Ухвала
від 01.10.2018 по справі 809/2822/14
ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ

У Х В А Л А

1 жовтня 2018 року

м. Київ

Справа № 809/2822/14

Провадження № 11-1036апп18

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідачаПрокопенкаО.Б.,

суддів Антонюк Н.О., Бакуліної С.В., Данішевської В.І., Золотнікова О.С., Кібенко О.Р., Князєва В.С., Лобойка Л.М., Лященко Н.П., Рогач Л.І., Саприкіної І.В., Ситнік О.М., Ткачука О.С., Уркевича В.Ю., Яновської О.Г.,

перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду матеріалів заяви ОСОБА_3 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2016 року у справі № 809/2822/14 за позовом ОСОБА_3 до управління Держкомзему в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2015 року ОСОБА_3 звернулася до суду із заявою про перегляд постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2014 року в адміністративній справі №809/2822/14 за нововиявленими обставинами.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд постановою від 11 липня 2016 року заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами задовольнив. Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2014 року скасував та прийняв нову постанову, якою позов задовольнив частково: скасував наказ відділу Держземагенства у Рожнятівському районі Івано-Франківської області від 4 травня 2011 року №4-К Про звільнення і поновив ОСОБА_3 на роботі у відділі Держгеокадастру у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Цим же рішенням суд постановив стягнути з відділу Держгеокадастру у Рожнятівському районі Івано-Франківської області на користь ОСОБА_3 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 5 травня 2011 року до 5 травня 2012 року в розмірі 20 430 грн 45 коп. В задоволенні решти позовних вимог відмовив.

Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 6 жовтня 2016 року постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 липня 2016 року скасував. Заяву ОСОБА_3 про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2014 року залишив без задоволення.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 28 жовтня 2016 року відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 жовтня 2016 року про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду.

Не погодившись з таким рішенням суду касаційної інстанції, ОСОБА_3 звернулася до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2016 року з підстав, передбачених пунками 1, 5 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року.

Підставою для звернення із цією заявою ОСОБА_3 зазначила неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, а також невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права, на підтвердження чого додала копії постанов Верховного Суду України від 1 липня 2015 року (справа № 6-119цс15), 23 квітня 2014 року (справа №6-30цс14), 21 березня 2012 року (справа №6-4цс12); ухвал Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 30 вересня 2015 року (справа №6-19225св15), 22 травня 2013 року (справа №6-1388св13), 15 липня 2016 року (справа №6-8309св15), 14 грудня 2011 року (справа №6-4799св11) та ухвал Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2014 року (справа №К/9991/48397/12), 6 серпня 2014 року (справа №К/9991/4002/12).

Верховний Суд України ухвалою від 23 cічня 2017 року відкрив провадження в цій справі та витребував справу з Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Згідно з підпунктом 1 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАС у редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (далі - Закон № 2147-VIII) заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.

На підставі вимог підпунктів 1, 7 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАС у редакції Закону № 2147-VIII керівник апарату Верховного Суду України розпорядженням від 12 січня 2018 року № 20/0/19-18 передав з-поміж інших заяву ОСОБА_3 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 10 вересня 2018 року зазначену заяву передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду з посиланням на частину другу статті 241 КАС у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року, підпункт 2 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАСу редакції Закону № 2147-VIII.

За підпунктом 2 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАСу редакції

Закону № 2147-VIII якщо адміністративна справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, - така справа після її отримання Касаційним адміністративним судом передається на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Оскільки справа згідно із частиною другою статті 241 КАС у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року, підлягала розгляду Верховним Судом України на спільному засіданні судових палат в адміністративних і цивільних справах Верховного Суду України, вона на підставі підпункту 2 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАС у редакції Закону № 2147-VIII передана на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

На виконання наведених вимог процесуального закону заяву ОСОБА_3 про перегляд судових рішень у цій адміністративній справі слід прийняти до розгляду Великою Палатою Верховного Суду.

Керуючись підпунктом 2 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАС у редакції Закону № 2147-VIII, Велика Палата Верховного Суду

УХВАЛИЛА:

1. Прийняти до розгляду Великою Палатою Верховного Суду заяву ОСОБА_3 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 28 жовтня 2016 року у справі № 809/2822/14 за позовом ОСОБА_3 до управління Держкомзему в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

2. Витребувати матеріали за касаційною скаргою представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 (№ К/800/29103/16) з Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

3. Копію цієї ухвали надіслати Касаційному адміністративному суду у складі Верховного Суду, заявнику та разом з копією заяви - відповідачу.

4. Встановити п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на заяву та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О.Б. Прокопенко Судді: Н.О. Антонюк Н.П. Лященко С.В. БакулінаЛ.І. Рогач В.І. ДанішевськаІ.В. Саприкіна О.С. ЗолотніковО.М. Ситнік О.Р. КібенкоО.С. Ткачук В.С. КнязєвВ.Ю. Уркевич Л.М. ЛобойкоО.Г. Яновська

СудВелика палата Верховного Суду
Дата ухвалення рішення01.10.2018
Оприлюднено05.10.2018
Номер документу76912532
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —809/2822/14

Постанова від 15.05.2019

Адміністративне

Велика палата Верховного Суду

Прокопенко Олександр Борисович

Ухвала від 22.12.2018

Адміністративне

Велика палата Верховного Суду

Прокопенко Олександр Борисович

Ухвала від 01.10.2018

Адміністративне

Велика палата Верховного Суду

Прокопенко Олександр Борисович

Ухвала від 10.09.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стрелець Т.Г.

Ухвала від 06.09.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стрелець Т.Г.

Ухвала від 13.06.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стрелець Т.Г.

Ухвала від 11.06.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стрелець Т.Г.

Ухвала від 23.01.2017

Адміністративне

Верховний Суд України

Волков О.Ф.

Ухвала від 28.10.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Заїка М.М.

Постанова від 06.10.2016

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Затолочний Віталій Семенович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні