Справа № 492/1372/18
Провадження №1-кс/492/578/18
У К Р А Ї Н А
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2018 року м. Арциз
Слідчий суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів з доданими до клопотання матеріалами кримінального провадження №12017160240004301, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 20.12.2017 р., подане органом досудового розслідування - слідчим слідчого відділу Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури в Одеській області ОСОБА_4 , -
встановив:
19.09.2018 р. до канцелярії Арцизького районного суду Одеської області надійшло клопотання з копіями матеріалів кримінального провадження за №12017160240004301 про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до протоколу автоматичного розподілу від 19.09.2018 р., слідчим суддею визначено - суддю ОСОБА_1 .
У поданому клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів органом досудового розслідування викладені наступні обставини.
19.12.2017 р. до Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді секретаря голови ІНФОРМАЦІЯ_1 , використовуючи своє службове становище, підробила заповіт на свого чоловіка ОСОБА_7 від спадкодавця ОСОБА_8 .
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , яка померла в 2003 році, склала заповіт, в якому все майно в будь-якій формі заповідала ОСОБА_7 . Даний заповіт, в 2016 році, був зареєстрований та ОСОБА_7 вступив у спадщину в 2017 році.
20.12.2017 р. по вказаному факту внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі за текстом - ЄРДР) під №12017160240004301, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (далі за текстом - КК України), - тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.
В клопотанні слідчого ставиться питання про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: до протоколу опитування свідків, заяви про призначення пенсії і допомоги колгоспникам, заяви про призначення та перерахунок пенсії, які були написані ОСОБА_8 , - що мають значення для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення (злочину), і може бути використано в подальшому як докази протиправної діяльності та встановлення істини по справі.
В силу ч. 1 ст. 107, ст. 108 Кримінального процесуального Кодексу України (далі за текстом КПК України), фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється, ведеться журнал судового засідання.
В судове засіданні слідчий не з`явився, повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 в судове засідання не з`явився; про місце, дату та час слухання клопотання, юридична особа повідомлена завчасно. Неприбуття у судове засідання осіб, які належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду даного клопотання по суті.
Вивчивши додані до клопотання копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до висновку про необхідність його задоволення частково.
При зверненні до суду з клопотаннями про тимчасовий доступ до речей і документів щодо отримання протоколу засідання виконкому, на думку суду, слідчий не виконав вимоги ч. 2 ст. 93 КПК України, згідно з якою сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових дій), витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цимКодексом.
Збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій (зокрема, вилучення в ході огляду, проведення обшуку). У таких випадках неправильне розуміння органами досудового розслідування положень кримінального процесуального закону, фактично зумовлює підміну слідчих дій заходом забезпечення кримінального провадження.
Слідчий суддя враховує, що речі і документи можуть бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України,саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Стосовно питання про тимчасовий доступ до заяви про призначення пенсії і допомоги колгоспникам, заяви про призначення та перерахунок пенсії, які були написані особисто померлою ОСОБА_8 , то слідчий суддя вважає доцільним дозволити слідчому здійснити вилучення (виїмку) оригіналів вказаних документів з метою проведення в подальшому експертизи.
У даному випадку тимчасовий доступ до заяви пропризначення пенсіїі допомогиколгоспникам,заяви пропризначення таперерахунок пенсії,які булинаписані ОСОБА_8 ,забезпечить виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування справи.
Відповідно до ст. ст. 132, 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Крім того, слідчий суддя не виключає випадку, що тимчасовий доступ до зазначених документів, надасть органу досудового розслідування прийняти обґрунтоване рішення і прийти до висновку щодо розмежування вчинення особою кримінального правопорушення від цивільних або адміністративних правовідносин.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
ухвалив:
1. Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження №12017160240004301, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 20.12.2017 р. задовольнити частково.
2. Дозволити слідчому слідчого відділу Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 та/або за його дорученням оперативному підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_4 , в особі його співробітників ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 тимчасовий доступ до оригіналів заяви про призначення пенсії і допомоги колгоспникам, заяви про призначення та перерахунку пенсії, які були написані ОСОБА_8 , що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , - з метою здійснення його вилучення (виїмки).
3. Ухвала повинна бути виконана в строк до 03.11.2018 р., включно.
4. Роз`яснити представнику ІНФОРМАЦІЯ_3 , що відповідно до ч. 1 ст. 166 Кримінального процесуального Кодексу України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили негайно, після її оголошення.
Повний текст ухвали виготовлено 04.10.2018 р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76917355 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Крутова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні