Справа № 752/5398/18
Провадження по справі № 1-кс/752/2549/18
У Х В А Л А
16.03.2018 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, внесене прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_2 клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12017100010009113 від 29.09.2017 р., подане в порядку глави 17 Кримінального процесуального кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно вилучено,в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
9 (дев`ять) білих пластикових бочок об`ємом 1000 (тисяча) літрів з прозорою речовиною з характерним запахом спирту;
1 (одну) білу пластикову бочку з речовиною жовтого кольору з характерним запахом спирту;
25 (двадцять п`ять) пляшок об`ємом 5 (п`ять) літрів з прозорою речовиною з характерним запахом спирту;
99 (дев`яносто дев`ять) тетропаків об`ємом 1 (один) літр з прозорою речовиною з характерним запахом спирту;
65 (шістдесят п`ять) пляшок з об`ємом 5 (п`ять) літрів з речовиною темно-коричневого кольору з характерним запахом спирту;
4 (чотири) білих пластикових бочок об`ємом 50 (п`ятдесят) літрів з різнокольоровими сумішами;
Картонна коробка для упаковки алкогольного напою під назвою «finlandia», «chivasregal», «absolut», «Jelzin» у 4 ящиках (кожний по 1000 (одній тисячі) шт.);
7 (сім) коробок (по 1000 (одній тисячі) шт. кожна) з тетрапаками без речовини, запаковані;
9 (дев`ять) блоків з картонними упаковками для пакування алкогольної продукції «finlandia», «chivasregal», «absolut», «Jelzin»;
10 (десять) блоків картонних упаковак для запакування тетропаків;
Обладнання для масового виробництва спиртових рідин в асортименті. Даний пристрій циліндричної форми має об`єм 3500 (три тисячі п`ятсот) літрів, з обох сторін має фільтри. З одного боку фільтр з подачею води, з іншого шланг через який надходить речовина з запахом спирту;
7 (сім) блокнотів;
77 (сімдесят сім) штук барвників різних кольорів об`ємом 50 (п`ятдесят) мл.
Клопотання мотивоване тим,що на протязі 2016-2018 р.р. громадяни ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , спільно з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою власного збагачення організували незаконне систематичне ввезення та виготовлення, підакцизних товарів алкогольної, тютюнової продукції шляхом відкриття підпільних цехів в нежилих приміщеннях, які розташовані на земельній ділянці кадастровий номер 3222486600:04004:0106 (Київська область, Києво-Святошинський район, Тарасівська селищна рада), а також з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво та розповсюдження таких виробів як на території м. Києва так і інших областей.
Після незаконного виготовлення та ввезення незаконно виготовлених підакцизних товарів здійснюється їх фасування та тимчасове зберігання під керівництвом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інших осіб на території складських та виробничих приміщень за наступними адресами: АДРЕСА_2 ; АДРЕСА_3 , гараж № № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_6 (приміщення № 67); АДРЕСА_7 (територія ринку « ІНФОРМАЦІЯ_6 »), павільйон № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ; нежилі приміщення контейнери, які розташовані на земельній ділянці кадастровий номер 8000000000:62:090:0013 (територія ринку «Юність»); АДРЕСА_8 .
Разом з тим, встановлено, що в подальшому, транспортування, з метою збуту незаконно виготовленої підакцизної продукції здійснюється транспортними засобами: «Рено трафік» д.н.з. НОМЕР_6 ; «Форд Транзіт» д.н.з. НОМЕР_7 ; «Лексус РХ-250» д.н.з. НОМЕР_8 .
Разом з тим, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що в нежилих складських приміщеннях за адресою: Київська область, м. Обухів, вул. Каштанова, 29 невстановленими, на даний час, слідством особами організовано систематичне незаконне виготовлення, підакцизних товарів алкогольної, тютюнової продукції.
Виходячи з викладеного, органом досудового розслідування встановлено, що є достатні підстави вважати, що у нежилих складських приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатися незаконно виготовлені підакцизні товари (алкогольна, тютюнова та ін. продукція).
Згідно інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 11, нерухоме майно нежитлові будівлі за адресою: Київська область, м. Обухів, вул. Каштанова, 29 (А- адміністративний корпус площею 2834,5 м. 2; Б склад площею 624,9 м2; В цех пластмаси площею 1902 м2; Г туалет площею 2,6 м2; Ж- склад площею 388,7 м2; З гараж площею 423,7 м2; І цех холодної висадки площею 308,4 м2; Й котельня-бойлерна пощею 141 м2; К ТП площею 25,8 м2; Л столярка площею 299 м2; М блок цех площею 2795,96 м2; Н склад площею 22,2 м2; О магазин площею 54,6 м2; П насосна площею 81,5 м2; Р очисні; Б1; В1; Г1; Г2 очисні; Е хлораторна-насосна; Д мийка свердловина) на праві власності належить Центральному управлінню Українського товариства сліпих (ЄДРПОУ 00021195).
Просить накласти арешт на вилучені, в ході обшуку вищевказані речі.
В судове засідання прокурор не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Особа, якій належить майно, в судове засідання не викликалася на підставі ч.2 ст. 172 КПК України.
В провадженні Київської місцевої прокуратури № 1 перебуває кримінальне провадження № 12017100010009113, внесене 29.09.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 190 КК України.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч.2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1)збереження речових доказів;
2)спеціальної конфіскації;
3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину.
На підставі ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої даної статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч.2 ст.. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Як вбачається та підтверджується клопотанням та долученими до нього матеріалами, вилучені речі можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність визначених чинним кримінальним процесуальним законодавством України підстав для накладення арешту.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40, ст. 131, 132, 170-173 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_9 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування внесеного до ЄРДР за № 12017100010009113 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 190 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно вилучено,в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
9 (дев`ять) білих пластикових бочок об`ємом 1000 (тисяча) літрів з прозорою речовиною з характерним запахом спирту;
1 (одну) білу пластикову бочку з речовиною жовтого кольору з характерним запахом спирту;
25 (двадцять п`ять) пляшок об`ємом 5 (п`ять) літрів з прозорою речовиною з характерним запахом спирту;
99 (дев`яносто дев`ять) тетропаків об`ємом 1 (один) літр з прозорою речовиною з характерним запахом спирту;
65 (шістдесят п`ять) пляшок з об`ємом 5 (п`ять) літрів з речовиною темно-коричневого кольору з характерним запахом спирту;
4 (чотири) білих пластикових бочок об`ємом 50 (п`ятдесят) літрів з різнокольоровими сумішами;
Картонна коробка для упаковки алкогольного напою під назвою «finlandia», «chivasregal», «absolut», «Jelzin» у 4 ящиках (кожний по 1000 (одній тисячі) шт.);
7 (сім) коробок (по 1000 (одній тисячі) шт. кожна) з тетрапаками без речовини, запаковані;
9 (дев`ять) блоків з картонними упаковками для пакування алкогольної продукції «finlandia», «chivasregal», «absolut», «Jelzin»;
10 (десять) блоків картонних упаковак для запакування тетропаків;
Обладнання для масового виробництва спиртових рідин в асортименті. Даний пристрій циліндричної форми має об`єм 3500 (три тисячі п`ятсот) літрів, з обох сторін має фільтри. З одного боку фільтр з подачею води, з іншого шланг через який надходить речовина з запахом спирту;
7 (сім) блокнотів;
77 (сімдесят сім) штук барвників різних кольорів об`ємом 50 (п`ятдесят) мл.
Ухвала може бути оскаржена беспосередньо до Апеляційного суду міста Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 76959570 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні