У Х В А Л А
(про арешт тимчасово вилученого майна)
Справа №348/2116/18
Провадження №1-кс/348/901/18
18 жовтня 2018 року м. Надвірна
Слідчий суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря с/з ОСОБА_2 , слідчого СВ Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , розглянула клопотання слідчого ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна.
Клопотання надійшло до суду 17 жовтня 2018 року.
Слідчий суддя перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за №12018090200000706 від 06.10.2018 року, у межах якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши слідчого ОСОБА_3 , -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Надвірнянського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні №12018090200000706 від 06.10.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що 05 жовтня 2018 року в період часу із 13:00 год. по 16:30 год., ОСОБА_4 , працівник ТзОВ «ПБС» водій екскаватора марки «Вольво», реєстраційний номер НОМЕР_1 , жовтого кольору,без державних номерних знаків, незаконно видобував корисні копалини загальнодержавного значення, а саме здійснив забір піщано-гравійної суміші із русла річки «Прут», в адміністративних межах с. Заріччя, Надвірнянського району Івано-Франківської області, після чого навантажив дану суміш на транспортні засоби: автомобіль марки «ЗИЛ» модель «131», д.н.з. « НОМЕР_2 », водієм якого є ОСОБА_5 ; марки «МАН» модель «TGS 26.480», водієм якого є ОСОБА_6 , працівник ТзОВ «ПБС»; марки «Мерседес-Бенц», модель «Arocs», водієм якого є ОСОБА_7 ; марки ЗИЛ» модель «131», д.н.з. « НОМЕР_3 », водієм та власником якого є ОСОБА_8 ; марки «КАМАЗ» модель «55102» д.н.з. « НОМЕР_4 », водієм та власником якого є ОСОБА_9 . Після навантаження піщано-гравійної суміші вищевказані особи на вантажних транспортних засобах мали намір перевезти дану суміш у м. Надвірна та смт. Делятин, Івано-Франківської області. Слідчий в клопотанні вказав, що в ході проведення огляду місця події 05 жовтня 2018 року на річці «Прут», в адміністративних межах с. Заріччя, Надвірнянського району Івано-Франківської області, було виявлено вищеописані вантажні транспортні засоби з піщано-гравійною сумішшю. Відповідно дорапорту старшогооперуповноваженого ДЗЕУЗЕ вІвано-Франківськійобласті майораполіції ОСОБА_10 вказана піщано-гравійнасуміш,яку незаконновидобули ізрусла річки«Прут» ус.Заріччя Надвірнянськогорайону Івано-Франківськоїобласті вивантаженана земельнійділянці закадастровим номером:2624010100:12:001:0001,яказнаходиться заадресою м.Надвірна,вул.Січинського,Івано-Франківськоїобласті,та якаперебуває управі орендиза юридичноюособою ТзОВ"Надвірнянськийкар"єр-Карпати",код ЄДРПОУюридичної особи292575.
Під часпроведення оглядумісця події16.10.2018року заадресою м.Надвірна,вул.Січинського,Івано-Франківськоїобласті виявленонасип уформі куппіщано-гравійноїсуміші,висотою від1.2м.до 2,1м.,звідки відібранозразок піщано-гравійноїсуміші,поміщено уполіетиленовий пакетта вилучено.Слідчий вважає,що піщано-гравійнасуміш зберегла на собі сліди вчинення кримінального правопорушення і може бути використана як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому є необхідність накладення арешту на идану суміш.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав дане клопотання та просив його задоволити.
Заслухавши слідчого ОСОБА_3 , дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Ч. 10ст. 170 КПК Українипередбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Встановлено, що слідчим відділом Надвірнянського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018090200000706 від 06.10.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.
Згідно з вимогами ч. 3ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 цього Кодексу.
Вилучене майно належить до категорій, зазначених в п. 1 ч. 2ст. 167 КПК України- майно у вигляді речей, які використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Згідно з ч. 5ст. 132 КПК Українипід час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч.2ст.173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчий суддя встановив, що під час проведення огляду місця події 16.10.2018 року за адресою м. Надвірна, вул. Січинського, Івано-Франківської області виявлено насип у формі куп піщано-гравійної суміші, висотою від 1.2 м. до 2,1 м., звідки відібрано зразок піщано-гравійної суміші та вилучено.
Враховуючи існування сукупності підстав вважати, що вказана в клопотанні піщано-гравійна суміш є доказом злочину, тобто була знаряддям вчинення кримінального правопорушення і зберегла на собі його сліди, можливість використання її як доказу у кримінальному провадженні, з метою забезпечення їх збереження приходжу до висновку про задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.107,132,167,170-173 КПК України,слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Надвірнянського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна- задоволити.
Накласти укримінальному провадженні№12018090200000706арешт намайно,а саменасип уформі куппіщано-гравійноїсуміші,висотою від1.2м.до 2,1м.,яка розташованана земельнійділянці закадастровим номером:2624010100:12:001:0001,що знаходитьсяза адресоюм.Надвірна,вул.Січинського,Івано-Франківськоїобласті,та якаперебуває управі орендиза юридичноюособою ТзОВ"Надвірнянськийкар"єр-Карпати",код ЄДРПОУюридичної особи292575,з метоюзбереження речовогодоказу, шляхом заборони відчужувати, розпоряджатись, користуватись будь-яким чином зазначеним майном до скасування його у порядку, встановленому законом .
Передати на відповідальне зберігання насип у формі куп піщано-гравійної суміші, висотою від 1.2 м. до 2,1 м., юридичній особі ТзОВ "Надвірнянський кар"єр-Карпати", код ЄДРПОУ 292575.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим СВ Надвірнянського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, якіне були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково відповідно до ст.174 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом п`яти днів з дня оголошення відповідно до п. 9 ч. 1 ст. ст. 309, 395 КПК України.
Подання апеляційної скарги на ухвалуслідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77221135 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Флоряк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні