ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/5488/18
Провадження № 1-кс/210/2178/18
"01" жовтня 2018 р. м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні № 42018040000001189, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
До Дзержинськогорайонного судум.Кривого РогуДніпропетровської області,звернувся прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 , з клопотанням у кримінальному провадженні № 42018040000001189, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, про тимчасовий доступ до оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 )з можливістю їх вилучення, які перебувають у віданні ІНФОРМАЦІЯ_2 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання мотивоване наступним, що другим відділом процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42018040000001189 від 24.09.2018, внесеного до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що починаючи з 01.01.2017 посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 у змові з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та іншими підконтрольними ним особами і суб`єктами господарювання надають послуги підприємствам реального сектору економіки з мінімізації податкових зобов`язань та конвертації грошових коштів.
Вищевказана протиправна діяльність приблизно з початку 2017 року організована колишнім заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (звільнений з посади у грудні 2017 року, у зв`язку із скороченням штатів), який до злочинної схеми діяльності транзитно-конвертаційного центру залучив як діючих так і колишніх співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також знайомих осіб із свого найближчого оточення, якими на території обслуговування ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстровано низку підконтрольних злочинній групі фіктивних суб`єктів господарської діяльності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ). Посадовими особами на підконтрольних підприємствах є довірені особи з оточення учасників групи, які за необхідністю відвідують фіскальні та інші контролюючі органи разом одним із членів злочинної групи або з колишнім старшим уповноваженим відділу ОВЕЗ ОУ ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 , або ж з колишнім начальником оперативно-розшукового відділення ІНФОРМАЦІЯ_26 ОСОБА_6 .
Протиправна діяльність вищевказаної групи осіб полягає в тому, що на розрахункові рахунки підконтрольних суб`єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності» від підприємств реального сектору економіки м. Кривого Рогу, м. Дніпра, м. Києва, м. Запоріжжя та м. Харкова перераховуються безготівкові грошові кошти за нібито придбану продукцію (продукти харчування, фрукти, овочі, запчастини, послуги та інше), які таким чином ухиляються від сплати податків та отримують проконвертовані готівкові кошти. В подальшому фіктивними суб`єктами господарської діяльності безпідставно отримані безготівкові грошові кошти перераховуються на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_23 ).
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » є імпортером фруктів та овочів, які реалізуються на території України за готівку, а імпортний податковий кредит та готівкові кошти, що накопичуються, отримуються вищепереліченими підконтрольними фіктивними суб`єктами господарської діяльності за їх оплату у безготівковій формі.
Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » є оптовим торговцем кліматичним обладнанням (кондиціонери, кліматичні установки та інше), яке реалізується на території України за готівку, а сформований податковий кредит та готівкові кошти, що накопичуються, отримуються вищепереліченими підконтрольними фіктивними суб`єктами господарської діяльності за їх оплату у безготівковій формі.
При цьому для формування видимості законності проведених операцій між підконтрольними фіктивними підприємствами та підприємствами реального сектору економіки оформлюються відповідні документи, які посвідчують нібито придбання продукції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 », що в свою чергу дозволяє підприємствам групи формувати фіктивний податковий кредит та отримувати готівкові кошти, які в подальшому передаються посадовим особам підприємств реального сектору економіки за відрахуванням певного відсотку за надані послуги з конвертації грошових коштів.
Допитаний в порядку ст. 225 КПК України директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 показав, що був директором вказаного підприємства, проте ним не керував, податкову звітність, податкові накладні та інші бухгалтерські документи він не складав та не підписував, печатки підприємства не бачив та навіть не тримав в руках, а будь-які товари, роботи та послуги не постачав та не здійснював.
Для досягнення повноти, всебічності та об`єктивності розслідування вищезазначених фактів, проведення судових почеркознавчих експертиз необхідно отримати доступ дооригіналуреєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ).
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, у тому числі така, що містить комерційну таємницю. У зв`язку з тим, що дані, які містяться у зазначених документах, відносяться до конфіденційної інформації, що містить комерційну та банківську таємницю, отримати такі відомості можливо лише шляхом тимчасового доступу до речей і документів, що передбачено ст. 159 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю, що у задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи, про який йдеться у клопотання слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор, звертається з клопотанням.
Ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутись із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
При зверненні до слідчого судді прокурором у своєму клопотанні не доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про доступ до яких клопоче прокурор, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Одночасно слідчим не обґрунтовано своє клопотання, зокрема не зазначено доказів, що діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) має доказове значення у вказаному кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, щодо якого здійснюється досудове розслідування. Відтак вважаю, що на даній стадії досудового розслідування не доведено необхідність тимчасового доступу до документів зазначених в клопотанні, а також не обґрунтовано, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. ст.107, 159, 160, 163, 164-166 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області молодшого радника юстиції ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні № 42018040000001189, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76966443 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Ступак С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні