Справа № 703/3419/18
1-кс/703/1209/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2018 року м.Сміла Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1
з секретарем судового засідання ОСОБА_2
розглянувши в залі суду в м. Смілі клопотання слідчого СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018251230000098 від 04.07.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України
про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів
за участю слідчого ОСОБА_3
встановив:
25 жовтня 2018 року подано клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42018251230000098, внесеного до ЄРДР 04.07.2018 року з фабулою, відповідно до якої службові особи ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у власних виробничих приміщеннях, які розташовані по АДРЕСА_1 , щорічно здійснюють накопичення (закупівлю та інше) деревини дуба (кругляк) різних сортів на яку, як на думку заявника ОСОБА_4 , відсутні будь-які правовстановлюючі документи, що підтверджують походження та придбання вказаної деревини.
24 жовтня 2018 року під час проведення санкціонованого обшуку на ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », було виявлено та оглянуто кругляк деревени в кількості 383 штуки, на які керівництвом товариства не надано жодних документів про їх походження.
З огляду на вказане слідчий просив надати тимчасовий доступ до оригіналів бухгалтерських документів ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що стосується придбання наявної на підприємстві деревини, в кількості 383 штуки, на які керівництвом не надано жодних документів про її походження та можливість виготовлення їх копій та в разі необхідності подальшого вилучення (виїмки).
З огляду на те, що матеріали клопотання містять відомості про те, що під час проведення обшуку не надано доступ до документів, існують достатні підстави вважати, що існує реальна загроза їх переховування, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання слідчого без участі особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання і просив його задовольнити з наведених в ньому підстав, крім того вказав, що обшук проводився дуже тривалий термін, фіксувався за допомогою засобів відеофіксації та під час його проведення будь-які документи на деревину не було надано. Посадові особи підприємства вказували, що всі документи у їх адвоката. Вже після подання клопотання про тимчасовий доступ до оригіналів документів, надійшли копії договорів, товарно-транспортних документів, однак оригінали надані не були, що унеможливлює перевірку законності походження деревини.
Дослідивши матеріали клопотання, додаткові копії документів, що були надані слідчим, заслухавши думку слідчого вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Слідчий суддя - суддя, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Стаття 93 КПК України надає можливість стороні обвинувачення збирати різні докази, в тому числі й документи, які спеціально створені з метою збереження інформації, яка може бути використана як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження (ст.99 КПК України).
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження.
За змістом ст. 159-160 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді і полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними та у разі необхідності вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 3-6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ зазначаються:
- речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
- підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
- значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
- можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно з ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до витяга з ЄРДР, кримінальне провадження відкрите за фабулою, зазначеною слідчим у клопотанні (а.с. 2).
До клопотання додані копії заяви ОСОБА_4 , витягу з ЄРДР, ухвали Смілянського міськрайонного суду від 26.09.2018 року, протоколу обшуку, з якого вбачається,що під час обшуку було описано деревини у кількості 383 штуки, на які ненадано документи. (а.с.3-8).
Крім того, під час судового засідання було оглянуто копії документів надані уповноваженою особою ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з яких вбачається, що деякі договори не містять підписів уповноважених осіб постачальників лісу.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки отриманні у ході проведення тимчасового доступу до речей і документів дані матимуть значення для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні № 42018251230000098 від 04.07.2018 року, оскільки містять відомості, що можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 132, 159-164, 372 КПК України,
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018251230000098, внесеного до ЄРДР 04.07.2018 року про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.
Надатидозвіл слідчомуСВ СмілянськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті капітануполіції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до оригіналів документів ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що стосується придбання наявної на підприємстві деревини, в кількості 383 (триста вісімдесят три) штуки, копії яких були надані ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 з можливість виготовлення їх копій та в разі необхідності подальшого вилучення (виїмки).
Виконання ухвали про тимчасовий доступ покласти на слідчого СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає та набуває законної сили з моменту її оголошення.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Повний текст ухвали проголошений 01.11.2018 року о 15.00
Слідчий суддя
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 77546644 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Кирилюк Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні