Ухвала
від 01.11.2018 по справі 295/3774/18
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 295/3774/18 Головуючий у 1-й інст. Сингаївський О. П.

Категорія 53 Доповідач Шевчук А. М.

У Х В А Л А

01 листопада 2018 р. м. Житомир

Суддя Житомирського апеляційного суду Шевчук А.М., вирішуючи питання про відкриття провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 12 вересня 2018 року

у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн про стягнення компенсації за час затримки розрахунку

в с т а н о в и л а :

Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 12 вересня 2018 року позов задоволено.

Не погоджуючись із вищевказаним рішенням, ТОВ Бенефіс Фешн подало до суду апеляційну скаргу, в якій міститься клопотання про відстрочення сплати судового збору до вирішення справи по суті, посилаючись на ч.1 ст. 136 ЦПК України.

Дане клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Частиною 3 ст. 136 ЦПК України передбачено, що з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до змісту ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто для юридичної особи, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо. Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Враховуючи викладене, приходжу до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки товариством не надано суду доказів скрутного майнового стану, який би виключав можливость сплати судового збору.

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху для сплати судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За правилами, визначеними у ч. 4 ст. 6 Закону України Про судовий збір , якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).

Як убачається зі змісту апеляційної скарги, оспорювана сума - 2789 грн. 73 коп.

Разом з цим, за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ).

З 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений в розмірі 1762 грн.

Відповідно до підпункту 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір сплачується в розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Виходячи з наведеного, ТОВ Бенефіс Фешн при зверненні до апеляційного суду необхідно було сплатити судовий збір у сумі 1057, 20 грн. (704,80 грн х 150% = 1057, 20 грн).

Відповідно до Закону України Про судовий збір та листа Державної судової адміністрації України № 15-15335/15 від 28 серпня 2015 року судовий збір згідно закону перераховується у безготівковій або готівковій формі, при сплаті судового збору через онлайн системи, банкомати для приймання платежів, інтернет-банкінг, банківські установи обов'язковими для заповнення платниками є наступні реквізити:

-дата документа;

-отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області;

-код отримувача: ЄДРПОУ 38035726;

-банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

-код банку отримувача: МФО 899998;

-рахунок отримувача: 34314206080010;

-призначення платежу.

При сплаті судового збору поле призначення платежу розрахункового документа повинно бути заповнено наступним чином:

*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має бути 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомлення про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Приклад заповнення графи "Призначення платежу":

*;101;1234567890; Судовий збір, за позовом ОСОБА_2, Житомирський апеляційний суд.

Відповідно до ст. 9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно із ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

За таких обставин, апеляційна скарга ТОВ Бенефіс Фешн залишається без руху для сплати судового збору в сумі 1057, 20 грн .

Керуючись ст.ст. 136, 185, 357 ЦПК України,

у х в а л и л а :

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Апеляційну скаргу ТОВ Бенефіс Фешн залишити без руху та надати строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для сплати судового збору.

Оригінал квитанції /платіжного доручення/ необхідно подати або надіслати на адресу Житомирського апеляційного суду до вищезазначеної дати, зазначивши в квитанції /платіжному дорученні/ всі вищевказані реквізити.

РозвЂ�яснити, що в разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута скаржнику.

Суддя:

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення01.11.2018
Оприлюднено02.11.2018
Номер документу77554523
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/3774/18

Ухвала від 21.02.2019

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 01.11.2018

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 01.11.2018

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Рішення від 12.09.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Сингаївський О. П.

Рішення від 12.09.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Сингаївський О. П.

Ухвала від 26.04.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Сингаївський О. П.

Ухвала від 30.03.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні