії суду для визначення головуючого судді по справі в порядку, встановленому статтею 31та Перехідними положеннями КАС України.
22 березня 2018 року головою Зіньківського районного суду Полтавської області ОСОБА_5 прийнято розпорядження №1 про передачу справи №530/1444/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до суб'єкта владних повноважень ОСОБА_4 секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення дій та ОСОБА_1 до Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і скасування розпоряджень секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про скликання сесій сільської ради та визнання протиправним і скасування рішень сесії сільської ради про висловлення недовіри і дострокове припинення повноважень Загрунівського сільського голови до найбільш територіально наближеного до Зіньківського районного суду Полтавської області - Гадяцького районного суду Полтавської області.
02 квітня 2018 року суддею Гадяцького районного суду Полтавської області Кирич С.А. винесено ухвалу, відповідно до якої справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до суб'єкта владних повноважень ОСОБА_4 секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення дій та ОСОБА_1 до Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і скасування розпоряджень секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про скликання сесій сільської ради та визнання протиправним і скасування рішень сесії сільської ради про висловлення недовіри і дострокове припинення повноважень Загрунівського сільського голови прийнято до провадження і призначено до судового розгляду за правилами загального позовного провадження.
29 травня 2018 року суддею Гадяцького районного суду Полтавської області Кирич С.А. винесено ухвалу про передачу справи №530/1444/17 до Полтавського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 02 липня 2018 року прийнято до розгляду справу за позовом ОСОБА_1 до суб'єкта владних повноважень ОСОБА_4 секретар Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області про:
- визнання протиправними дії секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4, щодо перешкоджання ОСОБА_1 у здійсненні повноважень Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області,
- зобов'язання секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 утриматися від вчинення дій щодо перешкоджання ОСОБА_1 у здійсненні повноважень Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області,
- визнання протиправним і скасування підписані після 17 жовтня 2017 року секретарем Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області розпорядження про скликання сесій,
- визнання протиправними і скасування рішення Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області прийняті на сесії, що відбулася 26 жовтня 2017 року, в тому числі про висловлення недовіри сільському голові та дострокове припинення його повноважень,
- поновлення ОСОБА_1 на посаді Загрунівського сільського голови.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що секретар Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області протиправно відмовилася допустити позивача до виконання повноважень голови відповідної ради. Стверджував, що такі дії проявилися шляхом відмови секретаря надати ключі від кабінету сільського голови. Крім того позивач посилався на протиправне розпорядження секретаря сільської ради щодо скликання сесії сільської ради та, як наслідок висловлення недовіри сільському голові - ОСОБА_1. Наполягав на тому, що сесія зібрана в незаконний спосіб, так як секретар не мала повноважень для скликання сесії.
Позивач та його представник у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд позов задовольнити.
У відзиві на позов відповідачі посилали на правомірність вчинених дій та оскаржуваних рішень. Зазначили, що 23 вересня 2016 року було підписане Розпорядження про покладення обов'язків сільського голови на секретаря за №23А та Розпорядження про тимчасово виконуючого обов'язки сільського голови Загрунівської сільської ради за №23Б, які затверджені рішенням дванадцятої сесії Загрунівської сільської ради від 23 січня 2017 року. Стверджували, що необхідністю невідкладного скликання, за вимогою депутанів, сесії сільської ради слугувало те, що ОСОБА_1 зайво нараховано та виплачено самому собі коштів у розмірі 301138,40 грн, що знайшло своє підтвердження під час проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області за період з 01 листопада 2015 року по 01 вересня 2016 року (т.2 а.с. 54-56).
Представник відповідачів у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував у повному обсязі.
09 серпня 2018 року представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог, а саме, крім іншого позивач просив: визнати протиправним та скасувати підписане після 17 жовтня 2017 року секретарем Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_6 розпорядження сільського голови №35 від 20 жовтня 2017 року "Про скликання вісімнадцятої (позачергової) сесії сьомого скликання сільської ради" (т.2 а.с. 48).
14 серпня 2018 року ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
18 вересня 2018 року позивачем подано до Полтавського окружного адміністративного суду заяву про збільшення позовних вимог, за результатами розгляду якої суд роз'яснив ОСОБА_1, що за нормами Кодексу адміністративного судочинства України збільшення або зменшення розміру позовних вимог допускається до закінчення підготовчого засідання.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що 23 вересня 2016 року Загрунівською сільською радою Зіньківського району Полтавської області прийнято рішення "Про висловлення недовіри голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1" (т.1 а.с. 8).
17 жовтня 2017 року постановою Харківського апеляційного адміністративного суду по справі №530/1721/16-а визнано рішення Загрунівської сільської ради Загрунівського району Полтавської області від 23 вересня 2016 року про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1 та дострокове припинення його повноважень протиправним та скасовано.
Повний текст постанови виготовлено 23 жовтня 2017 року (т.2 а.с. 13-16)
24 жовтня 2017 року ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду по справі №530/1721/16-а виправлено описку в постанові Харківського апеляційного адмінстративного суду, зазначивши "визнати рішення дев'ятої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області від 23 вересня 2016 року про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1 та дострокове припинення його повноважень протиправним та скасувати" (т.2 а.с. 17).
У свою чергу 20 жовтня 2017 року секретарем Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 прийнято розпорядження №35 "Про скликання вісімнадцятої (позачергової) сесії сьомого скликання сільської ради" (т.1 а.с. 137).
Згідно вказаного розпорядження сесію скликано на 21 жовтня 2017 року о 11:00. на розгляд сесії винесено питання: 1) Про постанову Харківського апелчційного адміністративного суду по справі №530/1721/16-а; 2) розгляд заяв.
На I пленарному засіданні вісімнадцятої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, яке відбулося 21 жовтня 2017 року із 12 депутатів ради було присутні 7 депутатів.
На II пленарному засіданні вісімнадцятій сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, яке відбулося 26 жовтня 2017 року із 12 депутатів були присутні 8 депутатів.
VI питанням II пленарного засіданні вісімнадцятої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, яке відбулося 21 жовтня 2017 року, слухалося - "Про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1".
За результатами проведеного голосування "за" висловлення недовіри та припинення достроково повноваження сільського голови ОСОБА_1 проголосувало 8 депутатів, проти - "0" ( т.1 а.с. 154).
26 жовтня 2017 року секретарем ради підписано рішення "Про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1" (а.с. 155).
Вважаючи, що секретарем Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 вчинено дії щодо перешкоджання у здійсненні повноважень голови ради, протиправно скликано сесію та неправомірно сільською радою прийнято рішення про висловлення недовіри сільському голові, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, судом встановлено наступне.
Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п'ять років (частина друга статті 141 Конституції України).
Статтею 3 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" визначено, що посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, відповідно до Конституції України, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування" від 21 травня 1997 року №280/97-ВР.
Відповідно до частин другої та п'ятої статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до частини першої статті 20 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим та іншими законами України.
Згідно частини другої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Питання прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові та дострокового припинення повноважень сільського голови у випадках, передбачених цим Законом, вирішується виключно на пленарному засіданні сільської ради, про що зазначено у пункті 10 та 16 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Згідно із частинами другою та третьою статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.
Згідно розпорядження № 23А та №23Б від 23 вересня 2016 року обов'язки сільського голови покладено на секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 (т.1 а.с. 24-25).
20 жовтня 2017 року депутати Загрунівської сільської ради - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 звернулися до ОСОБА_4 із вимогою скликати сесію для того, щоб обговорити з депутатами вступну та резолютивну частину постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 17 жовтня 2017 року по справі №530/1721/16-а та прийняти рішення, яке б унеможливило села Загрунівської сільської ради Загрунівка, Романівка, ОСОБА_12 від можливих дій колишнього голови сільської ради ОСОБА_1, точніше від його бездіяльності. Сесію скликати на 21 жовтня 2017 року об 11.00 в приміщенні Загрунівської сільської ради (т.2 а.с. 31).
Відповідно до частини сьомої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.
На вимогу депутатів Загрунівської сільської ради, 20 жовтня 2017 року ОСОБА_4 винесено розпорядження №35 "Про скликання вісімнадцятої (позачергової) сесії сьомого скликання сільської ради" (т.1 а.с. 137).
Частинами 12 та 13 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування" встановлено, що сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
На I пленарному засіданні вісімнадцятої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, яке відбулося 21 жовтня 2017 року із 12 депутатів ради було присутні 7 депутатів, тобто більше половини.
Даний факт підтверджується відомостями із Протоколу вісімнадцятої сесії сьомого скликання I пленарне засідання (т.1 а.с. 139-144).
Так, IV питанням засідання вісімнадцятої сесії сьомого скликання I пленарне засідання депутати слухали: "Про постанову по справі №530/1721/16-а Харківського апеляційного адміністративного суду, яку надав ОСОБА_1І." (т.1 а.с. 138-147).
Відповідно до протоколу вісімнадцятої сесії сьомого скликання I пленарного засідання, виступили: "ОСОБА_7, який висловив свою думку про те, що на даний час постанова не має повного тексту, не зрозуміло рішення суду, чому саме прийняла колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду таку постанову. ОСОБА_10, висловив своє незрозуміння з приводу "В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити". В чому саме відмовлено, та чому ж немає такого пункту, як "Поновити на робочому місці, так як в трудовій книжці вже зроблений відповідний запис. Вважає, що без повного тексту постанови, не можливо зрозуміти повну думку суддів. ОСОБА_11, ОСОБА_9 підтримали виступаючих. ОСОБА_8 говорив, що взагалі незрозуміло, чи ця постанова відноситься саме них. Так як в постанові чітко прописано: "Визнати рішення Загрунівської сільської ради Загрунівського району Полтавської області від 23 вересня 2016 року про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1 та дострокове припинення його повноважень протиправним та скасувати". Сільська рада - Загрунівська сільська рада Зіньківського району Полтавької області. Рішення скасоване, але не тієї ради".
7-ма голосами "за" рішення "Про постанову по справі №530/1721/16-а" - прийнято (т.1 а.с. 142).
На II пленарному засіданні вісімнадцятій сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, яке відбулося 26 жовтня 2017 року із 12 депутатів були присутні 8 депутатів.
Так, III питанням засідання сесії депутати слухали: "Про ОСОБА_13 офісу Держаудитслужби в Полтавській області" (т.1 а.с. 146-151 т.2 а.с. 62-67).
Відповідно до протоколу вісімнадцятої сесії сьомого скликання II пленарного засідання, виступили: "ОСОБА_4, яка зазначила присутнім даний ОСОБА_13, складений провідним державним фінансовим інспектором відділу взаємодії з правовоохоронними органами Управління ОСОБА_13 офісу Держаудитслужби в Полтавській області ОСОБА_14. Ревізія проведена по документам, які були вилучені та надані начальником слідчого відділення Зіньківського ВП Гадяцького ГУНП в Полтавській області ОСОБА_15 під час досудового розслідування по кримінальному провадженню №42017171260000011 від 18 січня 2017 року. В результаті перевірки встановлено: порушення вимог пункту 4 постанови Кабінету Міністрів №1295 від 24 жовтня 1996 року, вимог Положення про преміювання, голові Загрунівської сільської ради, ОСОБА_1 за період з 01 листопада 2015 року по 01 вересня 2016 року зайво нараховано та виплачено щомісячну премію на загальну суму 24703,60 грн., та відповідно зайво нараховано та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 5434,79 грн., чим порушено вимоги пункту 1 статті 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року №996-XIV. Відповідно до частини 8 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року №996-XIV, відповідальність за недостовірність даних відображених в первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку покладається на осіб, які склали та підписали ці документи. Таким чином, вказане порушення допущено колишнім сільським головою Загрунівської сільської ради, ОСОБА_1, яким виносилося рішення про преміювання. Внаслідок допущеного порушення Загрунівській сільській раді завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 30138,40 грн. "За" прийняття рішення "Про ОСОБА_13 офісу Держаудитслужби в Полтавській області" проголосувало 8 депутатів (т.1 а.с. 149).
VI питанням II пленарного засіданні вісімнадцятої сесії сьомого скликання Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, яке відбулося 26 жовтня 2017 року, слухалося - "Про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1".
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання: щодо прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові.
ОСОБА_4 зазначила: "дане питання включене до порядку денного рекомендацією об'єднаного засідання постійних комісій з питань бюджету, фінансів, цін та соціального розвитку сіл та з питань земельних ресурсів та екології. Депутати вважають, що сільський голова не забезпечує здійснення наданих йому повноважень і порушує законодавство, що підтверджується в ОСОБА_13 офісу Держаудитслужби в Полтавській області. ОСОБА_4 повідомила присутній про те, що для розгляду цього питання потрібно, згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" проводити таємне голосування. Згідно регламенту сільської ради необхідно вибрати лічильну комісію зі складу депутатів" (т.1 а.с. 150).
У процесі підготовки до голосування щодо висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області, депутатами сільської ради сформовано персональний склад лічильної комісії, до якої увійшли: ОСОБА_10, ОСОБА_9, ОСОБА_7 (т. 1 а.с. 150 зворотній бік).
Відповідно до Протоколу №1 засідання лічильної комісії по виборах голови та секретаря лічильної комісії від 26 жовтня 2017 року, головою лічильної комісії обрано - ОСОБА_16, секретарем лічильної комісії - ОСОБА_9 та члена лічильної комісії - ОСОБА_7 (т.1 а.с. 152).
Протоколом №2 засідання лічильної комісії по затвердженню бюлетеня, щодо висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1 від 26 жовтня 2017 року, затверджено форму бюлетеня (т.1 а.с. 153).
Відповідно до Протоколу №3 засідання лічильної комісії по проведенню таємного голосування щодо висловлення недовіри сільському голові ОСОБА_1 від 26 жовтня 2017 року отримали бюлетені наступні депутати - ОСОБА_4, ОСОБА_9, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_11, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_17; депутати - ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 та ОСОБА_21 - були відсутні (т.1 а.с. 154).
За результатами проведеного голосування "за" висловлення недовіри та припинення достроково повноваження сільського голови ОСОБА_1 проголосувало 8 депутатів проти - "0" ( т.1 а.с. 154).
Таким чином за висловлення недовіри сільському голові ОСОБА_1 проголосувало 2/3 депутатів від загального складу сільської ради.
Враховуючи зазначене суд приходить до висновку, що висловлення недовіри сільському голові та як наслідок припинення його повноважень, оформлене рішенням від 26 жовтня 2017 року, відбулося у порядку визначеному Законом України "Про місцеве самоврядування", а тому підстави для скасування розпорядження від 17 жовтня 2017 року "Про скликання сесії Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області" та рішення Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області від 26 жовтня 2017 року "Про висловлення недовіри сільському голові Загрунівської сільської ради ОСОБА_1" відсутні.
Відносно позовних вимог про визнання протиправними дії секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4, щодо перешкоджання ОСОБА_1 у здійсненні повноважень Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області та зобов'язання утриматися від вчинення дій щодо перешкоджання ОСОБА_1 у здійсненні повноважень Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області, суд вважає їх такими, що не підлягають задоволенню з огляну на наступне.
На підтвердження вказаних позовних вимог позивачем надано: пояснення ОСОБА_1 від 18 жовтня 2017 року надані на ім'я начальника Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_22, ухвали Зіньківського районного суду в Полтавській області від 22 січня 2018 року та 13 червня 2018 року по справі №530/63/18, (т.1 а.с. 14, т.2 а.с. 18-22).
Дослідивши вищевказані документи, суд вважає, що останні вчинені в межах кримінального провадження №12017170170000610 від 24 листопада 2017 року, за яким відсутнє остаточне рішення, а тому не можуть підтверджувати вчинення протиправних дій з боку секретаря Загрунівського сільського голови Зіньківського району Полтавської області.
Констатуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає.
Підстави для розподілу судового збору відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 11, 77, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса місця проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 38130) до секретаря Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області ОСОБА_4 (адреса місцезнаходження: вул. Миру 2, с.Загрунівка, Зіньківський район, Полтавська область, 38130), Загрунівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області (код ЄДРПОУ 13956007, адреса місцезнаходження: вул. Миру 2, с.Загрунівка, Зіньківський район, Полтавська область, 38130) про визнання дій неправомірними та скасування рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подається учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Повне рішення складено 03 жовтня 2018 року.
Суддя ОСОБА_23
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2018 |
Оприлюднено | 04.10.2018 |
Номер документу | 76876007 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні