КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
26 жовтня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2816/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви
Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ) до
Головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області Котрікової Інни Станіславівни (АДРЕСА_2)
Третя особа - Споживчий кооператив Споживче товариство Джуппо ( 25014, м. Кропивницький, вул. Аерофлотська, 1 А, ЄДРПОУ: 40422577 )
про визнання дій протиправними,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати дії головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області Котрікової Інни Станіславівни щодо усного витребування у неї інформації про державну реєстрацію і здійснення тиску на неї та щодо виключного обов'язку укладання трудових договорів та третьої особи у перешкоджанні в залученні під час проведення інспекційного відвідування - неправомірними та такими що порушують вимоги ст.19, 43 Конституції України.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за цією позовною заявою з'ясовано, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1, 2, 3 ст.46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з п.8, 9 ч. 1 ст.4 КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.
Відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Зі змісту позовної заяви, поданою ОСОБА_1, вбачається, що вона оформлена не у відповідності до норм КАС України, оскільки замість позивача вказано скаржника, а замість відповідача - особу, дії якої оскаржуються.
Таким чином, для усунення вищевказаного недоліку позовної заяви, ОСОБА_1 необхідно оформити її відповідно до норм КАС України
Згідно п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Так, у позовній заяві позивачем не зазначено ідентифікаційний код відповідача юридичної особи та не вказано власного реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту позовної заяви встановлено, що позовна вимога про визнання дій головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області Котрікової Інни Станіславівни протиправними не конкретизована, а саме не вказано, які саме дії і в чому виявилась їх протиправність.
Згідно з п.9 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
В даному випадку, пред'явлені позовні вимоги не відповідають змісту вимог ст.160 КАС України, оскільки позивачем не наведено, яким чином порушено його права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву, із дотриманням п.п.2, 4, 9, 11 ч.5 ст.160 КАС України, уточнити найменування відповідача у даній справі та/або зміст заявлених позовних вимог, з урахуванням вимог ст.5, 160 КАС України, навести обставини на підтвердження порушень прав, свободи або законних інтересів саме позивача, а також власне письмове підтвердження про неподання іншого позову.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір №3674-VI від 08.07.2011 (далі за текстом - Закон), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Положеннями частини 2 статті 4 Закону визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем, який складає 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, та дорівнює 1762,00 грн.
Згідно ч.3 ст.6 Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В порушення зазначених норм, позивачем не надано доказів сплати судового збору або доказів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.ч.1, 2, 4 ст.49 КАС України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред'явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
У позовній заяві позивачем зазначено Споживчий кооператив Споживче товариство Джуппо , як третю особу.
Однак, позивачем, в порушення вищенаведених норм КАС України, не зазначено на стороні позивача або відповідача він бажає залучити дану особу. Крім того, не конкретизовано, яким чином рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки, а також не зазначено на яких підставах дану третю особу належить залучити до участі у справі.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву, із дотриманням норм КАС України, та із зазначенням на стороні позивача або відповідача він бажає залучити третю особу - Споживчий кооператив Споживче товариство Джуппо , а також конкретизувати, на яких підставах дану третю особу належить залучити до участі у справі, та яким чином рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки, докази сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, з встановленням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області Котрікової Інни Станіславівни, третя особа - Споживчий кооператив Споживче товариство Джуппо про визнання дій протиправними - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, остання буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2018 |
Оприлюднено | 28.10.2018 |
Номер документу | 77410779 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. Кармазина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні