ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2018 року Справа № 926/1190/18
Господарський суд Чернівецької області у складі:
судді Гончарука О.В.
за участю секретаря судового засідання Балух-Бзовик М.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом ОСОБА_1, м. Хмельницький
до обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 , м. Чернівці
приватного нотаріуса ОСОБА_2, м. Чернівці
про визнання недійсним рішення загальних зборів,
за участю представників сторін та інших учасників справи:
від позивача - ОСОБА_3;
від відповідача №1 - не з'явився;
від відповідача №2 - не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) звернувся до Господарського суду Чернівецької з позовом до обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 та приватного нотаріуса ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу від 02.09.2017, оформленого протоколом №3 від 02.09.2017 та скасування запису №10381050001010125 від 05.09.2017 про державну реєстрацію змін до установчих документів.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на недотримання відповідачами вимог статті 15 Закону України Про кооперацію та Статуту кооперативу про скликання і проведення загальних зборів (п. 6.3, 6.4 Статуту в редакції від 2016 року), оскільки загальні збори обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 , які відбулися 02.09.2017, проведені без повідомлення позивача, як учасника кооперативу, а оскаржувані рішення приймались за відсутності встановленого кворуму.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області 14.06.2018 відкрито провадження у справі з призначенням її до розгляду у підготовчому засіданні на 04.07.2018.
Ухвалою суду від 04.07.2018 підготовче засідання відкладено на 09.08.2018.
Ухвалою суду від 09.08.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 11.09.2018.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 11.09.2018, за клопотанням відповідача №1 відкладено розгляд справи на 24.09.2018.
В ухвалі від 11.09.2018 судом надано обслуговуючому кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 додатковий строк - до 24.09.2018 для подання доказів повідомлення позивача про дату, місце, час проведення та порядок денний загальних зборів на яких прийнято оскаржуване у цій справі рішення від 02.09.2017.
У судове засідання 24.09.2018 представники відповідачів не з'явились.
При цьому, суд зазначає, що відповідач №2, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце, жодного разу у підготовчі та судові засідання з розгляду справи по суті, не з'являвся
При цьому, від відповідача №1 засобами електронної пошти на адресу Господарського суду Чернівецької області надійшло клопотання (вх.№2901 від 24.09.18), в якому відповідач просить суд здійснювати розгляд справи за відсутності уповноваженого представника обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 .
Також, засобами електронної пошти від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№2902), в якому відповідач зазначає про безпідставність позову, просить відмовити у його задоволенні та додає в підтвердження обставин неможливості задоволення позову докази повідомлення позивача про проведення загальних зборів.
За таких обставин, неявка представника відповідача №1 у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Присутній у судовому засіданні представник позивача, ознайомившись з відзивом на позовну заяву та доданими до нього документами, просить суд не брати їх до уваги, оскільки вважає такі документи неналежними доказами у справі.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи, заслухавши представника позивача та дослідивши подані суду докази, перевіривши відповідність доводів сторін фактичним обставинам справи, судом встановлено таке.
Згідно зі статутом обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 (надалі - Кооператив, Статут), цей Кооператив є неприбутковою організацією (юридичною особою), створюється і діє відповідно до Конституції України, Цивільного та Господарського кодексів, Закону України Про кооперацію , на підставі рішення установчих зборів на добровільних засадах з метою забезпечення об'єктом нерухомого майна членів (асоційованих членів) кооперативу шляхом організації будівництва нежитлових приміщень та/або житлових будинків, за власні кошти, а також для наступної їх експлуатації обслуговування та управління. Кооператив є обслуговуючим непідприємницьким товариством та не має на меті одержання прибутку.
Згідно з пунктом 4.1. Статуту, засновниками (членами) Кооперативу є фізичні особи- громадяни України: ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_2), ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) та ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_3).
02 вересня 2017 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5, за участю запрошеної особи ОСОБА_6, проведено загальні збори членів обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 .
За наслідками проведення вищезазначених загальних зборів, прийнято рішення про прийняття до складу членів кооперативу ОСОБА_6 на підставі поданої ним заяви, а також про виключення ОСОБА_4 із складу членів Кооперативу - на підставі поданої ним нотаріальної заяви про вихід з Кооперативу.
В подальшому, 05.09.2017, приватним нотаріусом ОСОБА_2 зареєстровано зміни до Статуту та викладено його в новій редакції, згідно з якою членами кооперативу є: ОСОБА_1, ОСОБА_5 та ОСОБА_6.
Частиною 3 статті 13 та частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до частини 1 статті 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з вимогами статей 76, 77 ГПК належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (належність доказів). Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (допустимість доказів).
При цьому відповідно до статті 95 ГПК, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Відповідачем за час перебування справи №926/1190/18, починаючи з 14.06.2018, у Господарському суді Чернівецької області, жодних письмових доказів, які мають значення для правильного вирішення спору, в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, не надавалось.
Безпосередньо у день судового засідання, 24.09.2018, від відповідача №1 на електронну адресу Господарського суду Чернівецької області надійшли електронні копії документів, які не посвідчені електронним цифровим підписом.
Виходячи з вищенаведених положень процесуального закону, надані відповідачем докази, не можуть бути оцінені судом як належні та достовірні.
Спірні відносини між сторонами виникли з приводу узгодженості рішення загальних зборів, оформленого протоколом від 02.09.2018 вимогам Статуту та чинного на час прийняття спірного рішення корпоративного законодавства України.
У пункті 4.3 Статуту передбачено, що членами кооперативу є громадяни, які заснували кооператив та підписали цей статут.
Іншими членами кооперативу можуть бути громадяни України іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників та повинні внести вступний внесок та пай у розмірах визначених загальними зборами кооперативу, дотримуватися вимог статуту і щодо яких загальними зборами кооперативу прийнято рішення про прийняття до членів кооперативу.
Оскільки результат вирішення спору залежить лише від встановлення судом наявності та ступеня порушень прав позивача під час скликання та проведення загальних зборів, залучення інших учасників (акціонерів) товариства або осіб, з якими на підставі спірних рішень товариство вступило у правовідносини, не вимагається, тому суд не залучав цих осіб до участі у справі у правовому статусі третіх осіб.
Відповідно до п.п. 4.5 Статуту вступ до членів кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Рішення про прийняття до членів кооперативу приймається виключно загальними зборами членів кооперативу не менше як 3/4 складу кооперативу.
Підпунктом 5.1 Статуту передбачено основні права членів кооперативу, зокрема, право на участь у діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право ухвального голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління.
Згідно з пунктами 6.1, 6.2 Статуту, вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить, зокрема, затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу.
Підпунктами 6.3., 6,4. Статуту передбачено, що чергові загальні збори членів кооперативу скликаються головою кооперативу у разі потреби, але не рідше одного разу на рік. Про дату, місце, час проведення та порядок денний загальних зборів члени кооперативу повинні бути повідомлені не пізніше ніж за 10 днів до визначеного строку їх проведення.
Позачергові загальні збори членів кооперативу скликаються на вимогу: не менше третини його членів; ревізійної комісії; органу управління кооперативного об'єднання членом якого він є.
Відповідно до підпунктів 6.5., 6.6., 6.7, 6.8 Статуту, загальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання якщо на них присутні більше половини його членів.
Кожний член кооперативу має один голос, і це право може бути передано іншій особі.
Рішення загальних зборів членів кооперативу про прийняття нових членів, про виключення із членів кооперативу, внесення змін до статуту, вступ до кооперативного об'єднання або вихід з нього та про реорганізацію або ліквідацію кооперативу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше як 75 відсотків членів кооперативу, присутніх на загальних зборах кооперативу. З інших питань рішення приймається простою більшістю голосів членів кооперативу присутніх на його загальних зборах.
Частиною 1 статті 92 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Згідно з частиною 1 статті 87 Цивільного кодексу України для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Частиною 1 статті 86 Цивільного кодексу України встановлено, що непідприємницькі товариства (кооперативи, крім виробничих, об'єднання громадян тощо) та установи можуть поряд зі своєю основною діяльністю здійснювати підприємницьку діяльність, якщо інше не встановлено законом і якщо ця діяльність відповідає меті, для якої вони були створені, та сприяє її досягненню.
Відповідно до частини 5 статті 63 Господарського кодексу України корпоративними є кооперативні підприємства, підприємства, що створюються у формі господарського товариства, а також інші підприємства, в тому числі засновані на приватній власності двох або більше осіб.
Статтею 8 Закону України Про кооперацію встановлено, що статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність.
Частина 1 статті 164 ЦК України встановлює, що установчим документом виробничого кооперативу є його статут, що затверджується загальними зборами його членів.
Відповідно до статті 88 Цивільного кодексу України, у статуті товариства вказуються найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені цим Кодексом або іншим законом.
Отже, відповідно до приписів чинного законодавства, юридична особа здійснює діяльність через свої органи, компетенція, порядок створення, функціонування яких визначаються установчими документами юридичної особи, тобто, в даному випадку, компетенція органів управління Кооперативу визначається його Статутом.
Згідно зі статтею 4 Закону України Про кооперацію одними із основних принципів, на яких базується кооперація, є принцип безпосередньої участі членів кооперативної організації у її діяльності та принцип рівного права голосу під час прийняття рішень (один член кооперативу - один голос).
За змістом частини 1 статті 12 Закону України Про кооперацію до основних прав члена кооперативу належать, зокрема, право на участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах.
Законами, що регулюють діяльність окремих типів кооперативів або кооперативів за напрямами їх діяльності, та статутом кооперативу можуть бути передбачені додаткові права та обов'язки його членів (частина 3 статті 12 Закону України Про кооперацію ).
Відповідно до статті 15 Закону України Про кооперацію вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить: затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу; утворення органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, інших органів кооперативу; заслуховування звітів його органів управління і органів контролю; затвердження порядку розподілу доходу кооперативу; визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв; визначення розмірів, порядку формування та використання фондів кооперативу; визначення розмірів оплати праці голови правління, голови ревізійної комісії (ревізора), а також кошторису на утримання апарату органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу; затвердження річного звіту і балансу кооперативу; затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства; прийняття рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном; утворення спеціальних комісій із залученням як консультантів найманих працівників; прийняття рішень про вступ кооперативу до кооперативних об'єднань; прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію кооперативу.
Рішенням загальних зборів членів кооперативу до компетенції загальних зборів можуть бути віднесені інші питання діяльності кооперативу.
Чергові загальні збори членів кооперативу скликаються правлінням або головою кооперативу у разі потреби, але не рідше одного разу на рік.
Про дату, місце, час проведення та порядок денний загальних зборів члени кооперативу повинні бути повідомлені не пізніше ніж за 10 днів до визначеного строку їх проведення.
Загальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів, а збори уповноважених - за наявності не менше двох третин уповноважених.
Кожний член кооперативу чи уповноважений кооперативу має один голос, і це право не може бути передано іншій особі.
Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу про прийняття, внесення змін до статуту, вступ до кооперативного об'єднання або вихід з нього та про реорганізацію або ліквідацію кооперативу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 75 відсотків членів кооперативу, присутніх на загальних зборах кооперативу. З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів членів (уповноважених) кооперативу, присутніх на його загальних зборах.
Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу приймаються відповідно до його статуту відкритим або таємним голосуванням.
Судом встановлено, що необхідні для вирішення цього спору статутні положення Кооперативу узгоджуються з вимогами вищезазначеного Закону України Про кооперацію .
В процесі розгляду справи, на основі наявних в матеріалах справи доказів, судом встановлено, що позивач про скликання позачергових загальних зборів за 10 днів до дня їх проведення шляхом надсилання письмового повідомлення про такі збори, дату і місце їх проведення та порядок денний зборів, повідомлений, не був.
Частиною 1 пункту 18 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику розгляду судами корпоративних спорів №13 від 24.10.2008 роз'яснено, що при розгляді справ судам слід враховувати, що не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів господарського товариства, є підставою для визнання недійсними прийнятих на них рішень.
Суд повинен оцінити, як таке порушення вплинуло на прийняття загальними зборами відповідного рішення.
Як встановлено судом, згідно з п. 6.5., 6.6. Статуту, загальні збори правомочні прийняти рішення, якщо на них присутні більше половини членів кооперативу. Кожен член Кооперативу має один голос.
Відповідно Статуту, до складу Кооперативу входило троє засновників, двоє з яких (окрім позивача) - ОСОБА_4 та ОСОБА_5, 02.09.2017 брали участь у зборах на яких вирішили: 1). обрати головою зборів ОСОБА_4, а секретарем - Хуторного В.М.; 2). прийняти до складу Кооперативу ОСОБА_6; 3). виключити ОСОБА_7 зі складу членів Кооперативу; 4) викласти Статут в новій редакції, уповноважити ОСОБА_4 та ОСОБА_5М підписати та затвердити Статут, а ОСОБА_6 - надати повноваження для внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно з п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 №13 Про практику розгляду судами корпоративних спорів , моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв'язку.
У п.п. 4.12. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2016 №4 Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин ) зазначено, що під час вирішення спорів, пов'язаних з виходом учасника з товариства, господарські суди повинні керуватися тим, що відповідно до статті 148 ЦК України та статті 10 Закону України Про господарські товариства учасник ТОВ (ТДВ) має право у будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників та самого товариства. Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується ні з рішенням загальних зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. Положення установчих документів, які обмежують чи забороняють право на вихід учасника з товариства, є такими, що суперечать чинному законодавству.
Враховуючи, що 02.09.2017 ОСОБА_4 подано нотаріально засвідчену приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_8 заяву про свій вихід із обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 , з цього часу він припинив свою участь у Кооперативі, однак цього ж дня у м. Чернівці приймав участь у загальних зборах Кооперативу як його учасник, головував та голосував на цих зборах, у тому числі за своє виключення із членів Кооперативу.
Однак, за таких обставин, фактично, з діючих членів Кооперативу на загальних зборах 02.09.2017 присутнім був лише один учасник Кооперативу - ОСОБА_5, що становить половину (п'ятдесят відсотків) від загальної кількості членів Кооперативу, замість необхідних для легітимності зборів більше половини кількості членів (більше п'ятдесяти).
За таких обставин, рішення загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу від 02.09.2017, оформлене протоколом №3 від 02.09.2017, не узгоджується з вимогам законодавства про кооперацію в частині того, що загальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів.
Згідно з роз'ясненнями, що містяться в п. 2.13 постанови пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин від 25.02.2016 №4, безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв'язку з порушенням прямих вказівок закону, зокрема, є: - прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення або у разі неможливості встановлення наявності кворуму (статті 59 та 60 Закону України Про господарські товариства , статті 41 та 42 Закону України Про акціонерні товариства , стаття 15 Закону України Про кооперацію ).
Враховуючи, що на загальних зборах 02.09.2017 приймались рішення в умовах неможливості встановлення наявності кворуму та відповідно за відсутності кворуму, передбаченого п.п. 6.5., 6.7 Статуту, статті 15 Закону України Про кооперацію , то прийняті на цих зборах рішення, оформлені протоколом №3 від 02.09.2017, в силу прямої вказівки закону підлягають визнанню судом недійсними.
Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до частини 2 статті 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно з частиною 1 статті 167 Господарського кодексу України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
За наслідками розгляду справи, суд дійшов висновку, що позивач правомірно обґрунтовує свій позов вимогами статті 15 Закону України Про кооперацію та статутними положеннями Кооперативу щодо необхідності дотримання процедури і строків скликання загальних зборів та забезпечення особистої присутності на зборах більшості від загальної кількості членів кооперативу, оскільки участь позивача 02.09.2017 у загальних зборах надала б цим зборам легітимного характеру.
Суд при цьому констатує, що факт неповідомлення позивача про проведення загальних зборів 02.09.2017, порушує його корпоративне право, як учасника Кооперативу, на участь в управлінні справами Кооперативу.
За таких обставин, на підставі поданих до матеріалів справи доказів та з урахуванням вимог вищезазначеного законодавства, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовної вимоги про визнання недійсним рішення загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу від 02.09.2017, що оформлене протоколом №3 від 02.09.2017.
Здійснений відповідачем №2 на підставі вищезазначеного незаконного рішення загальних зборів запис №10381050001010125 від 05.09.2017 про державну реєстрацію змін до установчих документів, зміни складу або інформації про засновників обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 підлягає скасуванню, тобто позов в цій частині також задовольняється.
На підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України, понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору, слід покласти на відповідача №1.
Керуючись статтями 1-5, 10, 11, 12, 20, 41-46, 73-80, 86, 123, 129, 194, 195, 196, 201, 207-210, 217-220, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов ОСОБА_1 (м. Хмельницький, провулок Молодіжний, 48, і.н. НОМЕР_1) до обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 (м. Чернівці, вул. Лук'яна Кобилиці, 105, код 40285221) та приватного нотаріуса ОСОБА_2 (м. Чернівці, вулиця Марії Заньковецької, 8/1, свідоцтво №6408) про визнання недійсним рішення загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу та скасування запису про державну реєстрацію, задовольнити.
2. Визнати недійсним рішення загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 (м. Чернівці, вул. Лук'яна Кобилиці, 105, код 40285221) від 02.09.2017, оформлене протоколом №3 від 02.09.2017.
3. Скасувати запис №10381050001010125 від 05.09.2017 про державну реєстрацію змін до установчих документів, зміни складу або інформації про засновників обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 (м. Чернівці, вул. Лук'яна Кобилиці, 105, код 40285221), здійснений приватним нотаріусом ОСОБА_2(м. Чернівці, вулиця Марії Заньковецької, 8/1, свідоцтво №6408).
4. Стягнути з обслуговуючого кооперативу ЖБК БРАУХАУЗ ГАССЕ-2 (м. Чернівці, вул. Лук'яна Кобилиці, 105, код 40285221) на користь ОСОБА_1 (м. Хмельницький, провулок Молодіжний, 48, і.н. НОМЕР_1) 3524 грн. судового збору.
5. З набранням рішення законної сили видати наказ про примусове виконання рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (частина 1, 2 статті 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. (частина 1 статті 256 ГПК України).
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (стаття 257 ГПК України). Апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду (п.17.5 Перехідних положень ГПК України).
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Повне судове рішення складено 04.10.2018.
Суддя О.В. Гончарук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2018 |
Оприлюднено | 04.10.2018 |
Номер документу | 76905493 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гончарук Олег Валентинович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гончарук Олег Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні