Постанова
від 12.11.2018 по справі 2-а-2314/11
ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-а-2314/11

Номер провадження № 6-а/708/2/18

УХВАЛА

12 листопада 2018 року.

Чигиринський районний суд Черкаської області

в складі : головуючої - судді Ткаченко С.Є.

при секретарі - Тендітній Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чигирині заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження,

в с т а н о в и в:

Заявниця звернулася до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні щодо виконання виконавчого листа Чигиринського районного суду Черкаської області № 2-а-2314/11 від 19.07.2011 по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі про зобов`язання здійснити перерахунок та нарахування недоплаченої щомісячної пенсії по інвалідності.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до постанови Чигиринського районного суду Черкаської області від 19 липня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі про зобов`язання здійснити перерахунок та нарахування недоплаченої щомісячної пенсії по інвалідності задоволено частково і визнано дії управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі щодо відмови в перерахуванні пенсії ОСОБА_2 в період з 5 січня 2011 року по 18 червня 2011 року неправомірними та зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі здійснити перерахунок та виплату основної пенсії по інвалідності ОСОБА_2 у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відповідно до вимог ст., ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 5 січня 2011 року по 18 червня 2011 року, з врахуванням виплачених сум.

На виконання зазначеної постанови суду Чигиринським районним судом Черкаської області 19.07.2011 року видано виконавчий лист, але рішення суду до цього часу не виконано.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер, а вона, як дружина, прийняла після його смерті спадщину за законом, про що отримала в нотаріальній конторі відповідне свідоцтво про право на спадщину.

А тому просить замінити стягувача ОСОБА_2 у вказаному виконавчому провадженні на неї як його правонаступника (спадкоємця) у зв'язку зі смертю стягувача.

В своїй заяві від 25.10.2018 року заявниця підтримала дану заяву та прохала її задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Чигиринського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причину своєї неявки.

Представник іншої заінтересованої особи - Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області в судове засідання також не з'явився.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

Як передбачено ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Судом встановлено і підтверджується матеріалами справи, що згідно до виконавчого листа, виданого 19.07.2011 року у виконання постанови Чигиринського районного суду від 19 липня 2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі про зобов`язання здійснити перерахунок та нарахування недоплаченої щомісячної пенсії по інвалідності було відкрито виконавче провадження, де ОСОБА_2 виступав як стягувач.

Разом з тим, як вбачається з свідоцтва про смерть № НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер.

Спадкоємицею майна після смерті ОСОБА_2 є його дружина ОСОБА_1, про що свідчить видане свідоцтво про право на спадщину за законом від 16.08.2017 року.

За приписами ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Нормами ст. 1219 ЦК України передбачено права та обов'язки особи, які не входять до складу спадщини, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права; право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; права та обов'язки особи як кредитора або боржника, передбачені ст. 608 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Також слід зазначити, що відповідно до ч.1 ст. 91 Закону України Про пенсійне забезпечення суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, передаються членам його сім'ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Згідно з положеннями ст. 52 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у ч. 2 ст. 36 цього закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Члени сім'ї, зазначені в частині першій цієї статті, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі відсутності членів сім'ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Виходячи з цього, спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України Про виконавче провадження .

За приписами ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього закону, а також рішеннями, які відповідно до цього закону підлягають примусовому виконанню.

У відповідності до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.

Конституційним Судом України у рішенні № 18-рп/2012 від 13 грудня 2012 року зазначено, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, визначений у законі комплекс дій, спрямованих на захист і поновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави.

Розглядаючи справу № 5-рп/2013, Конституційний Суд України у рішенні від 26 червня 2013 року вказав, що право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.

Зазначена правова позиція викладена і в постанові Верхового Суду від 25 вересня 2018 року у справі № 2-а-6614/11 (6-а/697/29/2017).

Оскільки судом встановлено, що станом на час звернення ОСОБА_1 із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, постанова Чигиринського районного суду від 19 липня 2011 року у справі № 2-а-2314/11 не виконана та сума пенсії, нарахованої за рішенням суду ОСОБА_2, не виплачена, то суд приходить до обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Виходячи з цього та беручи до уваги, що на вимогу суду про хід виконання вище вказаного судового рішення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області відомостей про те, що постанова на даний час виконана, не надало, суд вважає можливим здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача ОСОБА_2 на ОСОБА_1.

На підставі викладеного та, керуючись ст. 1, ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ч. 1 ст. 379 КАС України, суд

у х в а л и в:

Заяву задовольнити.

Замінити стягувача ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, на його правонаступника ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживаючу за адресою: 20901, АДРЕСА_1) у виконавчому провадженні з виконання постанови Чигиринського районного суду від 19 липня 2011 року у справі № 2-а-2314/11 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі про зобов`язання здійснити перерахунок та нарахування недоплаченої щомісячної пенсії по інвалідності у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відповідно до вимог ст., ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 05 січня 2011 року по 18 червня 2011 року, з врахуванням виплачених сум.

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Головуюча

СудЧигиринський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення12.11.2018
Оприлюднено13.11.2018
Номер документу77768818
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-2314/11

Ухвала від 15.02.2011

Адміністративне

Суворовський районний суд м.Одеси

Бузовський В. В.

Постанова від 06.04.2011

Адміністративне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Циганко М. О.

Ухвала від 04.12.2020

Адміністративне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Сакун Д. І.

Ухвала від 27.11.2020

Адміністративне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Сакун Д. І.

Ухвала від 20.03.2019

Адміністративне

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Волкова О. М.

Ухвала від 14.03.2019

Адміністративне

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Волкова О. М.

Ухвала від 10.01.2019

Адміністративне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Дудніченко В. М.

Ухвала від 15.11.2018

Адміністративне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Цішковський В. А.

Постанова від 12.11.2018

Адміністративне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Ткаченко С. Є.

Ухвала від 29.11.2010

Адміністративне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні