Ухвала
від 05.11.2018 по справі 296/10732/18
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/10732/18

2/296/2824/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 листопада 2018 року м. Житомир

Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Рожкова О.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 громади в особі Житомирської міської ради, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 в своїх інтересах та в інтересах малолітньої дочки ОСОБА_5 про визнання права на приватизацію житлового приміщення,-

ВСТАНОВИВ:

30.10.2018 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, у якому просить визнати за нею право на приватизацію житлового приміщення, а саме, квартири №16 у житловому будинку по вул. Гоголя, 12 в м. Житомирі.

При вирішенні питання про відкриття провадження по даній цивільній справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Так, всупереч п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем в позовній заяві не зазначено відомості щодо відповідача ОСОБА_2 громади в особі Житомирської міської ради, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, дані засобів офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти або про те, що інформація невідома.

Також у позовній заяві відсутній виклад обставин на які посилається позивач, а саме, отримання чоловіком ОСОБА_6 (померлим 17.01.2006 року) квартири №16 у житловому будинку по вул. Гоголя, 12 в м. Житомирі, втрати ордеру на вказану квартиру, тобто не зазначено доказів, що підтверджують такі обставини відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України.

Всупереч п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.

Крім того, в порушення абз.2 ч.5 ст.95 ЦПК України, позивачем не засвідчено своїм підписом копій письмових доказів на відповідність оригіналам, які знаходяться у неї, та не зазначила дату такого засвідчення.

Вказані недоліки позивач може усунути шляхом надання таких відомостей.

Відповідно до ч.4 ст.77 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп.2, п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання заяви не майнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем в позовній заяві подано клопотання про звільнення від сплати судового збору у справі враховуючи майновий стан сторони. Однак, не додано до матеріалів позовної заяви документів, які підтверджують майновий стан останньої.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно надати довідку щодо розміру її річного доходу за 2017 рік або сплатити судовий збір у розмірі 704,80 грн.

Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог ст.ст.175 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 громади в особі Житомирської міської ради, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 в своїх інтересах та в інтересах малолітньої дочки ОСОБА_5 про визнання права на приватизацію житлового приміщення, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На виконання ухвали суду позивач має право подати відповідну заяву через канцелярію суду або направити її засобами поштового зв'язку протягом визначеного строку.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О. С. Рожкова

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення05.11.2018
Оприлюднено07.11.2018
Номер документу77636927
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —296/10732/18

Рішення від 17.01.2020

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 19.11.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 05.11.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні