Справа № 2-а-3436/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2011 року м. Кіровоград
Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Іванов Д.Л., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язання провести перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги Дітям війни ,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2010 року позивач звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду в м. Кіровограді, в якому просить поновити строк звернення до суду, визнати відмову відповідача у перерахуванні та виплаті, як особі, що має статус дитини війни, щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії - протиправною та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та її виплату 9 липня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня по 31 грудня 2008 року, з 1 січня по 31 грудня 2009 року та з 1 січня 2010 року по 30 листопада 2010 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вона як особа, що має статус дитина війни, відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" з 01 січня 2006 року має право на отримання щомісячної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, однак, розміри призначеної і виплачуваної йому пенсії не відповідають розмірам передбаченим цим Законом, і на відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді привести їх у відповідність з вимогами Закону, просить суд визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати його усунути зазначені порушення, провівши вказані перерахунки та виплати.
На стадії відкриття провадження у справі, суддя визнав причину пропущення позивачем строку звернення до суду неповажною і, в частині вимог щодо зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги, за відповідні періоди 2007, 2008, 2009 років, а також за період з 01 січня по 31 травня 2010 року, ухвалою суду від 29 листопада 2010 року залишив позов ОСОБА_1 без розгляду та відкрив скорочене провадження в межах шестимісячного строку звернення позивача до суду.
Ухвала суду про залишення позову без розгляду в апеляційному порядку сторонами не оскаржувалась.
У запереченнях представник Управління ПФУ в м. Кіровограді просить відмовити позивачу у задоволенні позову, вказуючи на відсутність бюджетного фінансування щомісячних надбавок до пенсії дітям війни, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни" та правової невизначеності стосовно джерела коштів, з яких має виплачуватися зазначена надбавка. Також представник зазначає, що Управління ПФУ в м. Кіровограді не може бути відповідачем у справі, оскільки не являється розпорядником бюджетних коштів.
З'ясувавши обставини справи та оцінивши доводи сторін, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню за таких підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 р. № 2195-IV, дитиною війни вважається особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відноситься до категорії осіб із статусом Дитина війни , тобто на неї повністю розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України "Про соціальний захист дітей війни".
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді і отримує пенсію за віком та надбавку до пенсії, що підтверджується матеріалами справи (а. с. 6-9).
Відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" № 2195-ІV дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Мінімальна пенсія за віком відповідно до ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Згідно ст.7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Нормами Закону України Про Державний бюджет України на 2010 рік від 27 квітня 2010 року № 2154-VI не передбачено обмежень щодо застосування положень ст. 6 ЗУ Про соціальний захист дітей війни , тобто соціальні випалати даній категорії осіб повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у повному обсязі.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Таким чином, щомісячна доплата до пенсії для дітей війни є формою соціального забезпечення громадян, які відповідно до спеціального закону, є дітьми війни. Тобто, фактично ця щомісячна надбавка є формою реалізації конституційного права громадян, які є дітьми війни, на соціальний захист.
Посилання представника відповідача на неврегульованість питання обчислення розміру пенсії дітям війни чинним законодавством, не приймається судом до уваги, оскільки ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, тобто дане питання цілком врегульоване чинним законодавством України.
Суд, діючи в межах заявлених позовних вимог та шестимісячного строку звернення до суду, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, вважає за необхідне зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату щомісячної надбавки до пенсії як особі, що має статус дитини війни, за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року (включно), відповідно до ст.6 Закону України " Про соціальний захист дітей війни" та ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.
Керуючись ч. 2 ст. 152 Конституції України, ст. 1, 6, 7 Закону України „Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року № 2195- IV (із змінами та доповненнями), ч. 4 ст. 14 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року № 3551-ХП, ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-1, Законом України Про Державний бюджет України на 2010 рік від 27 квітня 2010 року № 2154-VI, ст.ст.7, 94, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язання провести перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги Дітям війни - задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті щомісячної грошової надбавки до пенсії, ОСОБА_1, як особі, що має статус дитини війни, за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року відповідно до ст. 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни - протиправними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді здійснити перерахунок та виплату щомісячної грошової надбавки до пенсії, як особі, що має статус дитини війни, ОСОБА_1 за період з 01 червня 2010 року по 30 листопада 2010 року ( включно ), відповідно до ст. 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни , в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з урахуванням норм ч. 1 ст. 28 Закону України » Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування » та раніше виплачених позивачу сум.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 3 грн. 40 коп. судового збору.
Постанова підлягає негайному виконанню Управлінням Пенсійного фонду України в місті Кіровограді.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Кіровограда шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_2
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2011 |
Оприлюднено | 20.11.2018 |
Номер документу | 77931033 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Іванов Д. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні