Ухвала
від 19.11.2018 по справі 296/10732/18
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/10732/18

2/296/2824/18

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та призначення до підготовчого розгляду у порядку загального позовного провадження

19 листопада 2018 року м. Житомир

Суддя Корольовського районного суду Житомира Рожкова О. С. вирішуючи питання про відкриття провадження, дослідивши матеріали позовної заяви

позивач: ОСОБА_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1

до

відповідач: територіальної громади в особі Житомирської міської ради, місцезнаходження: м.Житомир, майдан ОСОБА_2,5

треті особи: ОСОБА_3, проживаюча за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

ОСОБА_4, проживаюча за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

ОСОБА_4, в інтересах малолітньої ОСОБА_5, проживаюча за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

про визнання права на приватизацію житлового приміщення,

ВСТАНОВИВ:

30.10.2018 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, у якому просить визнати за нею право на приватизацію житлового приміщення, а саме, квартири №16 у житловому будинку по вул. Гоголя, 12 в м. Житомирі.

Ухвалою суду від 05.11.2018 року позовну заяву залишено без руху, надано строк для усунення недоліків десять днів.

14.11.2018 на виконання вимог ухвали суду від 05.11.2018 року позивачем надано суду копію позовної заяви для сторін та квитанцію про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн.

Позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. ч. 3-4 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

Частиною 6 статті 19 ЦПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до вимог ст.ст.274-277 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи та які виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій ст. 274 ЦПК України.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

У випадку, передбаченому частиною другою статті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача, суд, з урахуванням конкретних обставин справи може задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи, категорію справи, обраний позивачем спосіб захисту, а також те, що позивачем заявлено клопотання про допит свідків, суддя вважає за недоцільне проводити розгляд справи у спрощеному позовному провадженні та відкрити провадження у справі у порядку загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 187 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Житомирської міської ради, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_4, в інтересах малолітньої ОСОБА_5 до розгляду та відкрити провадження у справі.

В задоволенні клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження відмовити.

Призначити підготовче засідання по вказаній справі 11:00 "19" грудня 2018 р., зал №4к Корольовського районного суду м.Житомира за адресою: м. Житомир, майдан Соборний, 1.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

Відповідач має право подати до суду письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються, який викладається у відзиві на позовну заяву. Вимоги до відзиву на позовну заяву встановлені ст. 178 ЦПК України.

Відповідачу протягом п'ятнадцяти днів із дня отримання ухвали про відкриття провадження - надати відзив на позов у відповідності до вимог ст.178 ЦПК України, та протягом п'яти днів у разі отримання відповіді на відзив від позивача - надати свої заперечення відповідно до вимог ст.180 ЦПК України.

За приписами ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Позивачу, відповідно до ст.179 ЦПК України, в строк не більше п"яти днів, з дня отримання відзиву на позов - надати відповідь на відзив відповідача.

В разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк, без поважних причин, справа буде розглянута за наявними матеріалами.

Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет - https://kl.zt.court.gov.ua.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира.

Суддя: О. С. Рожкова

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення19.11.2018
Оприлюднено22.11.2018
Номер документу77997902
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —296/10732/18

Рішення від 17.01.2020

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 19.11.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 05.11.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні