ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
09 жовтня 2018 р. № 813/2742/18 Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, розглянув у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання позивача про витребування доказів у адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Дулібяник твіт компані БРАТТО до державного реєстратора Бориславської міської ради Раєвої Яніни Євгенівни, третя особа на стороні відповідача: Публічне акціонерне товариство Дрогобицький завод автомобільних кранів про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень, -
у х в а л и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю Дулібяник твіт компані БРАТТО звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до державного реєстратора Бориславської міської ради Раєвої Яніни Євгенівни, третя особа на стороні відповідача: Публічне акціонерне товариство Дрогобицький завод автомобільних кранів , про визнання протиправними дій відповідача щодо прийняття рішень за індексними номерами 38969018 та 38967095 від 26.12.2017; визнання протиправними та скасування рішення за індексним номером 38969018 від 26.12.2017 щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1, загальною площею 0,0746га та рішення за індексним номером 38967095 від 26.12.2017 щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2, загальною площею 3,5097 га за суб'єктом ПАТ Дрогобицький завод автомобільних кранів .
Позивачем також у прохальній частині позовної заяви зазначено про необхідність витребування відповідних реєстраційних справ. Разом з тим, з метою уточнення які саме реєстраційні справи просить витребувати позивач зазначене клопотання слід розглянути у підготовчому судовому засіданні за участю сторін.
Підставою позову зазначено протиправність дій державного реєстратора щодо реєстрації права власності на земельні ділянки за суб'єктом ПАТ Дрогобицький завод автомобільних кранів , оскільки враховуючи вимоги чинного законодавства та фактичні обставини справи такі порушують законні права позивача, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду.
Ухвалою суду від 20.07.2018 відкрито провадження у цій справі за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 11.09.2018 зобов'язано державного реєстратора Бориславської міської ради Раєву Яніну Євгенівну (відділ реєстрації Бориславської міської ради) надати суду належним чином засвідчені копії матеріалів реєстраційних справ: щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1, загальною площею 0,0746 га за суб'єктом ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів"; щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2, загальною площею 3,5097 га за суб'єктом ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів", - для долучення до матеріалів. У випадку неможливості надання таких - надати обґрунтовані пояснення разом із доказами на їх підтвердження.
25.09.2018 за вх. № 30184 від відділу реєстрації Бориславської міської ради надійшов лист у якому повідомлено, що у зв'язку з тим, що реєстрація права власності проводилась на майно, яке розташоване у Дрогобицькому районі Львівської області, реєстраційну справу скеровано до суб'єкта державної реєстрації, що забезпечує зберігання реєстраційних документів у паперовій формі - державного реєстратора Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області.
Судом поставлене на обговорення питання про витребування від відповідача належним чином засвідчених копії усіх електронних документів, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1, загальною площею 0,0746 га за суб'єктом ПАТ Дрогобицький завод автомобільних кранів ; щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2, загальною площею 3,5097 га за суб'єктом ПАТ Дрогобицький завод автомобільних кранів , - для долучення до матеріалів.
Представники позивача щодо вказаного не заперечили.
Відповідач у судове засідання не з'явився, явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином.
Третя особа явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлена належним чином.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 3 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до п. 7 ч. 3 ст. 181 КАС України у підготовчому засіданні суд з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; пропонує учасникам справи надати суду додаткові докази або пояснення; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання; вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, визначаються Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25.12.2015 року (в ред. Постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень № 1952-VI від 01.07.2004 року (чинний) (далі - Закон України № 1952-VI) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3, 4, 6 ст. 17 цього Закону України реєстраційна справа формується у паперовій та електронній формі після відкриття розділу на об'єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав та зберігається протягом всього часу існування об'єкта.
Реєстраційна справа включає документи у паперовій та електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій.
Документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.
Реєстраційна справа в паперовій формі зберігається протягом десяти років з дати її закриття. Після закінчення цього строку реєстраційні справи в паперовій формі, не внесені за результатами експертизи їх цінності до Національного архівного фонду, знищуються в установленому законодавством порядку.
Реєстраційна справа в електронній формі зберігається в Державному реєстрі речових прав постійно.
Державний реєстратор, який не перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, та провів державну реєстрацію прав, забезпечує передачу реєстраційної справи у паперовій формі або документів, що були видані, оформлені або отримані ним під час проведення такої реєстрації, до відповідного суб'єкта державної реєстрації прав, який забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі відповідно до цієї статті.
Витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду.
Після проведення відповідних процесуальних дій документи, вилучені з реєстраційної справи, підлягають негайному поверненню суб'єкту державної реєстрації, який забезпечує зберігання такої реєстраційної справи.
Враховуючи викладене, з метою об'єктивного, повного і всебічного розгляду справи, необхідності дослідження обґрунтованості інформації, на яку покликаються сторони в обґрунтування своєї позиції та спростування тверджень іншої сторони, суд вважає за доцільне витребувати докази від відповідача.
Керуючись ст.ст. 77, 80, 248, підп. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
1. Витребувати від державного реєстратора Бориславської міської ради Раєвої Яніни Євгенівни (відділ реєстрації Бориславської міської ради) (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Шевченка, 136) належним чином засвідчені копії усіх електронних документів, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1, загальною площею 0,0746 га за суб'єктом ПАТ Дрогобицький завод автомобільних кранів ; щодо реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2, загальною площею 3,5097 га за суб'єктом ПАТ Дрогобицький завод автомобільних кранів , - для долучення до матеріалів.
У випадку неможливості надання таких - надати обґрунтовані пояснення разом із доказами на їх підтвердження.
2. Витребувані докази скерувати на адресу суду протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
3. Відповідно до ч. 6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
4. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).
5. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
6. У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд згідно п. 3 ч.1 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Суд згідно п. 4 ч.2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Качур Р.П.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2018 |
Оприлюднено | 10.10.2018 |
Номер документу | 76987309 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні