Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" жовтня 2018 р. Справа № 608/621/18
Номер провадження2/608/358/2018
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого суду судді Парфенюка В. І.
з участю секретаря Южди Л.С.
позивачки ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Чорткові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Чортківського міського комунального краєзнавчого музею, третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_4 культури України про визнання незаконним віднесення до складової державної частини Музейного фонду України бойових та ювілейних нагород та документів про нагородження, а також про повернення їх спадкоємцю нагородженого, --
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2018 року позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Чортківського міського комунального краєзнавчого музею про визнання незаконним віднесення до складової державної частини Музейного фонду України бойових та ювілейних нагород та документів про нагородження, а також про повернення їх спадкоємцю нагородженого.
В позовній заяві позивачка вказала, що 14 травня 1990 року ОСОБА_5 з метою створення меморіалу та проведення експозиції в музеї передала на зберігання старшим науковим працівникам Чортківського відділення Тернопільського краєзнавчого музею ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на підставі ОСОБА_3 від 14 травня 1990 року бойові та ювілейні нагороди в кількості чотирнадцять одиниць, а саме: Орден Отечественная война ; Орден Красная звезда ; Гвардійський значок; Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. ; Медаль За доблестный труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения ОСОБА_8. ; Медаль XXX лет Побед в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. Учаснику войньї. ; Медаль 25 лет Победы в войне 1941-1945 гг. ; Медаль XX лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. ; Медаль 70 лет Вооруженных Сил СССР ; Медаль 40 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. ; Медаль Пятьдесят лет Вооруженных Сил СССР ; Медаль Шестьдесят лет Вооруженных Сил СССР ; Медаль Ветеран труда ; Значок 40 лет Победы , свого чоловіка - ветерана війни та праці - ОСОБА_9, який помер 10 травня 1990 року.
Крім того, 3 червня 1990 року ОСОБА_5 з метою створення меморіалу та проведення експозиції в музеї також передала на зберігання старшим науковим працівникам Чортківського відділення Тернопільського краєзнавчого музею ОСОБА_6 та ОСОБА_7, а також молодшому працівнику музею ОСОБА_10, на підставі ОСОБА_3 від 3 червня 1990 року супровідні документи до бойових та ювілейних нагород в кількості 12 одиниць, а саме: Орденська книжка нагородженого орденом Вітчизняної війни; Орденська книжка про нагородження орденом Красной Звезды ; Удостоверение к знаку 25лет Победы в Великой Отечественной войне ; Удостоверение к медали За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. ; Удостоверение к юбилейной медали 70 лет Вооруженных Сил СССР ; Удостоверение к юбилейной медали Двадцать лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. ; Удостоверение к юбилейной медали 60 лет Вооруженных Сил СССР ; Удостоверение к юбилейной медали За доблестный труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения ОСОБА_8. ; Удостоверение к юбилейной медали Тридцать лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г. ; Удостоверение к юбилейной медали Сорок лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г. ; Удостоверение к медали Ветеран труда ; Удостоверение о награждении ОСОБА_11 юбилейным памятным знаком в честь 40-летия Победы, свого чоловіка - ветерана війни та праці - ОСОБА_11
Отримані від ОСОБА_5 бойові та ювілейні нагороди та супровідні документи до них ОСОБА_11 деякий час були виставлені для огляду як експонати в Чортківському краєзнавчому музеї, однак експозиція даних предметів та документів була припинена.
9 грудня 2003 року ОСОБА_5 померла.
В червні 2016 року ОСОБА_1 - донька ОСОБА_11 та ОСОБА_5 зверталась до ОСОБА_4 культури України із письмовим проханням про повернення їй у володіння бойових та ювілейних нагород та супровідних документів до них її батька ОСОБА_11, які знаходяться у Чортківському районному комунальному краєзнавчому музеї, оскільки дані нагороди та документи не давались в дарунок музею, а тільки для експозиції, а оскільки експозиція їх не проводиться, то дані предмети підлягають поверненню родині ОСОБА_11 На своє звернення позивачка отримала лист № 1081/10-3/53-16 від 19.07.2016 року, в якому їй було відмовлено в поверненні вказаних нагород та документів, оскільки вони прийняті на постійне зберігання, зараховані до державної частини Музейного фонду України та відповідно до ст. 15 Закону України Про музеї та музейну справу поверненню не підлягають. В листопаді 2016 року вона повторно звернулась до ОСОБА_4 культури України із письмовим проханням про повернення їй вказаних нагород і документів та отримала лист № 1909/10-3/53-16 від 28.11.2016 року, в якому їй знову було відмовлено в поверненні вказаних нагород та документів із тих же підстав. Таким чином, ОСОБА_1 просить визнати незаконним віднесення до складової державної частини Музейного фонду України вищевказаних бойових та ювілейних нагород та документів про нагородження ОСОБА_11 та зобов'язати Чортківський районний комунальний краєзнавчий музей передати їй у володіння вказані бойові та ювілейні нагороди та документи про нагородження ОСОБА_11
В травні 2018 року від Чортківського міського комунального краєзнавчого музею Чортківської міської ради Тернопільської області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач вказав, що позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає, вважає їх необґрунтованими та просить відмовити у задоволенні позову з наступних підстав. Відповідно до ст. 18 Закону України Про державні нагороди України після смерті нагородженого, за наявності спадкоємців, нагорода залишається у сім'ї померлого. За згодою спадкоємців державні нагороди можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання музеям. Державні нагороди передаються музеям на підставі рішення Комісії державних нагород та геральдики за наявності відповідного клопотання музейного закладу. Передані музеям на постійне зберігання державні нагороди спадкоємцям померлого або нагородженого посмертно не повертаються. У разі відсутності у померлого нагородженого спадкоємців державні нагороди і документи про нагородження мають бути передані па зберігання державі. Відповідно до пп. 15, 16, 17, 18 Постанови КМУ від 20.07.2000 №1147 Про затвердження Положення про Музейний фонд України музейний предмет вважається прийнятим на постійне зберігання з моменту його первинної реєстрації та нанесення на нього відповідних облікових позначень. Облік музейних предметів, що передаються на постійне зберігання, ведеться трьома етапами. Перший етап передбачає складення акта і реєстрацію музейного предмета у відповідній книзі надходжень (основного фонду, науково-допоміжного фонду, сировинних матеріалів, експериментального фонду). На другому етапі проводиться реєстрація музейного предмета в інвентарній книзі. Третій етап передбачає реєстрацію музейного предмета у спеціальній інвентарній книзі для предметів, що містять дорогоцінні метали і коштовне каміння. Вилучення музейних предметів, що належать до основного фонду, з фондово-облікової документації музею здійснюється з дозволу Мінкультури на підставі рішення музейної ради та висновків експертно-фондової комісії. Облік музейних предметів, переданих на тимчасове зберігання, ведеться на підставі актів приймання-передачі шляхом занесення відомостей про них до книги надходжень музейних предметів, прийнятих на тимчасове зберігання.
14 травня 1990 року ОСОБА_5 передала на зберігання Чортківському відділенню Тернопільського краєзнавчого музею бойові та ювілейні нагороди у кількості 14 одиниць, що підтверджується актом від 14.05.1990 р., який засвідчений підписами ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_12 3 червня 1990 року ОСОБА_5 передала на зберігання Чортківському відділенню Тернопільського краєзнавчого музею супровідні документи до вищезгаданих нагород, про що теж складено акт від 03.06.1990 р., який засвідчений підписами ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_13 та ОСОБА_5 Вказані акти зареєстровано у книзі надходжень. На усі нагороди та супровідні документи до них заведено інвентарні картки та зареєстровано в інвентарній книзі. Тобто, Чортківським міським комунальним краєзнавчим музеєм було дотримано законну процедуру обліку музейних предметів. Прийняті на постійне зберігання до музею музейні предмети не підлягають відчуженню, оскільки вони входять до складу Музейного фонду України з моменту їх первинної реєстрації та нанесення на них відповідних облікових позначень на підставі вищезгаданих актів, що є первинними документами державного обліку музейних предметів.
Також відповідач вказав, що Чортківський міський комунальний краєзнавчий музей не є належним відповідачем у даній справі, оскільки до його повноважень не входить право приймати рішення щодо віднесення музейних предметів до складової державної частини Музейного фонду України та передачі у володіння іншим особам музейних предметів, а тому просить замінити його на належного відповідача - ОСОБА_4 культури України.
У відповіді на відзив представник позивачки ОСОБА_2 зазначив, що в ОСОБА_3 від 14 травня 1990 року та ОСОБА_3 від 3 червня 1990 року, які підписані ОСОБА_5 (дружиною ОСОБА_11 Г.) та представниками Чортківського відділення Тернопільського краєзнавчого музею, вказано, що ОСОБА_5 передала на зберігання нагороди та документи до них, а не подарувала (пожертвувала) їх, чи передала на постійне зберігання, тому дані акти не можна розцінювати як документи, на підставі яких ОСОБА_5 передала нагороди та документи до них саме на постійне зберігання, так як така форма передачі в цих актах не вказана. Крім того, інвентарні картки на нагороди, які працівники музею завели на отримані від ОСОБА_5, датовані 20 квітня 1990 року та 03 травня 1990 року, що передує даті смерті ОСОБА_11 та даті фактичної передачі цих нагород ОСОБА_5 відповідачу згідно ОСОБА_3 від 14 травня 1990 року, а інвентарні картки на супровідні документи до нагород датовані 02 червня 1990 року, що передує даті фактичної передачі цих документів ОСОБА_5 відповідачу згідно ОСОБА_3 від 03 червня 1990 року. Це також свідчить про порушення порядку прийняття вказаних нагород та документів на зберігання.
Щодо питання належного відповідача, оскільки саме відповідач прийняв на зберігання бойові та ювілейні нагороди та супровідні документи до них ОСОБА_11 Г із порушеннями діючого в даний час законодавства, а також законодавства, яке діяло на момент приймання вказаних предметів, неправомірно провів процедуру обліку даних предметів як таких, що передані на постійне зберігання, на підставі чого бойові та ювілейні нагороди та супровідні документи до них ОСОБА_11 неправомірно вважаються віднесеними до складової державної частини Музейного фонду України, в даний час зберігає вказані предмети, то Чортківський міський комунальний краєзнавчий музей є належним відповідачем по даній справі.
17 липня 2018 року в ході проведення підготовчого судового засідання за клопотанням Чортківського міського комунального краєзнавчого музею до участі у справі залучено третю особу на стороні відповідача - ОСОБА_4 культури України.
Згідно пояснень третьої особи - ОСОБА_4 культури України, які надійшли до суду у вересні 2018 року, дружиною ОСОБА_11 - ОСОБА_5 у 1990 році добровільно передані на зберігання до Чортківського міського комунального краєзнавчого музею, що був підрозділом Тернопільського обласного краєзнавчого музею, бойові та ювілейні нагороди, перелік та опис яких занесено до інвентарної книги Нумізматика . Зазначені позивачкою предмети пройшли усі етапи музейного обліку на постійне зберігання, за мовчазною згодою спадкоємців, та є складовою державної частини Музейного фонду України. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України Про музеї та музейну справу Музейний фонд України є національним багатством, невід'ємною складовою культурної спадщини України, що охороняється законом. Третя особа звертає увагу, що відповідно до Цивільного кодексу Української РСР та Цивільного кодексу України, з 1990 року ані дочка ОСОБА_14, ані дружина ОСОБА_5 як спадкоємці не звертались до відповідача з клопотанням про повернення бойових, ювілейних нагород та документів про нагородження ОСОБА_11 Так, відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України Про державні нагороди України передані музеям на постійне зберігання державні нагороди спадкоємцям померлого або нагородженого посмертно не повертаються. Дія цього Закону поширюється на правовідносини громадян України, удостоєних державних нагород СРСР або республік, що входили до його складу відповідно до частини першої статті третьої Прикінцевих положень. Відповідно до вимог Інструкції, вилучення предметів зі складу Музейного фонду України здійснюється у випадках їх знищення, руйнування, непоправного пошкодження, повернення культурних цінностей відповідно до міжнародних договорів, укладених в установленому порядку, або відповідного судового рішення, що набрало законної сили, відсутності або втрати предметом музейного значення. Так, листа-клопотання від Відповідача до ОСОБА_4 не надходило. Натомість, у 2016 році позивачка двічі зверталась до ОСОБА_4 з вимогою повернення бойових та ювілейних нагород свого батька. Листами від 19.07.2016 № 1081/10-3/53-16 та від 28.11.2016 №1909/10-3.2/53-16 ОСОБА_4 було надано обґрунтовану відповідь на її звернення.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримують в повному обсязі, просять їх задовольнити з мотивів, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив.
Представник відповідача - Чортківського міського комунального краєзнавчого музею - ОСОБА_15 позову не визнає, просить відмовити в його задоволенні, посилаючись на ті підстави, що вказані у відзиві на позовну заяву.
Представник третьої особи на стороні відповідача - ОСОБА_4 культури України в судове засідання не з'явився, третя особа просила розглянути справу без участі представника ОСОБА_4 з урахуванням письмового пояснення.
Суд, вислухавши пояснення позивачки та її представника, представника відповідача, дослідивши письмові докази в справі, приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з таких мотивів.
Судом встановлено, що Чортківський міський комунальний краєзнавчий музей Чортківської міської ради Тернопільської області утворений шляхом виділення його з реорганізованого Тернопільського обласного краєзнавчого музею та є науковим, культурно-освітнім центром національного та духовного відродження українського народу та держави, що підтверджується Статутом, затвердженим 10 грудня 2013 року.
З даних акту від 14.05.1990 року, складеного комісією в складі старших наукових працівників Чортківського відділення Тернопільського краєзнавчого музею ОСОБА_6 і ОСОБА_7, з одного боку, та дружиною ветерана війни і праці ОСОБА_11 ОСОБА_12, з другого, вбачається, що вона передала на зберігання в музей слідуючі нагороди свого чоловіка: Орден Отечественная война ; Орден Красная звезда ; Гвардійський значок; Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. ; Медаль За доблестный труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения ОСОБА_8. ; Медаль XXX лет Побед в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. Учаснику войньї. ; Медаль 25 лет Победы в войне 1941-1945 гг. ; Медаль XX лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. ; Медаль 70 лет Вооруженных Сил СССР ; Медаль 40 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. ; Медаль Пятьдесят лет Вооруженных Сил СССР ; Медаль Шестьдесят лет Вооруженных Сил СССР ; Медаль Ветеран труда ; Значок 40 лет Победы . Всього в кількості 14 штук.
З даних акту від 03.06.1990 року, складеного комісією в складі старших наукових працівників Чортківського краєзнавчого музею ОСОБА_6, ОСОБА_7, молодшого наукового працівника музею ОСОБА_10, вбачається, що дружина ветерана війни і праці ОСОБА_11 ОСОБА_5 передала на зберігання в музей слідуючі документи свого чоловіка: Орденська книжка нагородженого орденом Вітчизняної війни; Орденська книжка про нагородження орденом Красной Звезды ; Удостоверение к знаку 25 лет Победы в Великой Отечественной войне ; Удостоверение к медали За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. ; Удостоверение к юбилейной медали 70 лет Вооруженных Сил СССР ; Удостоверение к юбилейной медали Двадцать лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г. ; Удостоверение к юбилейной медали 60 лет Вооруженных Сил СССР ; Удостоверение к юбилейной медали За доблестный труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения ОСОБА_8. ; Удостоверение к юбилейной медали Тридцать лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г. ; Удостоверение к юбилейной медали Сорок лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г. ; Удостоверение к медали Ветеран труда ; Удостоверение о награждении ОСОБА_11 юбилейным памятным знаком в честь 40-летия Победы.
В червні 2016 року ОСОБА_1 звернулась до ОСОБА_4 культури України із письмовим проханням про повернення їй у володіння бойових та ювілейних нагород батька ОСОБА_11, які знаходяться у Чортківському районному комунальному краєзнавчому музеї. На своє звернення вона отримала лист № 1081/10-3/53-16 від 19.07.2016 року, в якому вказано, що перелічені у зверненні нагороди були передані ОСОБА_12 на зберігання до Чортківського міського комунального краєзнавчого музею на підставі складеного акта, який є первинним документом державного обліку музейних предметів. Музейні предмети вважаються прийнятими на постійне зберігання з моменту їх первинної реєстрації та нанесення на них відповідних облікових позначень. Зазначені предмети пройшли усі етапи музейного обліку та є складовою державної частини Музейного фонду України. Відповідно до ст. 15 Закону України Про музеї та музейну справу Музейний фонд України є національним багатством, невід'ємною складовою культурної спадщини України, що охороняється законом. Музейні предмети, музейні колекції та музейні зібрання державної частини Музейного фонду України є державною власністю, закріплені за музеями на праві оперативного управління та не підлягають відчуженню. Тому зазначені музейні предмети не підлягають вилученню Музейного фонду України.
Відповідь аналогічного змісту за № 1909/10-3.2/53-16 від 28.11.2016 року отримала позивачка ОСОБА_1 за своє повторне звернення щодо повернення їй бойових та ювілейних нагород її батька.
Згідно інформації, яка надана Чортківським міським комунальним краєзнавчим музеєм як відповідь на адвокатський запит від 22.01.2018 року адвокату ОСОБА_2, № 2 від 25.01.2018 року - відповідно до ст. 15-1 Закону України Про музей та музейну справу , п. 6, 14, 17 Положення про Музейний фонд України, затвердженого Постановою КМУ від 20 липня 2000 року № 1147 до державної частини Музейного фонду України належать музейні предмети, музейні зібрання, що зберігаються у музеях, створених при установах, організаціях державної та комунальної форми власності. Музейний предмет вважається прийнятим на постійне зберігання з моменту його первинної реєстрації та нанесення на нього відповідних облікових позначень. Вилучення музейних предметів, що належать до основного фонду, з фондооблікової документації музею здійснюється з дозволу ОСОБА_4 культури. 20 квітня 1990 року відповідно до акту прийому-здачі № 1775/1635 до Книги надходжень № 9 під порядковими номерами від 5161 по 5174 та інвентарної книги Нумізматика (від Нум-1464 по Нум-1476 включно) були прийняті на постійне зберігання бойові та ювілейні нагороди ОСОБА_9. Очевидно була усна згода з дружиною ОСОБА_5 на прийняття та постійне зберігання нагород ОСОБА_11 Чортківським краєзнавчим музеєм, що був підрозділом Тернопільського обласного краєзнавчого музею. На даний час бойові та ювілейні нагороди та супровідні документи до них ОСОБА_11 знаходяться у фондах Чортківського міського комунального краєзнавчого музею. До листа додано копію акту прийому-здачі № 1775/1635 від 20 квітня 1990 року, копію акту прийому-здачі № 1776/1635 від 03 травня 1990 року та копії інвентарних карток на бойові та ювілейні медалі та супровідні документи до них ОСОБА_11
Представник позивача, обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що держані нагороди та інші речі відповідачу були передані у тимчасове користування, що підтверджується відсутністю відмітки у ОСОБА_15 прийому-здачі речей за 1990 рік про передачу майна у постійне користування.
В заперечення тверджень представника позивача, представник відповідача вказує на відсутність даних в ОСОБА_15 прийому-здачі відомостей, на який час передається майно відповідачу та з якою метою, що свідчить про передачу державних нагород та іншого майна Чортківському відділенню Тернопільського краєзнавчого музею в постійне користування.
Згідно ст. 15-1 Закону України Про музеї та музейну справу до державної частини Музейного фонду України належать музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання, що є державною власністю, зберігаються у держаних музеях, у тому числі музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання, що зберігаються в музеях, які належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Одним із способів формування державної частини Музейного фонду України є безоплатна передача предметів музейного значення підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян та громадянами (стаття 18 Закону України Про музеї та музейну справу ).
Відповідно до змісту ст.ст. 15-1, 15-2 Закону України Про музеї та музейну справу , п. 12 Положення про Музейний фонд України (Постанова КМ України від 20.07.2000 року № 1147) спірні нагороди, належать до державної частини Музейного фонду України та не підлягають відчуженню, за винятком обміну на інші музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання.
Частина 3 статті 18 Закону України Про державні нагороди України передбачає, що передані музеям на постійне зберігання державні нагороди спадкоємцям померлого або нагородженого посмертно не повертаються.
З урахуванням вищезазначених обставин, та приймаючи до уваги те, що відповідач користувався переданим ОСОБА_5 майном більше, ніж 28 років, відсутність у ОСОБА_15 прийому-здачі бойових та ювілейних нагород та супровідних документів до них відомостей на який термін і для використання в якій експозиції або для якої наукової обробки були передані держані нагороди та інше майно, суд приходить до висновку, що майно відповідачу було передано у постійне користування, а відтак не вбачає правових підстав для задоволення вимог ОСОБА_1 стосовно визнання незаконним віднесення до складової державної частини Музейного фонду України бойових та ювілейних нагород та супровідних документів до них та передачу їй у володіння позивачки.
Відповідно до вимог ст.ст. 1 2, 81 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно ч. 1 ст. 76 вищезазначеного Кодексу доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 77 цього ж Кодексу належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Згідно ст. 89 Цивільного процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити за безпідставністю.
Судові витрати суд покладає на сторони в тих розмірах, що вони фактично понесли.
Керуючись ст. 18 Закону України Про державні нагороди України , ст.ст. 15-1, 15-2 Закону України Про музеї та музейну справу , ст.ст. 5, 12, 13, 76, 77, 81, 258, 259, 263, 265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Чорткова Тернопільської області вул ОСОБА_16,1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 до Чортківського міського комунального краєзнавчого музею, що знаходиться в м. Чорткові Тернопільської області, вул. Зелена, 3, код ЄДРПОУ 26429120, третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_4 культури України про визнання незаконним віднесення до складової державної частини Музейного фонду України бойових та ювілейних нагород та документів про нагородження, а також про повернення їх спадкоємцю нагородженого відмовити за безпідставністю.
Судові витрати покласти на сторони в тих розмірах що вони фактично понесли.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги Тернопільському апеляційному суду через Чортківський районний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складання повного судового рішення -- 21 жовтня 2018 року.
Суддя: В. І. Парфенюк
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2018 |
Оприлюднено | 22.10.2018 |
Номер документу | 77252199 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Сімоненко Валентина Миколаївна
Цивільне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Парфенюк В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні