Ухвала
від 02.10.2018 по справі 755/11237/18
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/11237/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"02" жовтня 2018 р. Дніпровський районний суд міста Києва у складі: головуючого судді Савлук Т. В.., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про забезпечення позову, яка подана в межах розгляду цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Мореплавне до ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю Рубін Інвест , Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Атекс про витребування майна з чужого незаконного володіння шляхом визнання права власності на майна та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про право власності на спірні приміщення,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпровського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Мореплавне до ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю Рубін Інвест , Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Атекс про витребування майна з чужого незаконного володіння шляхом визнання права власності на майна та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про право власності на спірні приміщення.

Відповідно до предмету позову, ТОВ Мореплавне предявило позов до ОСОБА_1 з вимогами: Витребувати з чужого незаконного володіння ОСОБА_1 наступні обєкти нерухомого майна:

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 138,7 кв.м, розташовані за адресою: АДРЕСА_3 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176060880000);

приміщення громадського призначення, вбудовані в житловий будинок в літері А , загальною площею 182,3 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176110480000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 312,2 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_5 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176479380000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 361,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_6 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176597080000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 896,9 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_7 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 175973780000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 365,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_8 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176651680000) (надалі також - приміщення, а кожне окремо приміщення №№604, 605, 617, 635, 636, 637),

шляхом визнання права власності да ці приміщення за Товарситвом з обмеженою відповідальністю Мореплавне .

Одночасно з позовною заявою, позивачем подана заява про забезпечення позову, якою просив накласти арешт на вищевказані приміщення, передати їх на відповідальне зберігання третій особі, яка не має інтересу в результаті вирішення спору, а саме ТОВ Тріален (ідентифікаційний номер юридичної особи: 41962007, місце знаходження: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Липківського, буд. 45), а також заборонитидержавним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ) вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію права власності та інших речових прав на нерухоме майно, державну реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (в т.ч. до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек) записи про державну реєстрацію права власності та інших речових прав та їх обтяжень, записи про скасування державної реєстрації права власності та інших речових прав та їх обтяжень, змін до таких записів щодо спірних приміщень.

Обґрунтуванням необхідності вжиття заходів забезпечення позову позивач вважає, що існують об'єктивні ризики протиправних дій щодо приміщень, можливого поділу, виділу, реконструкції, зміни площі та функціонального призначення спірних приміщень, що, в свою чергу, може не тільки ускладнити виконання рішення по справі, а й взагалі позбавити можливості повернути таке майно у власність у тому стані, в якому вони перебували на момент реєстрації права власності за позивачем.

Згідно вимог ч.13 ст.7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом непередбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Вивчивши матеріали заяви про забезпечення позову, оцінивши навдені представником поз вача підстави для вжиття заходів забезпечення позову, суд приходить до наступного.

Забезпечення позову -- це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Позов забезпечується шляхом, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб. (п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України)

Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого. Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.

Забезпечення позову покликано, не порушуючи принципів змагальності і процесуального рівноправ'я сторін, його метою є хоча і негайні, вжити негайних заходів, направлених на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акта, а також перешкодити спричиненню значної шкоди заявнику.

Як розяснено у п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

Тобто, метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на його користь, у тому числі для запобігання потенційним труднощам щодо подальшого виконання такого рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених прав чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участі у справі.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, шляхом:накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб;заборонити вчиняти певні дії;заборонити іншим особам вчиняти дії щодо предмету спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання;передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтереси в результаті вирішення спору.

Частиною 3 ст. 152 ЦПК України передбачено, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Як розяснено у п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову роз'яснено судам, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4 ст. 151 ЦПК України), якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Розглядаючи таку заяву суддя має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Заходи забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами, співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти аргат, чи майнових наслідків заборони здійснювати певні дії.

Разом із тим, відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинено особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 29.06.2006 року у справі Пантелеєнко проти України засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом .

Згідно зі ст. 321 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього прав чи обмежений у його здійсненні.

Як зазначено в постанові Верховного Суду від 30.05.2018 року у справі № 761/16659/17 метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення, в той час як забезпечення позову по суті - це обмеження суб'єктивних прав, свобод та інтересів відповідача, пов'язаних з них інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача.

Отже, обрані позивачем види забезпечення позову, в разі їх застосування до вирішення спору по суті не призведуть до обмеження прав відповідачів на володіння та користування майном, оскільки слугуватимуть заходом запобігання можливих порушень прав позивача, які полягатимуть у можливому перепродажу майна до інших осіб, що унеможливить подальше виконання рішення по справі, якщо воно буде прийняте на користь позивача.

Із викладених в позові фактичних обставин, які будуть перевірятися судом в ході розгляду справи, та доводів заяви про забезпечення позову вбачається, що відносно спірних приміщень вже неодноразово вчинялися дії, спрямовані на його відчуження третім особам.

Відтак, невжиття заходів забезпечення позову може призвести до того, що ще до вирішення даної справи, з метою подальшого ухилення від виконання рішення, спірні приміщення будуть відчужені третім особам або поділені на різні об'єкти нерухомого майна, що унеможливить виконання рішення по справі за позовом ТОВ Мореплавне .

Разом із тим, з наданого позивачем до заяви листа ТОВ Тріален про згоду взяти майно на відповідальне зберігання № від 19.07.2018 року вбачається, що зазначена особа не має інтересу в результаті вирішення спору та готова прийняти спірні приміщення на відповідальне зберігання.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заяву ТОВ Мореплавне про забезпечення позову підлягає задоволенню, так як невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст. 149-153, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Заяву Товарситва з обмеженою відповідальністю Мореплавне про забезпечення позову - задовольнити .

Накласти арешт на: приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 138,7 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176060880000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 182,3 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176110480000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 312,2 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_5 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176479380000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 361,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_6 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176597080000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 896,9 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_7 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 175973780000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 365,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_8 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176651680000).

Передати на зберігання третій особі, яка не має інтересу в результаті вирішення спору, а саме ТОВ Тріален (ідентифікаційний номер юридичної особи: 41962007, місце знаходження: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Липківського, буд. 45) наступне нерухоме майно, яке є предметом судового спору:

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 138,7 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176060880000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 182,3 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176110480000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 312,2 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_5 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176479380000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 361,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_6 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176597080000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 896,9 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_7 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 175973780000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 365,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_8 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176651680000).

Заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ) вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію права власності та інших речових прав на нерухоме майно, державну реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (в т.ч. до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек) записи про державну реєстрацію права власності та інших речових прав та їх обтяжень, записи про скасування державної реєстрації права власності та інших речових прав та їх обтяжень, змін до таких записів щодо наступних приміщень:

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 138,7 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176060880000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 182,3 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 176110480000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 312,2 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_5 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176479380000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 361,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_6 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176597080000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 896,9 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_7 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 175973780000);

приміщення громадського призначення, вбудоване в житловий будинок в літері А , загальною площею 365,4 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_8 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 176651680000).

Відомості щодо учасників справи:

Позивач: Товариства з обмеженою відповідальністю Мореплавне (Код ЄДРПОУ 33865263, адреса: вул. Сім'ї Хохлових, будинок 8, м. Київ. 04119)

Відповідач: ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_9)

Третя особа-1: ОСОБА_2 (ІПН: НОМЕР_2, адреса: АДРЕСА_2)

Третя особа-2: ОСОБА_3 (ІПН: НОМЕР_3, адреса: АДРЕСА_10 89313)

Третя особа-3: ТОВ Рубін Інвест (Код ЄДРПОУ: 40756093, адреса: вул. Героїв Сталінграда, буд. 147-Ж, офіс 3А, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49000)

Третя особа-4: ТОВ Будівельна компанія Атекс (Код ЄДРПОУ: 35543760, адреса: пр. Богдана Хмельницького, буд. 147Ж, офіс 3, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., 49000)

Особа, відповідальна за зберігання: ТОВ ТОВ Тріален (Код ЄДРПОУ: 41962007, адреса: м. Київ, вуд. М. Липківського, буд. 45)

Копію ухвали суду направити до Дніпровського районного відділу Державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції в м. Києві - для виконання.

Ухвала є обов'язковою на всій території України та може бути пред'явлена до примусового виконання протягом 3 (трьох) років в порядку, передбаченому Законом України Про виконавче провадження .

Відповідно до положень ч.1 та ч.2 ст.354 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Су д д я

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.10.2018
Оприлюднено04.10.2018
Номер документу76896609
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/11237/18

Постанова від 08.04.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 06.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Луспеник Дмитро Дмитрович

Постанова від 12.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 23.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Постанова від 02.10.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Ухвала від 05.09.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Ухвала від 19.06.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Ухвала від 13.05.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Пророк Віктор Васильович

Постанова від 20.03.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Болотов Євген Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні