Справа № 357/13294/18
1-кс/357/5088/18
У Х В А Л А
08 листопада 2018 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , сторони кримінального провадження прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання заступника керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області молодшого радника юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на обшук автомобільної газозаправної станції, у кримінальному провадженні №12018110030003758, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.09.2018 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.272 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
08.11.2018 р. до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської обл. надійшло клопотання заступника керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області молодшого радника юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку автомобільної газозаправної станції за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 45-а, мотивоване наступним.
В провадженні СВ Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження №12018110030003758 від 19.09.2018 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області надійшли матеріали УЗЕ в Київській області ДЗЕ НП України в яких, отримана інформація щодо функціонування на території міста Біла Церква, Київської області автомобільних газозаправних пунктів, що належать підприємствам, установам, організаціям, і здійснюють свою діяльність нелегально, без передбаченої відповідними нормативними актами дозвільної документації.
В ході виконання слідчих (розшукових) дій у порядку ст.40 КПК України, працівниками УЗЕ в Київській області ДЗЕ НПУ України встановлено, що переважна більшість заправних пунктів на території міста Біла Церква та Білоцерківського району, здійснює свою діяльність нелегально, без передбаченої відповідними нормативними актами дозвільної документації. До кола зазначених суб`єктів господарювання по реалізації бензину, дизельного пального та скрапленого газу також відноситься ТО«³а-Газ» (код ЄДРПОУ 41159204).
У подальшому встановлено, що ТОВ «Віа-Газ» здійснює господарську діяльність, щодо реалізації пального через АЗС, що розташована на території Київської області, за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 45-А.
Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що об`єкт нежитлової нерухомості за адресою: Київська область, м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 45-а, перебуває у державній власності в особі Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Крім того встановлено, що наказом керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області №99 від 17.10.2018 р. утворено міжвідомчу робочу групу з питань координації заходів, спрямованих на розкриття та належне розслідування кримінальних правопорушень, пов`язаних із нелегальною діяльністю автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів на піднаглядній території.
Виїздом та оглядом автогазозаправного комплексу розташованого за адресою: Київська область, м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 45-а, встановлено, що за вищевказаною адресою здійснюється роздрібна торгівля скрапленого газу та дизельного палива для заправки автомобільного транспорту, без відповідних документів дозвільного характеру. Вказаний автомобільний газозаправний пункт належить ТОВ «Віа-Газ» (код ЄДРПОУ 41159204). На території автогазозаправного пункту розміщена одна паливороздавальна колонка та газовий модуль білого кольору, а також для здійснення розрахункових операцій встановлений касовий апарат.
В ході досудового розслідування виявлені наступні порушення у господарській діяльності АЗС(АГЗС), що розташована за адресою: Київська область, м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 45-а.
- відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств, установ, організацій і громадян суб`єктів підприємницької діяльності, чим порушено вимоги ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;
- відсутня проектно-технічна документація з розділом «Оцінка впливу на навколишнє середовище» з позитивним висновком державної екологічної експертизи, ст. 14, ст. 32, ст. 39 Закону України «Про екологічну експертизу».
Відповідно до п. 10 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого Наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 №15, до таких робіт зокрема віднесено роботи з надзвичайно займистими, легкозаймистими, займистими та вибухонебезпечними речовинами.
Пунктом 3.1. Розділу III Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 15.05.2015 №285 передбачено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107.
Пунктом 3.3. Розділу III Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 15.05.2015 № 285 передбачено, що власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.
Частиною 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання.
Прокурор стверджує, що внаслідок протиправної діяльності існує реальна загроза для життя та здоров`я людей або настання інших тяжких наслідків під час використання обладнання для зберігання та розповсюдження скрапленого газу та дизельного палива без відповідних документів (дозволів) на проведення робіт з підвищеною небезпекою, використання машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, яке створює реальну загрозу для життя та здоров`я людей або настання інших тяжких наслідків, в зв`язку з чим просить надати дозвіл на обшук АЗС(АГЗС), що знаходиться за адресою: Київська область, м. Біла Церква, б-р Олександрійський, 45-а.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши доводи прокурора, який просив клопотання задовольнити, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
4. Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
5. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
6. У разі відмови у задоволенні клопотання про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи слідчий, прокурор не має права повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук того самого житла чи іншого володіння особи, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею.
Згідно ст.235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про:
1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;
2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук;
3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала;
4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку;
5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
В судовому засіданні прокурор довів факт існування кримінального правопорушення, наявність достатніх підстав вважати, що з метою відшукання та вилучення вищезазначених предметів, які самостійно та в сукупності з іншими зібраними по кримінальному провадженні доказами, мають суттєве значення для з`ясування обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення всіх причетних осіб до його вчинення, обшук за встановлених обставин є доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, а тому є необхідність в наданні дозволу на проведення обшуку автомобільної газозаправної станції, за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ТОВ «Віа-Газ» (код ЄДРПОУ 41159204).
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.233-236 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл заступнику керівника Білоцерківської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , прокурору Білоцерківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , слідчому СВ Білоцерківського ВП ГУНП у Київській області ОСОБА_5 , на проведення обшуку автомобільної газозаправної станції, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 з метою виявлення та вилучення машин, механізмів, установок підвищеної небезпеки для здійснення господарської діяльності щодо автомобільних заправних (газозаправних) станцій, цистерн (резервуарів) для зберігання скрапленого газу та дизельного палива, скрапленого газу та дизельного палива, які міститься в цистернах (резервуарах), заправних колонок, електронасосних агрегатів та інших машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, за допомогою яких здійснюється подача скрапленого газу дизельного палива, використання яких створює реальну загрозу для життя та здоров`я людей або настання інших тяжких наслідків, комп`ютерної техніки на якої інстальовано програмне забезпечення для реалізації пального на АЗС(АГЗС), грошових коштів здобутих від реалізації пального, книги розрахунків облікових операцій, товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів, змінних звітів, талонів на паливо та інших документів щодо реалізації пального на АЗС(АГЗС), а також касових апаратів, платіжних відеореєстраторів та записів з камер відеоспостереження.
Строк дії ухвали по 08 грудня 2018 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи виконується у порядку та у спосіб визначеному ст. 236 КПК України.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77695589 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні