№ 243/9783/18
Кримінальне провадження № 1-кс/243/2285/2018
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
12 жовтня 2018 року слідчий суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області - ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , третіх осіб: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_4 , про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному 04 жовтня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018050510002114 ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 246 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області, в межах якого здійснюється досудове розслідування, у кримінальному провадженні №12018050510002114 від 04 жовтня 2018 року слідчим СВ Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області капітаном поліції ОСОБА_4 подано клопотання про арешт майна.
Із вказаного клопотання вбачається, що 04.10.2018 року до чергової частини Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення про те що невідомі особи знаходячись у полезахисній лісосмузі між полями сільськогосподарського призначення поблизу с. Олександрівка за межами населеного пункту на землях Черкаської об`єднаної територіальної громади Слов`янського району Донецької області, здійснюють порубку дерев.
Виїздом на місце слідчо-оперативної групи встановлено, що порубка деревини здійснювалась без відповідних дозвільних документів.
На місці виявлено та вилучено: автомобіль марки Mercedes-Benz, моделі 508D, фургон - С, держ. номер НОМЕР_1 , у кузові синього кольору, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_2 , ключ запалювання від автомобілю Mercedes-Benz, колоди деревини різного розміру та різного діаметру, загальною кількістю 73, бензопилу моделі «Gud Luk», в корпус зеленого кольору, пластикова ємкість з бензином, пластикова ємкість і мастилом.
Вказані відомості були внесені до єдиного реєстру досудових розслідувані за № 12018050510002114 від «04» жовтня 2018 року за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Встановлено, що вчинення зазначеного кримінального правопорушенні причетний ОСОБА_6 , який з наявних матеріалів власною бензопилою відділяв стовбури деревини від кореня, та розпилював їх на колоди, та ОСОБА_7 який переносив пиляну деревину, та складав у купу.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_8 пояснив, що 04.10.2018 приблизно і 09 год. 00 хв. йому на мобільний телефон подзвонив знайомий ОСОБА_6 , та попросив допомогти перевезти дрова на належному йому автомобілі «Mercedes Benz», держ. номер НОМЕР_1 . Він погодився на пропозицію ОСОБА_9 та на власному автомобілі приїхав за місцем проживання останнього, де чекав раніше знайомий йому ОСОБА_7 . Далі ОСОБА_9 взяв власну бензопилу «Guc Luk», ємкість з бензином, а також ємкість з мастилом. Сівши разом у автомобіль вони вирушили до лісосмуги поблизу с. Олександрівки Слов`янського району. Знаходячись на місці він лагодив автомобіль, а ОСОБА_6 разом з ОСОБА_7 пиляли дерева, та складали їх у купу, для подальшої погрузки до кузову автомобіля. Через деякий час на місце приїхали співробітники поліції, які припинили їх діяння.
В зв`язку з викладеним, з метою забезпечення кримінального провадження, а саме забезпечення збереження речових доказів, забезпечення відшкодування шкоди, завданої в наслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), слідчий просить суд накласти арешт на транспортний засіб - автомобіль марки Mercedes-Benz, модель 508D, фургон - С, держ. номер НОМЕР_1 , у кузові синього кольору, який за генеральною довіреністю належить ОСОБА_5 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а саме автомобілю марки Mercedes-Benz, модель 508D, фургон - С, держ. номер НОМЕР_1 № НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_10 , ключ запалювання від автомобілю Mercedes-Benz, колоди деревини різного розміру та різного діаметру, загальною кількістю 73, бензопилу моделі «Gud Luk», в корпусі зеленого кольору, пластикову ємкість з бензином, пластикову ємкість з мастилом, які на праві власності належать ОСОБА_6 .
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали, просили суд його задовольнити. Крім того просили суд накласти арешт на автомобіль шляхом заборони відчуження та користування, оскільки необхідно провести ряд необхідних експертиз вищевказаного автомобіля.
Власники майна у судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання.
Розглянувши клопотання, ознайомившись із доданими до нього матеріалами, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що в провадженні СВ Слов`янського ВП ГУНП України в Донецькій області перебуває кримінальне провадження відомості про яке 04.10.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120180505100002114 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Постановою слідчого СВ Слов`янського ВП ГУНП України в Донецькій області капітаном поліції ОСОБА_11 від 05.10.2018 року частини стовбура дерева різних порід у кількості 73 штуки, бензопила моделі «Gud Luk», в корпусі зеленого кольору, дві ємності в яких знаходиться рідина, автомобіль моделі S08D, фургон С, марки «Mercedes Benz», держ. номер НОМЕР_1 , кузов синього кольору, ключі від вказаного автомобіля, технічний паспорт на автомобіль марки «Mercedes Benz», держ. номер НОМЕР_1 , визнано речовими доказами по кримінальному провадженні №12018050510002114 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_3 автомобіль марки марки «Mercedes Benz» моделі 508D, належить ОСОБА_10 .
Відповідно до ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Метою арешту майна є забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно вимог п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно дост. 171 КПК Україниу клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету відповідно до положеньст. 170 цього кодексута відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; перелік вилученого майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним таким майном. До клопотання мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Клопотання слідчого про арешт майна подано з додержанням вимог ст. 171 КПК України.
Згідно ч.2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Врахувавши дійсні обставини справи, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та накласти арешт на вказане вище майно. Арешт на автомобіль необхідно накласти шляхом заборони його відчуження.
Суд вважає, що в даному випадку застосування арешту майна є необхідним, оскільки його незастосування може призвести до його приховування, псування або знищення.
З урахуванням доведеності слідчим правової підстави для арешту майна, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючисьст. 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_4 , про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному 04 жовтня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018050510002114 ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України задовольнити.
Накласти арешт на вилучене 04.10.2018 року в ході огляду місця події, майно, а саме :
-транспортний засіб - автомобіль марки Mercedes-Benz, модель 508D, фургон - С, держ. номер НОМЕР_1 , у кузові синього кольору, який за генеральною довіреністю належить ОСОБА_5 , шляхом заборони права відчуження вищевказаного автомобіля його власником та користувачем;
-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а саме автомобілю марки Mercedes-Benz, модель 508D, фургон - С, держ. номер НОМЕР_1 № НОМЕР_2 на ім`я ОСОБА_10 ; ключ запалювання від автомобілю Mercedes-Benz;
-колоди деревини різного розміру та різного діаметру, загальною кількістю 73;
-бензопилу моделі «Gud Luk», в корпусі зеленого кольору, 1 пластикову ємкість з бензином, 1 пластикову ємкість з мастилом, які на праві власності належать ОСОБА_6 .
Роз`яснити, що згідно ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області, протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя Слов`янського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77084282 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Кузнецов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні