ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"25" жовтня 2018 р., м. Київ Справа № 911/2171/18
Господарський суд Київської області у складі судді Черногуза А.Ф., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 код РНОКПП НОМЕР_1) до 1. Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль" (08710, Київська обл., Обухівський район, с. Підгірці, вул. Васильківська, буд. 1А, код ЄДРПОУ 13726916), 2. Міжнародної господарської компаніі "Амберг Імпекс ЛТД" (Глобал Гейтвей 8 , Рю де ла Перл, Провіденс, Мае, Республіка Сейшельські Острови , реєстраційний номер 200098) про визнання недійсним договору купівлі-продажу корпоративних прав, визнання недійсним рішень власника Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль" та скасування реєстраційних дій,
ВСТАНОВИВ :
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява б/н від 02.10.2018 ОСОБА_1 до 1. Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль", 2. Міжнародної господарської компаніі "Амберг Імпекс ЛТД" про визнання недійсним договору купівлі-продажу корпоративних прав, визнання недійсним рішень власника Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль" та скасування реєстраційних дій.
Ухвалою господарського суду Київської області від 08.10.2018 вказану позовну заяву залишено без руху.
18.10.2018 через канцелярію господарського суду Київської області позивачем, на виконання ухвали господарського суду Київської області від 08.10.2018, було подано заяву б/н від 17.10.2018 про усунення недоліків позовної заяви. Суд, перевіривши подані документи, встановив, що позивачем усунуто недоліки позовної заяви.
Згідно ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому ст. 174 цього Кодексу.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного (загального або спрощеного) провадження.
Як визначено ч.1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п. 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).
Оскільки, у даній справі наявні ознаки корпоративного спору відповідна справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне призначити дату і час підготовчого засідання та встановити строки для вчинення певних процесуальних дій учасниками справи.
Крім того, згідно з п. 2.2, ІІ розділу Наказу Міністерства юстиції України від 27.06.2008 № 1092/5/54 "Про затвердження Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень" у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв'язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.
Відтак, суд призначає проведення підготовчого судового засідання на 09.04.2019 на 14:00 , яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108).
Відповідно до ст. 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
У зв'язку з тим, що відповідач-2 - Міжнародна господарська компанія "Амберг Імпекс ЛТД" (Глобал Гейтвей 8, Рю де ла Перл, Провіденс, Мае, Сейшели, реєстраційний номер 200098) є нерезидентом, суду необхідно повідомити таку особу про наявність даного судового провадження шляхом вручення даної ухвали через центральні органи України та Республіки Сейшельські Острови.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Гаазькою Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (далі - Конвенція) , до якої Україна приєдналася 19.10.2000, прийнявши Закон України Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах . Республіка Сейшельські Острови приєднались до Конвенції 18.11.1980.
Відповідно до ст. 2 Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Так, згідно з Законом України Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах центральним органом України є Міністерство юстиції України. Органами, компетентними складати підтвердження про вручення документів, є Міністерство юстиції України та його територіальні управління юстиції.
Водночас, центральним органом Республіки Сейшельські Острови визначено Реєстратор Верховного суду (The Registrar of the Supreme Conrt PO Box 157, Victoria Republic of Seychelles, phone +248224224, fax +248224197).
В силу ч. 3 ст. 368 Господарського процесуального кодексу України, судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою; до судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. 7 Конвенції типові умови формуляра, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов'язково мають бути складені французькою або англійською мовами . Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави.
З урахуванням вищезазначеного, з метою належного вручення даної ухвали відповідачу-2 - Міжнародна господарська компанія "Амберг Імпекс ЛТД" (Глобал Гейтвей 8, Рю де ла Перл, Провіденс, Мае, Сейшели, реєстраційний номер 200098), суду необхідно звернутись з судовим дорученням до центрального органу Республіки Сейшельські Острови, для чого відповідне доручення перекласти англійською мовою.
Перелік обов'язків позивача, який відповідно до ч. 1 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України є учасником справи, визначений, зокрема, ст.42 Господарського процесуального кодексу України, в силу п. 7 ч. 2 якої, учасники справи, зобов'язані виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
З огляду на зазначене, суд покладає на позивача обов'язок надати суду посвідчений нотаріально переклад англійською мовою прохання про вручення за кордоном судового документа, підтвердження про вручення, короткого викладу документа, що підлягає врученню та відповідної ухвали у двох примірниках протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення з судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
З цих підстав, суд в порядку п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України вважає за необхідне після відкриття провадження, одразу зупинити провадження у справі до дня підготовчого судового засідання, яке відбудеться 09.04.2019.
Крім того, позивачем 18.10.2018 було подано до суду клопотання б/н від 17.10.2018 про витребування доказів в якому він просить суд витребувати у Обухівської районної державної адміністрації Київської області (08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Малишка, буд. 10, код ЄДРПОУ 04054725) матеріали реєстраційної справи Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль" (08710, Київська обл., Обухівський район, с. Підгірці, вул. Васильківська, буд. 1А, код ЄДРПОУ 13726916).
Суд, розглянувши вищевказане клопотання, вважає за необхідне в порядку ст. 81 Господарського процесуального кодексу України задовольнити останнє та витребувати у Обухівської районної державної адміністрації Київської області матеріали реєстраційної справи Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль".
Також, судом розглянуто та задоволено клопотання позивача б/н від 17.10.2018 про приєднання доказів до матеріалів справи та залучено до матеріалів справи лист Державної прикордонної служби України №184/П-14711 від 10.10.2018.
На підставі викладеного ст.ст. 81, 169, 176, 177, 178, 181, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Відкрити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити проведення підготовчого засідання на 09.04.2019 на 14:00 . Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108).
4. Повідомити сторони про те, що в силу положень ч. 2 ст. 169 ГПК України суд встановлює письмову форму для всіх заяв та клопотань, що будуть подаватись у даній справі.
5. Зобов'язати позивача надати суду посвідчений нотаріально переклад англійською мовою прохання про вручення за кордоном судового документа, підтвердження про вручення, короткого викладу документа, що підлягає врученню та відповідної ухвали у двох примірниках протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
6. Задовольнити клопотання позивача б/н від 17.10.2018 про витребування доказів.
7. Витребувати у Обухівської районної державної адміністрації Київської області (08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Малишка, буд. 10, код ЄДРПОУ 04054725) матеріали реєстраційної справи Приватного комерційного технічно-транспортного підприємства "Магістраль" (08710, Київська обл., Обухівський район, с. Підгірці, вул. Васильківська, буд. 1А, код ЄДРПОУ 13726916).
8. Задовольнити клопотання позивача б/н від 17.10.2018 про приєднання доказів до матеріалів справи.
9. Залучити до матеріалів справи лист Державної прикордонної служби України №184/П-14711 від 10.10.2018.
10. Встановити строк для подання відповідачам - відзиву на позов (з дотримання вимог ст. 165 ГПК України) з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача; доказів, що підтверджують надіслання відзиву з додатками позивачу - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали;
11. Роз'яснити учасникам справи , що:
- відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подала, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- відповідно до ч. 9 ст. 80 ГПК України копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи; суд не бере до уваги докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
- докази, які раніше не додані до позовної заяви чи відзиву на неї, якщо інше не передбачено ГПК України, подаються через канцелярію суду або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи;
- відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України клопотання про витребування доказів судом надається у строки, визначені в ч.ч. 2, 3 ст.80 ГПК України;
- письмові докази відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
12. Роз'яснити відповідачам , що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи в силу ч.2 ст.178 ГПК України, а у разі ненадання копії відзиву на позов іншому учаснику справи - постановити ухвалу про стягнення штрафу відповідно до п.4 ч.1 ст.135 ГПК України.
13. Довести до відома сторін, що будь-які письмові заяви, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст.170 ГПК України, та можуть бути повернуті заявнику у випадку недотримання вказаних вимог на підставі ч. 4 ст.170 ГПК України.
14. Довести до відома сторін, що в силу положень ст.ст. 42, 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій ст. 80 ГПК України. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
15. Зупинити провадження у справі №911/2171/18 до 09.04.2019.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала господарського суду підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет ( http://court.gov.ua/fair/ ).
Ухвалу підписано 25.10.2018
Суддя А.Ф. Черногуз
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2018 |
Оприлюднено | 25.10.2018 |
Номер документу | 77364592 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Черногуз А.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні