Справа № 2-а-2314/11
6-а/683/11/2018
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2018 року м. Cтарокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Цішковського В.А.
секретаря Крупської В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Старокостянтинів заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні,
в с т а н о в и в:
01 листопада 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі про визнання дій незаконними та стягнення недоплаченої надбавки до пенсії, як дитині війни.
В обґрунтування своєї заяви зазначає, що постановою Старокостянтинівського районного суду від 12 травня 2011 року по справі №2-а-2314/2011 р. задоволено позовні вимоги ОСОБА_2, який 12 травня 2016 року помер. Заявниця є спадкоємицею до ? частини спадкового майна померлого батька. Просила зазначити її стягувачем у вказаному виконавчому провадженні.
Заявниця ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про розгляд справи за її відсутності, просить заяву задоволити.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області - ОСОБА_3 просила відкласти розгляд справи, через ознайомлення з матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до постанови Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 12 травня 2011 року по справі №2-а-2314/2011 зобов язано управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з врахуванням його права на підвищення пенсії, як дитині війни, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни , виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком визначеної ст.28 Закону України Про загальнообов язкове державне пенсійне страхування , за період з 29 жовтня 2010 року по 12 травня 2011 року з урахуванням фактично виплачених сум.
12 травня 2016 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-БВ №278437, виданого Старокостянтинівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.
Після його смерті відповідно до ст.1216 ЦК України відкрилася спадщина, тобто його права та обов язки перейшли до спадкоємців.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 21.12.2016 року спадкоємцями на ? частину майна померлого стягувача ОСОБА_2 є його дочка ОСОБА_1, - заявниця по справі, а на іншу 1\2 частину майна його син ОСОБА_4.
Отже, спадкоємцями першої черги за законом до майна померлого ОСОБА_2 є його діти ОСОБА_1 та ОСОБА_4, які прийняли спадщину в порядку ч.3 ст.1268 ЦК України.
Відповідно до ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно зі частиною 5 статті 15 Закону України Про виконавче провадження від 02 червня 2016 року № 1404-VIII у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок смерті або реорганізації. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника (спадкоємця).
Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Підставами правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК України).
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Отже, за змістом статті 512 ЦК України статті 8 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов'язанні він замінюється правонаступником. Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
По своїй суті заміна кредитора в зобов'язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв'язку із заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до частини п'ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).
З огляду на те, що спадкоємцями за законом першої черги до майна померлого ОСОБА_2 є його діти ОСОБА_1 та ОСОБА_4, тому замінити стягувача у виконавчому провадженні лише на одного із спадкоємців - ОСОБА_1 не вбачається можливим, оскільки це призведе до порушення прав іншого спадкоємця.
А тому, в задоволенні заяви ОСОБА_1 слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.229, 241, 243, 248, 379 КАС України, суд
у х в а л и в:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні по справі №2-а-2314/11 ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі про визнання дій незаконними та стягнення недоплаченої надбавки до пенсії, як дитині війни відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлено 15 листопада 2018 року.
Суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2018 |
Оприлюднено | 22.12.2018 |
Номер документу | 78772041 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Циганко М. О.
Адміністративне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Цішковський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні