Ухвала
від 13.11.2018 по справі 320/5311/18
ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 320/5311/18

УХВАЛА

13 листопада 2018 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду в складі: судді-доповідача Мельничука В.П., суддів: Лічевецького І.О., Ісаєнко Ю.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2018 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Катлас до Державного реєстратора Київської обласної філії комунального підприємства Центр державної реєстрації Петрик Анастасії Віталіївни, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю Аскент-Нафта , Товариство з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 , Товариство з обмеженою відповідальністю DUA Warenhandelsgellschaft mbH (ДУА Варенхандельсгезельшафт мбХ ), ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування реєстраційного запису, -

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2018 року заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Катлас про забезпечення позову задоволено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення яким відмовити у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Згідно ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 59 КАС України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Частиною 4 ст. 59 КАС України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"

Згідно ч. 5 ст. 59 КАС України відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.

За приписами ч. 6 ст. 59 КАС України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 5 липня 2012 року № 5076-VI (далі - Закон № 5076-VI) адвокатом може бути фізична особа, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Згідно з ч. 1 ст. 26 вказаного Закону підставою для здійснення адвокатської діяльності є, зокрема, ордер або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката (ч. 2 ст. 26 Закону № 5076-VI).

Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Адвокат зобов'язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від 27 травня 2017 року № 151 (далі за текстом - Положення), ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням та повинен містити обов'язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Зокрема, підпунктом 15.3 пункту 15 Положення встановлено, що ордер повинен містити посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа.

Згідно з підпунктом 15.5 пункту 15 Положення ордер містить номер посвідчення адвоката, ким і коли воно видане.

Положеннями статті 17 Закону № 5076-VI визначено, що інформація про адвокатів, які набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України.

В той же час, доказом того, що адвокат має право на заняття адвокатською діяльністю, є свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю та/або Витяг із Єдиного реєстру адвокатів.

Таким чином, повноваження представника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в адміністративному суді.

Щодо можливості підпису апеляційної скарги представником на підставі копії ордеру положення КАС України не містять.

Як убачається з матеріалів справи, апеляційна скарга подана представником позивача - адвокатом ОСОБА_4. Разом з тим, до апеляційної скарги не додано оригінал ордеру на надання правової допомоги серія ДП №1414/000016.

На підтвердження своїх повноважень останнім додано копію ордера на надання правової допомоги серія ДП №1414/000016 Товариству з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 .

Крім того у зазначеній копії ордеру вказано, що підставою його видачі є договір про надання правової допомоги від 26 листопада 2016 року б/н.

Проте до апеляційної скарги вказаного договору (його завіреної копії) або витягу з нього, засвідченого підписами сторін також не додано.

Тобто в матеріалах справи відсутній будь-який документ в копії або в оригіналі, який би підтверджував рішення Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 реалізувати своє право на подачу апеляційної скарги не самостійно, а через представника.

З цього питання, також, неодноразово висловлювалася Велика Палата Верховного Суду, яка зазначала, що реалізація права на звернення до суду є процесуальною дією, яка має здійснюватися або самою особою у порядку самопредставництва або її процесуальним представником (постанова від 13 березня 2018 року у справі 3 914/2772/16; від 21 березня 2018 року у справі № 914/2771/16).

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 298 КАС України апеляційна скарга повертається судом апеляційної інстанції якщо, апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Таким чином, враховуючи вищевикладене та те, що до апеляційної скарги не додано документів, які б підтверджували волевиявлення Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 на надання повноважень адвокату ОСОБА_4 щодо представництва довірителя у суді апеляційної інстанції та права підпису процесуальних документів, які надаються до суду та які могли б надати можливість суду перевірити обсяг повноважень, наданих довірителем, колегія суддів приходить до висновку про необхідність повернення апеляційної скарги як такої, що підписана особою, яка не має права на її підписання.

Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 298, 328, 329 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2018 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Катлас до Державного реєстратора Київської обласної філії комунального підприємства Центр державної реєстрації Петрик Анастасії Віталіївни, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю Аскент-Нафта , Товариство з обмеженою відповідальністю Торгівельні мережі-2000 , Товариство з обмеженою відповідальністю DUA Warenhandelsgellschaft mbH (ДУА Варенхандельсгезельшафт мбХ ), ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування реєстраційного запису повернути особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя-доповідач: В.П. Мельничук

Судді: І.О. Лічевецький

Ю.А. Ісаєнко

СудШостий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.11.2018
Оприлюднено15.11.2018
Номер документу77824825
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/5311/18

Рішення від 10.12.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 04.01.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 13.11.2018

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Мельничук Володимир Петрович

Ухвала від 09.11.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 10.10.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 10.10.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні