Ухвала
від 23.10.2018 по справі 520/7938/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 520/7938/18

Провадження № 1-кс/520/5751/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.10.2018 року

Слідчий суддя Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні в місті Одесі клопотання слідчого СВ Київського відділу поліції у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з Прокурором Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №42018162010000029від 05.05.2018року за ч. 5 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2017-2018 років, за результатами недобросовісного проведення тендерних процедур, службовими особами Августівської сільської ради, з використанням реквізитів ТОВ «Градбуд-ГБ» (код ЄДРПОУ 38154295, м. Одеса, Адміральський проспект, буд. 33А, оф. 501), ТОВ «Навекастрой» (код 38721674, м. Одеса, Київський район, вул. Левітана, буд. 62, оф. 6/1), ряду інших комерційних підприємств, привласнено бюджетні грошові кошти в особливо великому розмірі в якості так званих «відкатів» за надання преференцій та гарантування виграшу у тендерах. Впроваджений ними злочинний механізм, діє на теперішній час.

Зокрема, 26.03.2018 року, між Августівською сільською радою (код ЄДРПОУ 04377664, Одеська область, Біляївський район, с. Августівка, вул. Кооперативна, буд. 16) в особі голови ОСОБА_5 а також ТОВ «Навекастрой» (код 38721674, м. Одеса, Київський район, вул. Левітана, буд. 62, оф. 6/1), в особі директора ОСОБА_6 , укладено договір на закупівлю робіт №17, згідно якого ТОВ «Навекастрой», зобов`язалось виконати роботи з капітального ремонту проїжджої частини провулка від траси «Одеса-Іванівка» до вул. Лиманна, с. Латівка, Біляївського району, Одеської області, загальною вартістю 1 448 496 грн. При цьому, перемога в тендері гарантувалась у разі повернення так званого «відкату» - близько 20% від загальної суми тендеру, невстановленим службовим особам Августівської сільради.

Надалі, згідно умов вказаного договору, на рахунки ТОВ «Навекастрой» здійснено передоплату у розмірі 434 548,8 грн. В подальшому, 05.04.2018 року, ТОВ «Навекастрой», з метою конвертування частини коштів у готівку, перерахувало на розрахунковий рахунок ТОВ «Реймонд» (код ЄДРПОУ 40143544, м. Одеса, вул. Лідерсовський бульвар, 5, керівник ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з ознаками фіктивності, грошові кошти в розмірі 100 тис. грн. без фактичної поставки товарів та послуг. В той же час, невстановлені особи, які діяли від імені ОСОБА_7 , через систему онлайн-банкінгу, перевели вказані кошти на банківську картку громадянина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який в порушення законодавства про фінансовий моніторинг, отримав їх у касах Южного ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», розташованих в м. Одесі, в тому числі на території Київського району, для подальшої передачі невстановленим службовим особам Августівської сільради.

Під час розслідування здобуті дані, що громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виконує функції фіктивного директора ТОВ «Реймонд».

Встановлено, що після блокування рахунків ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ТОВ «Реймонд», невстановлені особи модифікували протиправний механізм привласнення бюджетних коштів шляхом створення низки підприємств та залучення інших осіб до зняття грошових коштів у АТ КБ «Приватбанк».

За спільним злочинним задумом, на рахунок ТОВ «Укродторг» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк», щоденно надходять грошові кошти від суб`єктів господарювання реального сектору економіки, що в свою чергу надають послуги державним підприємствам. Надалі, вказані кошти, без фактичного виконання робіт чи поставки товарів чи послуг, а також без оформлення необхідних бухгалтерських документів та їх відображення у податковій звітності, переводяться на рахунки фізичних осіб, які конвертують їх у готівку.

В ході досудового розслідування Управлінню СБ України в Одеській області в порядку ст. 40 КПК України було надано доручення щодо встановлення обставини функціонування протиправної схеми з привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі, а також місця, де зберігаються предмети та документи, які можуть бути доказами у даному провадженні.

З відповіді на вказане доручення вбачається, що громадянин ОСОБА_9 , спільно із іншими невстановленими особами, модифікував злочинний механізм з привласнення бюджетних грошових коштів, залучивши до вказаного процесу фіктивне підприємство ТОВ «Укродторг», код 42082782, м. Одеса, вул. Середньофонтанська, буд. 19А, реєстрація 20.04.2018, вид діяльності посередництво у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною, напівфабрикатами, директор громадянин України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Малиновським РВ ГМУ УМВСУ в Одеській області 27.02.2015 року, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , користується номерами мобільних телефонів НОМЕР_4 , НОМЕР_5 .

При цьому, доступ до банківських рахунків ТОВ «Укродторг», здійснюється шляхом ідентифікації за допомогою номеру мобільного телефону НОМЕР_6 , який фактично у ОСОБА_10 не перебуває, а знаходиться під контролем одного із членів злочинної групи.

За спільним злочинним задумом, на рахунок ТОВ «Укродторг» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ КБ «Приватбанк», щоденно надходять грошові кошти від суб`єктів господарювання реального сектору економіки, що в свою чергу надають послуги державним підприємствам. Надалі, вказані кошти, без фактичного виконання робіт чи поставки товарів чи послуг, а також без оформлення необхідних бухгалтерських документів та їх відображення у податковій звітності, переводяться на рахунки фізичних осіб, які конвертують їх у готівку.

Таким чином, на даний час отримано достовірні дані, що свідчать про функціонування на території м. Одеси, зокрема на території Київського району, розгалуженої та чисельної мережі фіктивних підприємств, які об`єднані єдиним керівництвом, здійснюють свою діяльність з метою маскування та подальшого виведення державних коштів та коштів органів місцевого самоврядування, в особливо великих розмірах. З огляду на конспіративний характер їх діяльності, предмети та документи, які можуть бути доказами у даному провадженні та викрити усіх її членів, старанно маскуються та зберігаються за різними адресами.

Так, за місцем проживання директора фіктивного підприємства ТОВ «Укродторг» - громадянина України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , зберігаються: мобільний телефон вказаного громадянина із фіксацією номерів телефонів осіб, які залучили його до протиправної діяльності, рукописні записи щодо умов виконання ним функцій фіктивного директора, копії правовстановлюючих документів ТОВ «Укродторг», а також довіреностей на представлення його інтересів, флеш-накопичувачі та електронні пристрої зберігання інформації, що містять вказані відомості.

19.10.2018 року у належній ОСОБА_10 квартирі, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси було проведено обшук, в ході проведення якого було виявлено та вилучено наступні речі та документи:

1. Мобільний телефон фірми «Нокіа»;

2. Мобільний телефон фірми «Нокіа»;

3. Мобільний телефон фірми «Номі»;

4. Мобільний телефон фірми «Леново»;

5. Банківська карта ПАТ «КБ «Приват Банк» НОМЕР_7 ;

6. Дві сім карти «Лайф»;

7. Сім карта «Лайфсел»;

8. Сім карта «Київстар»;

9. Сім карта «Юсім»;

10. Квитанції ПАТ «КБ «Приват Банк» на 2 арк.;

11. Повідомлення з ПАТ «КБ «Приват Банк» на 1 арк.;

12. Заява в ПАТ «КБ «Приват Банк» на 1 арк.;

13. Конверт ПАТ «КБ «Приват Банк»;

14. Копія ІНН на ім`я ОСОБА_10 ;

15. Сім карта «Лайф»;

16. Сім карта «Київстар»;

17. Чотири сім карти «Лайф»;

18. Сім карти «Білайн».

19.10.2018 вказані вилучені речі та документи було оглянуто та було встановлено, що вони мають доказове значення для досудового розслідування, та будуть використані як докази факту та обставин, що встановлюється під час проведення досудового розслідування.

У зв`язку із тим, що зазначені предмети є тимчасово вилученим майном, яке необхідно вилучити з метою збереження майна, слідчий просить накласти арешт на зазначені в клопотанні речі.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Власник майна в судове засідання не з`явився, згідно долученого слідчим рапорту, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином.

Відповідно до п.п.1, 2 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходом забезпечення кримінального провадження є, зокрема, арешт майна.

Згідно з ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи.

При цьому, у відповідності до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч.5 ст.171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправних шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до матеріалів, наданих з клопотанням, постановою слідчого від 19.10.2018 року мобільний телефон марки «Iphone 5S» (імей - НОМЕР_8 ) в корпусі біло-сірого кольору, оснащений сім-картою оператора мобільного зв`язку «Лайфселл» за номером НОМЕР_9 ; ноутбук марки «НР», Serial 5СВ НОМЕР_10 в корпусі чорного кольору, разом із зарядним пристроєм до нього; флеш-накопичувач марки «Transcend», об`ємом 8KG, в корпусі білого кольору; банківська картка АТ «ПриватБанк» видана на ім`я ОСОБА_11 за № НОМЕР_11 ; банківська картка АТ «ПриватБанк» видана на ім`я ОСОБА_12 за № НОМЕР_12 ; банківська картка АТ «ПриватБанк» за № НОМЕР_13 ; банківська картка АТ «ПриватБанк» за № НОМЕР_14 , було визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Розглянувши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до переконання про наявність правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, оскільки існує необхідність в забезпечення збереження речових доказів. В свою чергу не накладення арешту на тимчасово вилучене майно може призвести до його знищення, приховання, що в свою чергу призведе до втрати доказів в рамках кримінального провадження та суттєво ускладнить процес встановлення істини по кримінальному провадженні.

Таким чином, враховуючи наявність правових підстав для накладення арешту на тимчасово вилучене майно, оскільки існує необхідність в забезпеченні його збереження, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, й, відповідно захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна підлягає застосуванню.

Керуючись ст.ст.170, 171, 172, 173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Київського відділу поліції у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з Прокурором Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні №42018162010000029від 05.05.2018року за ч. 5 ст. 191 КК України задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме на:

Мобільний телефон фірми «Нокіа»;

2. Мобільний телефон фірми «Нокіа»;

3. Мобільний телефон фірми «Номі»;

4. Мобільний телефон фірми «Леново»;

5. Банківська карта ПАТ «КБ «Приват Банк» НОМЕР_7 ;

6. Дві сім карти «Лайф»;

7. Сім карта «Лайфсел»;

8. Сім карта «Київстар»;

9. Сім карта «Юсім»;

10. Квитанції ПАТ «КБ «Приват Банк» на 2 арк.;

11. Повідомлення з ПАТ «КБ «Приват Банк» на 1 арк.;

12. Заява в ПАТ «КБ «Приват Банк» на 1 арк.;

13. Конверт ПАТ «КБ «Приват Банк»;

14. Копія ІНН на ім`я ОСОБА_10 ;

15. Сім карта «Лайф»;

16. Сім карта «Київстар»;

17. Чотири сім карти «Лайф»;

18. Сім карти «Білайн».

Виконання ухвали про арешт майна покласти на слідчого СУ ГУ НП в Одеській області ОСОБА_13 .

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти діб з дня її проголошення до апеляційного суду Одеської області.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення23.10.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу77333630
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —520/7938/18

Ухвала від 07.09.2022

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 13.08.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 24.09.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 16.07.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 09.07.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 28.05.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Толкаченко О. О.

Ухвала від 08.05.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 23.04.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

Ухвала від 23.04.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Чаплицький В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні