Зіньківський районний суд в Полтавській області
38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95
Справа № 530/1218/18
Номер провадження 1-кп/530/117/18
У Х В А Л А
18.10.2018 р. м.Зіньків
Зіньківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , секретарі - ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Зіньків Полтавської області об`єднані обвинувальні акти та додані до них документи за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів передбачених ч.1 ст.357,ч.2, 3 ст.185 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
30.08.2018 року з Зіньківського відділу Миргородської місцевої прокуратури до Зіньківського районного суду Полтавської області надійшов для розгляду обвинувальний акт та додані до нього документи за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.185,ч.1 ст.357 КК України.
28.09.2018 року з Зіньківського відділу Миргородської місцевої прокуратури до Зіньківського районного суду Полтавської області надійшов для розгляду обвинувальний акт та додані до нього документи за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України.
Ухвалою суду від 10.10.2018 року кримінальне провадження № 530/1444/18 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів передбачених ч.2,3 ст.185 КК України,об`єднановодне провадженнязкримінальним провадженням № 530/1218/18 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.185,ч.1 ст.357 КК України, присвоєно загальний номер провадження 530/1218/18. Об`єднане кримінальне провадження призначено до підготовчого судового засідання на 18 жовтня 2018 року.
В підготовчому судовому засіданні, суд дослідивши об`єднані обвинувальні акти та додані до них документи відносно обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні злочинів передбачених ч.2,3 ст.185,ч.1 ст.357 КК України приходить до висновку, що підстав для прийняття рішень, передбачених п. п. 1 - 4 ч. 3ст. 314 КПК України, немає, отже є підстави для призначення справи до судового розгляду та зобов`язання органу з питань пробаціїпро складання досудової доповіді щодо обвинуваченого ОСОБА_4 .
З об`єднаних обвинувальних актів вбачається,що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочинів передбачених ч.2,3 ст.185,ч.1 ст.357, КК України.
Санкція ч.2ст. 185 КК Українипередбачає покаранняу вигляді позбавленням волі на строк до п`яти років.
Санкція ч.3ст. 185 КК Українипередбачає покаранняу вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років.
Санкція ч.1 ст. 357 КК Українипередбачає покарання у виглядіштрафу доп`ятдесятинеоподатковуваних мінімумівдоходів громадянабо обмеженнямволі настрок дотрьох років. Даний злочин відноситься до злочинів невеликої тяжкості.
Відповідно до ч.1ст. 314-1 КПК Україниз метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.
Частиною 2 ст. 314-1'КПК України передбачено, що досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченого у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.
У підготовчому судовому засіданні будь-яких клопотань, які перешкоджають призначенню судового розгляду, не заявлено. Таким чином, заслухавши прокурора, який доповів про можливість призначення обвинувальних актів та доданих до них документів до судового розгляду, думку потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , потерпілі ОСОБА_7 , та представник ПрАТ АТП -15339 ОСОБА_8 , в судове засідання не з`явились надіслали до суду заяви про розгляд справи в їх відсутність. розглянувши клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді домашнього арешту, заслухавши думку учасників судового розгляду з цього приводу, суд вважає, що є достатні підстави для задоволення клопотання прокурора стосовно обрання обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді домашнього арешту, а об`єднану справу необхідно призначити до судового розгляду з наступних підстав.
Згідно з наданими до суду обвинувальними актами, складеним слідчим відповідно до вимог КПК України, прокурором дотримані вимоги територіальної підсудності та підстав для закриття провадження або повернення обвинувального акту прокуророві, не встановлено.
Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 29.08.2018 року ОСОБА_4 було обрано міру запобіжного заходу по даному кримінальному провадженні у вигляді домашнього арешту.
Відповідно до ч.1статті 331 КПК Українипід час судового розгляду, суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.
Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18 цього Кодексу.
Прокурором ОСОБА_3 в підготовчому засіданні 18 жовтня 2018 року заявлено клопотання про застосування обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, враховуючи, що обвинувачений вчинив ряд злочинів, які відносяться до злочинів середньої тяжкості та тяжкий злочин ,ніде не працює, веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, має стійку схильність до вчинення злочинів та посилалася на наявність ризиків, передбачених ч.1ст.177 КПК України.
Відповідно дост.27КПК України кримінальне провадження не потребує закритого судового засідання і може розглядатися у відкритому судовому засіданні суддею одноособово.
Згідно з ч. 3ст.315КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.
Відповідно до ст.177КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду, вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до п.п. 1, 5 ч.1ст.177КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення .
Відповідно до ч.1ст. 181 КПК Українидомашній арешт полягає в забороні обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Частиною 5ст.194 КПК Українипередбачене загальне коло обов`язків, які можуть бути покладені на обвинуваченого при обранні запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під
Згідно ч.1ст.194КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один з ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Під час розгляду клопотання прокурором доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованих йому кримінальних правопорушень, а також наявність підстав вважати, що існують ризики передбачені п.1,5 ч.1ст.. 177 КПК України.
Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу, згідно з вимогамист.178КПК України суд враховує, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні ряду злочинів, а також тяжкого злочину, офіційно не працює, , має постійне місце проживання, його вік, сімейний стан та стан здоров`я та приходить до висновку, що докази та обставини, на які посилається прокурор у клопотанні, дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може переховуватись від суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, а для запобігання вказаних ризиків, вважає, що до ОСОБА_4 слід застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту у певний період доби, а саме: з 18:00 години до 07:00 годин ранку наступного дня та покласти на нього обов`язки, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України.
Керуючись ст.ст.27,31,32,33,177,178,179,194,314-316,369,372 КПК України, суд,-
у х в а л и в :
Призначити судовий розгляд за обвинувальним актом по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.185,ч.1 ст.357,ч.2,3 ст.185 КК України, на 14 годин 00 хвилин 22 листопада 2018 року у відкритому судовому засіданнів залі Зіньківського районного суду Полтавської області, за участю прокурора, обвинуваченого, потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , представника ПрАТ АТП -15339 ОСОБА_8 ..
Кримінальне провадження розглядати суддею одноособово.
Обрати відносно обвинуваченого ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця м. Кременчук Полтавської області , зареєстрованого з адресою АДРЕСА_1 та жителю АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого запобіжний захід у виді домашнього арешту з 18 години вечора до 07 години ранку наступного дня.
Зобов`язати ОСОБА_4 прибувати за першою вимогою до суду та покласти обов`язок передбаченийст. 194 КПК Українине відлучатися з с. Лютенські Будища Зіньківського району Полтавської області без дозволу суду.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_4 , що відповідно до частини 5 статті 181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків, використовувати електронні засоби контролю.
Строк дії запобіжного заходу та покладених обов`язків визначити до 17 грудня 2018 року.
Направити копію ухвали для виконання та контролю органу внутрішніх справ за місцем проживання обвинуваченого.
Доручити представнику Зіньківського РС філії «Центр пробації» в Полтавській області надати досудову доповідь з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання обвинуваченому ОСОБА_4 в строк до 15 листопада 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77345985 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Дем'янченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні