154/3024/18
1-кс/154/964/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2018 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Володимир-Волинської місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,
ВСТАНОВИВ:
З клопотання вбачається, що в провадженні СВ Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області перебуває кримінальне провадження за №42018031060000055 від 16.10.2018, розпочате за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.272 КК України, про те, що група осіб на території міста Володимир-Волинський та району здійснюють господарську діяльність з продажу паливно-мастильних матеріалів без передбачених законодавством дозвільних документів чим порушуються правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.
В ході проведення досудового розслідування, оперативними працівниками встановлено, що до вказаної діяльності причетний ОСОБА_4 , який є керівником Дочірнього підприємства Виробничо-комерційного підприємства «Володимир» код ЄДРПОУ 30958805), яке здійснює діяльність за адресою вул. 20 Липня, 79, м.Володимир-Волинський.
Відповідно до встановленої від свідків інформації, в складських приміщеннях, розташованих за вказаною адресою, здійснюється роздрібна реалізація паливно-мастильних матеріалів дизельного пального та бензину.
Вивченням Реєстру дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, а також Державного реєстру об`єктів підвищеної небезпеки, які розміщені у відкритому доступі на веб-сайті Державної служби України з питань праці (http://dsp.gov.ua/category/diyalnist/reiestry/) встановлено, що вказаному підприємству дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на АЗС/АГЗП Управлінням Держпраці у Волинській області не видавались.
Згідно наявної інформації з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, ВКП «Володимир» з 11.11.2014 орендує частину земельної ділянки з цільовим призначенням «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» комунальної власності за адресою АДРЕСА_1 , на якій фактично розміщені нежитлові приміщення.
Згідно наявної інформаційної довідки №144061519 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, за адресою по АДРЕСА_1 у власності ВКП «Володимир» ЄРДПОУ 30958805, перебуває частка (45/100) приміщення мехмайстерні пл. 1035,1 кв.м., інша частка (55/100) належить ОСОБА_5 .
На даний час в ході досудового розслідування, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної перевірки щодо дотримання та виконання вимог законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці та законодавства про працю під час здійснення господарської діяльності з надання послуг АЗС у приміщеннях та спорудах, які знаходяться на земельній ділянці за кадастровим номером 0710200000:01:004:2745, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , та належать ВКП «Володимир» ЄРДПОУ 30958805.
Відповідно до ст. 93 КПК України сторона обвинувачення, серед іншого, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.
Разом із тим, станом на даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межах кримінального провадження прокурором або слідчим, виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України, якими прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки в порядку, визначеному законом.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року № 408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребуються у разі, якщо такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Відповідно до Закону України «Про об`єкти підвищеної небезпеки», який визначає правові, економічні, соціальні та організаційні основи діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки, і спрямований на захист життя і здоров`я людей та довкілля від шкідливого впливу аварій на цих об`єктах шляхом запобігання їх виникненню, обмеження (локалізації) розвитку і ліквідації наслідків, об`єктами підвищеної небезпеки, до яких відносяться АЗС, являються об`єкти, на яких використовуються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об`єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.
Відповідно до ст. 3 вказаного вище Закону, державний нагляд та контроль у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки, здійснюють уповноважені законами органи влади, в тому числі центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи (у разі утворення), до відання яких відповідно до закону віднесені питання охорони праці, державного нагляду (контролю) у сферах пожежної і техногенної безпеки.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про об`єкти підвищеної небезпеки» до повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки, належать, зокрема, здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки.
Крім того, відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Згідно зі ст. 38 Закону України «Про охорону праці», державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сфері охорони праці.
Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України №1021-р від 30.09.2015 року, повноваження Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України передано Державній службі України з питань праці.
У відповідності до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96 (далі - Положення), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до п. 4 Положення, основними завданнями Держпраці є здійснення державного нагляду (контролю) у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об`єктами, з питань проведення ідентифікації та декларування безпеки об`єктів підвищеної небезпеки.
Крім того, згідно п. 6 п. п. 5 Положення, Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об`єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці.
Територіальним органом Державної служби України з питань праці у Волинській області є Управління Держпраці у Волинській області.
З метою встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, слід доручити співробітникам Управління Держпраці у Волинській області провести позапланову виїзну перевірку з дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці при здійсненні діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки - АЗС, яка розміщена у приміщеннях та спорудах, які знаходяться на земельній ділянці за кадастровим номером 0710200000:01:004:2745, що розташовані за адресою: вул. 20 Липня, 79, м.Володимир-Волинський, та належать ВКП «Володимир» ЄРДПОУ 30958805.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по них, заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Клопотання належним чином обґрунтоване, прокурором наведено достатньо підстав вважати, що отримання вказаної інформації матиме важливе значення для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні.
Таким чином, з метою встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, слід надати дозвіл співробітникам Управління Держпраці у Волинській області провести позапланову виїзну перевірку з дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці при здійсненні діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки - АЗС, яка розміщена на земельній ділянці за кадастровим номером 0710200000:01:004:2745, що розташовані за адресою: вул. 20 Липня, 79, м.Володимир-Волинський, та належать ВКП «Володимир» ЄРДПОУ 30958805.
Керуючись ст. ст.110, 132 КПК України,
у х в а л и в :
Надати дозвіл співробітникам Управління Держпраці у Волинській області провести позапланову виїзну перевірку з дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці при здійсненні діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки - АЗС, яка розміщена у приміщеннях та спорудах, що знаходяться на земельній ділянці за кадастровим номером 0710200000:01:004:2745, що розташовані за адресою: вул. 20 Липня, 79, м.Володимир-Волинський, та належать ВКП «Володимир» ЄРДПОУ 30958805.
Тривалість проведення перевірки встановити строком 15 робочих днів з дня отримання ухвали слідчого.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:/-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_1
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 77690744 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні