ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"01" жовтня 2018 р. м. Київ Справа № 911/2119/18
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерн», м. Бровари
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Осіс», с. Шпитьки,
Києво-Святошинський район
про стягнення 66 118,00 грн.
Суддя Христенко О.О.
обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерн» (позивач) звернулося до господарського суду Київської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Осіс» (відповідач) про визнання дій відповідача такими, що суперечать законодавству України та порушують право позивача на отримання податкового кредиту та стягнення 66 118,00 гривень.
Відповідно до п. 1.1 Податкового кодексу України, податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з п. 14.1.181 Податкового кодексу України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
В позовній заяві позивач зазначає, що відповідач не зареєстрував податкових накладних, що унеможливлює отримання позивачем суми податкового кредиту.
Порядок та механізм отримання податкового кредиту, складання та реєстрації податкових накладних врегульовано нормами Податкового кодексу України.
Позивач просить визнати дії відповідача такими, що порушують права позивача на отримання податкового кредиту. Як зазначено вище, питання порядку та механізму отримання податкового кредиту, складання та реєстрації податкових накладних регулюються спеціальними нормами податкового законодавства, спори з питань оподаткування не відносяться до компетенції господарських судів та вирішуються в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 175 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо, зокрема, заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у відкритті провадження у справі в частині вимоги позивача про визнання дій відповідача такими, що суперечать законодавству України та порушують право позивача на отримання податкового кредиту.
Також, позивач просить суд стягнути з відповідача грошові кошти у сумі 66 178,00 грн.
Згідно з п.п. 3, 4, 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
Позивач не зазначає правову природу зазначених грошових коштів, які він просить стягнути з відповідача (основна заборгованість по договору, штраф, пеня, збитки, тощо) та не подає розрахунок вказаної суми.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд залишає позовну заяву в частині стягнення грошових коштів в сумі 66 118,00 грн. без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 175, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Постановив:
1. Відмовити у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання дій Товариства з обмеженою відповідальністю «Осіс» такими, що суперечать законодавству України та порушують право Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерн» на отримання податкового кредиту
2. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерн» в частині вимог про стягнення грошових коштів в сумі 66 180,00 грн. залишити без руху.
3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю «Інтерн» усунути недоліки позовної заяви шляхом визначення правової природи грошових коштів за стягненням яких звернувся позивач та надання розрахунку вказаної суми.
4. Запропонувати позивачу в строк до п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви.
5. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Інтерн», що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, вимог цієї ухвали, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Ухвалу підписано - 01.10.2018.
Суддя О.О. Христенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 08.10.2018 |
Номер документу | 76904719 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Христенко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні