16.11.2018
Справа №642/6427/18
Провадження №1-кс/642/3223/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2018 року слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , старшого слідчого з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС майора податкової міліції ОСОБА_3 , розглянувши винесене в кримінальному провадженні №32018100110000087 від 08.10.2018 старшим слідчим з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС капітана податкової міліції ОСОБА_4 і погоджене прокурором відділу управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби України Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 клопотання про проведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВССУ ФРОВПП ДФС капітан податкової міліції ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням, погодженим прокурором відділу управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби України Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про проведення обшуку житла.
З клопотання та додатків до нього вбачається, що в проваджені шостого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС перебувають матеріали кримінального провадження №32018100110000087 від 08.10.2018, відносно службових осіб ТОВ «Росан-Глобал» (код ЄДР 33951294), ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» (код ЄДР 14369134), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Службові особи ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан», діючи спільно з іншими особами, в період 2017-2018 років, внесли відомості до товарно-супровідних документів з метою уникнення розмитнення вантажу, що в подальшому призвело до ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,6 міль. грн., що є особливо великим розміром.
Так, на протязі 2017-2018 років на територію України прибувають вантажні відправлення консолідованого характеру одержувачем яких являються: ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» та інші.
За інформацією встановлено, що в адресу зазначених підприємств надходять товарно-матеріальні цінності виробництва різних країн. Документально товар який надходить у міжнародних поштових відправленнях оформлюється на окремих фізичних осіб. Середня вартість однієї посилки не перевищує 150 євро, що в свою чергу звільняє фізичних осіб (вказаних в товарно-супровідних документах) від оподаткування та сплати інших обов`язкових платежів.
В більшості випадків товарно-супровідні документи які надаються перевізником під час перетину Державного кордону України не відповідають товарно-матеріальним цінностям, що знаходяться у транспортних засобах (літаки, автомобілі та причепи до них, потяги, судна), а саме: щодо кількісних, якісних характеристик товару його ціни. Водії транспортних засобів, що здійснюють перевезення товарно-матеріальних цінностей для ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» на митних постах проїжджають через «зелений коридор» (спрощена система), що не дає можливості митним органам здійснити належного контролю щодо ввезених товарно-матеріальних цінностей.
Після переміщення через державний кордон України та ухилення від сплати податків та інших обов`язкових платежів, товарно-матеріальний цінності потрапляють на склад вказаних вище підприємств за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147.
В подальшому дані поштові відправлення (ввезені на митну територію України з порушенням митного та податкового законодавства), отримуються фактичними власниками а не фізичними особами які вказані в товарно-супровідних документах з офісних та складських приміщень, що використовуються службовими особами ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» та фактично розташовані за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147 та реалізується за готівку на внутрішньому ринку України без належного документального оформлення та відображення інформації в податковій звітності.
Весь вантаж маркується двома способами: 1) в накладних вказується фіктивні фізичні особи, які фактично ніколи не користувались послугами даних підприємств; 2) на посилку приклеюється стікер з контактним номером телефону та адресою реального одержувача, менеджери Інтернет магазинів.
Таким чином вказане свідчить про факт внесення посадовими осами ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» завідомо неправдивих відомостей до товарно-супровідних документів з метою уникнення від розмитнення вантажу та ухилення від сплати податків, митних платежів на користь замовників та реальних власників товарно-матеріальних цінностей які завозяться на митну територію України з порушенням законодавства.
Враховуючи вище вказаний факт в діях службових осіб ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» вбачається незаконні дії пов`язані з ввезенням та переміщенням на митній території України товарно-матеріальних цінностей (поштові відправлення) в інтересах третіх осіб, що в подальшому призводить до несплати податків та інших обов`язкових платежів в особливо великих розмірах.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 09.11.2018№144798139, за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147 де фактично розташовані офісні та складські приміщення ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» на праві власності належать: ОСОБА_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , Львівська міська рада (код ЄДР 04055896), Львівське публічне акціонерне товариство «Галант» (код ЄДР 01552538), ТОВ «Спільне українсько-канадське підприємство «Росан», (код ЄДР 14369134), ПАТ «Комерція», (код ЄДР 01553066), ТОВ «Ритейлінгова Компанія «Євротек», (код ЄДР 34771370).
В органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що в офісних та складських приміщеннях, які використовується (орендується) ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан», за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147,знаходяться фінансово-господарська документація (чорнова бухгалтерія) в якій містися інформація про фактичних власників (одержувачів) товарно-матеріальних цінностей, їх кількісні та якісні характеристики (вага, назва, ціна). Товарно-супровідні документи (товарно-транспортні накладні, накладні, інвойси, рахунки-фактури, проформи інвойси, СМR (транспортні накладні міжнародного зразка на вантаж що перевозиться), авіа депеші та документи походження товарно-матеріальних цінностей), списки осіб на яких здійснюється оформлення поштових відправлень, чорнові записи, не обліковані готівкові кошти, видані та отримані довіреності від фізичних осіб, кліше, печатки, бланки, штампи, договори, контракти з додатками до них, банківські виписки, електронні носії інформації (комп`ютерна техніка) та інші носії інформації на яких зберігаються відомості, а також товарно-матеріальні цінності ввезені на митну територію України з порушенням податкового та митного законодавства і мають важливе значення для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.
Оскільки вказані речі та документи слугуватимуть доказами у кримінальному провадженні, тобто фактичними даними, які будуть встановлювати наявність чи відсутність фактів вчинення кримінального правопорушення, у разі звернення з тимчасовим доступом до речей та документів, існує ймовірність у підміні або знищенні речей та документів, що підтверджуватимуть диспозицію статті 212, 358, 205 КК України, слідчий був вимушений звернутися до суду з клопотанням про проведення обшуку.
Слідчий суддя, вислухавши старшого слідчого з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС майора податкової міліції ОСОБА_3 , який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню на підставі наступного.
Згідно зі ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Згідно зі ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також місце встановлення розшукуваних осіб.
В наданих слідчим матеріалах міститься достатньо підстав вважати, що в офісних та складських приміщеннях, які використовуються (орендується) ТОВ «Росан-Глобал» (код ЄДР 33951294), ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» (код ЄДР 14369134), за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147,знаходиться фінансово-господарська документація (чорнова бухгалтерія) в якій містися інформація про фактичних власників (одержувачів) товарно-матеріальних цінностей, їх кількісні та якісні характеристики (вага, назва, ціна). Товарно-супровідні документи (товарно-транспортні накладні, накладні, інвойси, рахунки-фактури, проформи інвойси, СМR (транспортні накладні міжнародного зразка на вантаж що перевозиться), авіа депеші та документи походження товарно-матеріальних цінностей), списки осіб на яких здійснюється оформлення поштових відправлень, чорнові записи, не обліковані готівкові кошти, видані та отримані довіреності від фізичних осіб, кліше, печатки, бланки, штампи, договори, контракти з додатками до них, банківські виписки, електронні носії інформації (комп`ютерна техніка) та інші носії інформації на яких зберігаються відомості, а також товарно-матеріальні цінності ввезені на митну територію України з порушенням податкового та митного законодавства і мають важливе значення для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання, оскільки на виконання вимог ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС капітана податкової міліції ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку по кримінальному провадженню за №32018100110000087 від 08.10.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку в офісних та складських приміщеннях які розташовані за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 09.11.2018 № 144798139, за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147 де фактично розташовані офісні та складські приміщення ТОВ «Росан-Глобал» (код ЄДР 33951294), ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» (код ЄДР 14369134) на праві власності належить: ОСОБА_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , Львівська міська рада (код ЄДР 04055896), Львівське публічне акціонерне товариство «Галант» (код ЄДР 01552538), ТОВ «Спільне українсько-канадське підприємство «Росан», (код ЄДР 14369134), ПАТ «Комерція», (код ЄДР 01553066), ТОВ «Ритейлінгова Компанія «Євротек», (код ЄДР 34771370) і фактично використовується (орендується) ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан» з метою відшукання та вилучення документів з реквізитами ТОВ «Росан-Глобал», ТОВ «Спільне Українсько-Канадське підприємство «Росан», а саме: фінансово-господарських документів (чорнової бухгалтерії) в яких містися інформація про фактичних власників (одержувачів) товарно-матеріальних цінностей, їх кількісні та якісні характеристики (вага, назва, ціна). Товарно-супровідних документів (товарно-транспортні накладні, накладні, інвойси, рахунки-фактури, проформа інвойс, СМR (транспортна накладна міжнародного зразка на вантаж що перевозиться), авіа депеші та документи походження товарно-матеріальних цінностей), списки осіб на яких здійснюється оформлення поштові відправлення, чорнові записи, не обліковані готівкові кошти, видані та отримані довіреності від фізичних осіб, кліше, печатки, бланки, штампи, договори, контракти з додатками до них, банківські виписки, електронні носії інформації (комп`ютерна техніка) та інші носії інформації на яких зберігаються відомості а також товарно-матеріальні цінності ввезені на митну територію України з порушенням податкового та митного законодавства.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Проведення обшуку доручити слідчим слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби та оперативним співробітникам ДФС за дорученням слідчих слідчої групи.
Ухвала надає право проникнути до офісних та складських приміщеннях які розташовані за адресою: м. Львів, вул. Зелена, буд. 147, лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77934672 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні