Постанова
від 21.11.2018 по справі 326/1417/17
ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Дата документу 21.11.2018 Справа № 326/1417/17

ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 22-ц/807/1027/18 Головуючий у 1-й інстанції: Стріжакова Т.В.

Є.У.№ 326/1417/17 Суддя-доповідач: Кочеткова І.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2018 року м. Запоріжжя

Запорізький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з цивільних справ:

Головуючого: Кочеткової І.В.,

суддів: Маловічко С.В.,

Гончар М.С.,

секретар: Путій Д.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Комунального дошкільного навчально-виховного закладу Ясла-садок Казка , третя особа ОСОБА_4 про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Приморського районного суду Запорізької області від 11 вересня 2018 року,

В С Т А Н О В И В:

У жовтні 2017 року ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до Комунального дошкільного навчально-виховного закладу Ясла-садок Казка про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Зазначала, що з жовтня 2012 року працювала підсобним робітником харчоблоку КДНВЗ Ясла-садок Казка . З 24 по 29 серпня 2017 року четверо вихованців дошкільного закладу захворіли на гострий ентероколіт. Для обстеження КДНВЗ була створена міжвідомча комісія, за висновками якої встановлено порушення працівниками дитячого закладу Інструкції з харчування дітей і Санітарного регламенту. Наказом від 08 вересня 2017року її звільнено з роботи за п.3 ст.40 КЗпП з підстав систематичного невиконання без поважних причин обов'язків, покладених трудовим договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку. Посилаючись на те, що жодного разу не притягалася до дисциплінарної відповідальності за невиконання своїх трудових обов'язків, в період захворювання дітей знаходилася у щорічній відпустці, а також на порушення відповідачем вимог трудового законодавства при її звільненні, просила про задоволення позову .

Рішенням Приморського районного суду Запорізької області від 11вересня 2018 року у задоволенні позову відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що відповідач обгрунтовано звільнив ОСОБА_5 з роботи за ст. 40 п.3 КЗпП, оскільки остання неодноразово порушувала санітарно-епідеміологічні вимоги, що було предметом обговорення виробничих нарад. У березні 2017 року до позивачки застосовувалися заходи дисциплінарного впливу, їй було оголошено догану за порушення трудової дисципліни - крадіжку продуктів харчування. У серпні 2017 року міжвідомчою комісією встановлений факт повторного порушення позивачкою Інструкції з організації харчування дітей і Санітарного регламенту, що і слугувало причиною розірвання трудового договору.

В апеляційній скарзі про скасування судового рішення і ухвалення нового про задоволення позову ОСОБА_5 вказує, що судом неповно з'ясовані фактичні обставини справи, дана неправильна оцінка зібраним у справі доказам, висновки суду не відповідають вимогам закону. Оголошення їй догани у березні 2017 року за крадіжку продуктів харчування не свідчить про систематичне невиконання нею трудових обов'язків. Поза увагою суду першої інстанції залишилася і та обставина, що отруєння дітей сталося в період, коли вона знаходилася у відпустці, а тому ця обставина не може бути підставою для розірвання з нею трудового договору за п.3 ст.40 КЗпП.

У відзиві на апеляційну скаргу Комунальний дошкільний навчально-виховний заклад Ясла-садок Казка вказує, що ОСОБА_5 систематично порушувала робочу інструкцію, санітарний регламент, неякісно мила посуд, порушувала правил внутрішнього трудового розпорядку. Вказані недоліки в роботі ОСОБА_5 неодноразово обговорювалися на виробничих нарадах, проте остання ніяких висновків для себе не зробила. У березні 2017 року у присутності батьків дітей її було затримано за крадіжку продуктів харчування, що стало підставою для оголошення їй догани. 30 серпня 2018 року міжвідомча коміся виявила на кухонному посуду збудників кишкових захворювань, що свідчить про порушення ОСОБА_5 режиму миття кухонного посуду і інвентаря. Вважає, що розірвання трудового договору відбулося з дотриманням вимог трудового законодавства, а тому суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав для поновлення ОСОБА_5 на роботі.

В засідання апеляційного суду ОСОБА_5 ї її представник адвокат ОСОБА_6 не з'явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення представнику позивача адвокату ОСОБА_6 06 листопада 2018 року судової повістки. За положенням ч.5 ст.130 ЦПК України вручення судової повістки представникові учасника справи вважається врученням повістки і цій особі. Причининеявки до суду позивач і її представник не повідомили. Колегія суддів визнала причини неявки до суду позивача і її представника неповажними і такими, що не перешкоджають розгляду справи по суті.

Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення представника відповідача і третьої особи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції та обставини справи в межах доводів апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

За змістом ст. 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

За правилами ч. 1 ст. 147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Строк і порядок застосування дисциплінарного стягнення передбачено ст. ст. 148, 149 КЗпП України.

Відповідно до ст. 148 КЗпП України дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленим проступком, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення.

До застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушеннятрудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення (ч. ч. 1, 2 ст. 149 КЗпП України).

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувались заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.

Для звільнення за пунктом 3 частини першої статті 40 КЗпП України доказуванню підлягають: факт вчинення працівником дисциплінарного проступку - протиправного винного невиконання або неналежного виконання трудових обов'язків, факт застосування до працівника заходів дисциплінарного стягнення з додержанням порядку їх застосування за попереднє порушення трудової дисципліни, обґрунтування висновку про те, що подальше залишення такого працівника на роботі суперечить інтересам виробництва.

В наказі про звільнення працівника власник або уповноважений ним орган зобов'язаний навести конкретні факти порушень, не обмежуючись загальним посиланням на систематичне порушення трудових обов'язків з боку працівника.

За передбаченими ст. 40 п.3 КЗпП України підставами працівник може бути звільнений лише за проступок на роботі, вчинений після застосування до нього дисциплінарного або громадського стягнення за невиконання без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку.

В роз'ясненнях , що містяться у п.22 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 6 листопада 1992 року Про практику розгляду судами трудових спорів , зазначено, що у справах про поновлення на роботі осіб, звільнених за порушення трудової дисципліни, судам необхідно з'ясовувати, в чому конкретно проявилось порушення, що стало приводом до звільнення, чи могло воно бути підставою для розірвання трудового договору за п.3 ст.40 КЗпП України, чи додержані власником або уповноваженим ним органом передбачені ст.ст.147-1, 148, 149 КЗпП України правила і порядок застосування дисциплінарних стягнень, зокрема, чи не закінчився встановлений для цього строк, чи не застосовувалось вже за цей проступок дисциплінарне стягнення, чи враховувались при звільненні ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, і попередня робота працівника.

Судом встановлено, що наказом №359 від 09 жовтня 2012 року ОСОБА_5 прийнято на роботу у Комунальний дошкільний навчально-виховний заклад Ясла-садок Казка підсобною робітницею з обслуговування харчоблоку на час відсутності постійного працівника, а з 25 травуня 2015 року наказом №42-2 її переведено підсобним робітником безстроково (а.с. 19,46).

09 жовтня 2012 року сторони уклали договір про повну матеріальну відповідальність, пунктом 1 якого передбачено, що ОСОБА_5, яка виконує роботу, безпосередньо пов'язану із застосуванням у процесі виробництва матеріальних цінностей, прийняла на себе повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження ввірених їй матеріальних цінностей та зобов'язалася дбайливо ставиться до переданих їй матеріальних цінностей і вживати заходів для попередження збитків (а.с.47).

Згідно з робочою Інструкцією підсобного робітника КДНВЗ Ясла-садок Казка , яка затверджена керівником дитячого закладу 25 травня 2015 і погоджена з профспілковим комітетом, підсобний робітник дотримується правил внутрішнього розпорядку (п.2.1), зобов'язаний своєчасно проходити медичний огляд, щодня розписуватися у журналі здоров'я працівників харчоблоку про відсутність захворювань (п.3.1.6); допомагати у приготуванні їжі кухарям (чистити і нарізати овочі) (п.3.2); щодня прибирати харчоблок, витирати пил, мити підлогу з мийними засобами, дозволеними до використання (п.3.3); після кожного використання мити технологічне обладнання та інвентар (п.3.4); один раз на місяць проводити генеральне прибирання приміщення та приладів із застосуванням дезінфекційних засобів відповідно до інструкції з їх використання (п.3.6); несе відповідальність за неякісне виконання, несвоєчасне виконання свої обов'язків; за незабезпечення охорони життя і здоров'я дітей, невиконання Правил внутрішнього трудового розпорядку, не виконання інструкцій з охорони праці, протипожежної безпеки, санітарних норм і правил, за утрату і пошкодження ввіреного майна (а.с.51-52 ).

Інструкцією №9-7 з охорони праці під час миття посуду та обладнання харчоблоку, затвердженою наказом завідувача КДНВЗ Ясла-садок Казка від 24 січня 2017 року №17 од, передбачено, що підсобні робітники харчоблоку інвентар (дошки, ножі, виделки, качалки тощо), кухонний посуд після використання очищають, миють водою при температурі 50 градусів з миючим засобом (200 г кальцинованої соди на 10 л води) і ополіскують гарячою водою при температурі 65 градусів, просушують на гранчастих полицях; металевий посуд й інвентар після миття прожарюють у духовій шафі (п.3.2); пристрій для протирання, овочерізки та інше обладнання після приготування їжі розбирають, ретельно промивають гарячою водою з миючим засобом, прополіскуючи окропом, висушують; металеві частини просушують у духовій шафі (а.с.53-55).

Позивачка в судовому засіданні визнала, що вона ознайомлена із вказаними Інструкціями, які зберігаються на її робочому місці, і що 27 січня 2017 року з нею проводився черговий інструктаж з питань охорони праці на робочому місці, в томи числі і щодо правил миття посуду (а.с.56-57).

Згідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку КДНВЗ Ясла-садок Казка , які затверджені на зборах колективу 27 листопада 2014 року і погоджені з профспілковим комітетом, в закладі трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов'язків і є необхідною умовою організації праці та навчально-виховного процесу. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників трудової дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу (п.1). Працівники зобов'язані: працювати сумлінно, виконуючи навчально-виховний режим, вимоги Статуту закладу і Правила ВТР, дотримуватися дисципліни праці; виконувати вимоги, у тому числі виробничої санітарії, берегти обладнання, інвентар, матеріали (п.1.3). Завідуючий повинен забезпечити необхідні організаційні та економічні умови, забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання для всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці (п.16). За порушення трудової дисципліни до працівника можуть бути застосовані один з таких стягнень: догана, звільнення. До застосування стягнення керівник повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення (а.с.84-87).

В дитячому закладі облаштовано інформаційний куток, де вивішені документи КДНВЗ Ясла-садок Казка для огляду, у тому числі Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу, документи з охорони праці (а.с.88-90).

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2018 року №234с затверджено Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, який визначає санітарно-епідеміологічні вимоги до дошкільних навчальних закладів (п.1 розд.1), яким передбачено, що персонал дошкільного навчального закладу повинен бути охайно одягненим та перебувати у приміщеннях закладу в змінному взутті. Працівникам закладу необхідно мати промаркований санітарний одяг для робіт, що пов'язані з організацією харчування, та промаркований спеціальний одяг для прибирання приміщень. У санітарному одязі забороняється: виконувати роботи з прибирання приміщень; заходити та перебувати в туалеті; виходити на вулицю; знаходитись в інших приміщеннях, поза місцем харчування дітей, тощо. Після закінчення робочого дня персонал повинен прибрати робоче місце (а.с.64).

З цим наказом ознайомлені всі працівники КДНВЗ Ясла-садок Казка , про що маються їх підписи, у тому числі ОСОБА_5 (п.1 розд.10) (а.с.65).

07 лютого 2017 року спеціалістами Приморського районного лабораторного відділу відокремленого підрозділу Азовський міжрайонний відділ Державної установи Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України було проведено державний соціально-гігієнічний моніторинг факторів оточуючого середовища дітей КДНВЗ Ясла-садок Казка , в ході якого були відібрані змиви на харчоблоці. У відібраних змивах за результатами санітарно-мікробіологічного дослідження на кухонному обладнанні і посуду було виявлено бактерії групи кишкових паличок (а.с.67-68).

Відокремленний підрозділ Азовський міжрайонний відділ ДУ ЗОЛЦ Мінохорони здоров'я України 21 лютого 2017року за результатами моніторингу рекомендував адміністрації дошкільного навчального закладу і начальнику відділу освіти дотримуватися режиму миття кухонного посуду та інвентарю, правил миття меблів та обідніх столів (а.с.67).

22 лютого 2017року в дитячому садку відбулася виробнича нарада працівників дитячого закладу, на якій були розглянуті результати моніторингу КДНВЗ Ясла-садок Казка від 07 лютого 2017року, заслухані пояснення ОСОБА_5, останню було попереджено, що за порушення трудової дисципліни, які загрожують здоров'ю дітей, будуть застосовуватися дисциплінарні стягнення (а.с.69,70).

Наказом №25-к від 28 березня 2017 року ОСОБА_5 оголошено догану за порушення трудової дисциплінт. Як зазначено у наказі, ОСОБА_5 03 березня 2017, працюючи в приміщенні харчоблоку, маючи доступ до харчових продуктів, без дозволу завідувача дошкільного начально-виховного закладу (уповноваженої особи власника майна) заволоділа свіжою рибою вагою 810 г і чотирма булочками вагою 300 г і привласнила їх, завдавши майнової шкоди комунальній власності (а.с.71).

Факт вчинення ОСОБА_5 дисциплінарного проступку підтверджується Актом від 03 березня 2017 року про винос продуктів харчування ОСОБА_5, письмовими поясненнями останньої, кухаря ОСОБА_7, завідуючої господарства ОСОБА_8, декларацією виробника, прибуткова накладна, фотографіями (а.с.72-80).

Зазначений наказ у судовому порядку ОСОБА_5 не оскаржувався, на момент розірвання трудового договору наказ не скасований.

З 02 по 25 серпня 2017 позивачка перебувала у щорічній оплачуваній відпустці (а.с.127).

У перший робочий день 28 серпня 2017 року ОСОБА_5 на роботу не вийшла, наступного дня подала заяву про надання їй відпустки без збереження заробітної плати (а.с.124). Відповідний наказ про надання ОСОБА_5 відпустки 28 серпня 2017 року адміністрацією не видавався.

Причини відсутності на робочому місці 28 серпня 2017 року ОСОБА_5 не повідомила, до дисциплінарної відповідальності за прогул не притягалася.

Судом також встановлено, що протяго 24-30 серпня 2017 року четверо вихованців дитячого закладу захворіли на гострий ентероколіт.

Наказом КДНВЗ Ясла-садок Казка від 30 серпня 2017 року створено комісію з проведення санітарно-епідеміологічного розслідування випадків захворювання дітей (а.с.59).

Комісійним обстеження КДНВЗ Ясла-садок Казка було встановлено, що дві дитини захворіли 30 серпня 2017 року, їх захворювання батьки пов'язують із перебуванням у дитячому дошкільному закладі. При обстеженні харчоблоку виявлено низку порушень, у тому числі, встановлено, що миття кухонного посуду здійснюється не відповідно до інструкції (зі слів підсобного робітника харчоблоку ОСОБА_5 використовується кальцинована сода з розрахунку 100 гр. на 10л. води замість 200 гр. на 10л. води). Порушуються правила миття обладнання, інвентарю (металеві частини машин, металевий інвентар після миття не просушують у духовій шафі (порушення п. 5.4, п. 5 6 Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ). Підсобний робітник харчоблоку не користується санітарним одягом (п. 1.37 Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, п. 1 розділу X Санітарного регламенту). Висновки комісії викладені у відповідному Акті від 31 серпня 2017 року (а.с.60-63).

Як зазначено в Акті, 28 серпня і 30 серпня 2017 року працівниками дитячого навчального закладу були проведені дезінфекційні заходи (а.с.60 зворот).

30 серпня 2017 року спеціалістами Відокремленого підрозділу МВ Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України було проведено епідеміологічне розслідування випадків кишкової інфекції в Яслах-садку Казка , в процесі були відібрані проби їжі та змиви з посуду харчоблоку. У змивах з посуду на харчоблоку були виявлені бактерії групи кишкових паличок (а.с.92-94).

07 вересня 2017 року за вих.№192 завідувач КДНВЗ Ясла-сад Казка Кострикіна Л.М. направила ОСОБА_5 вимогу про надання письмових пояснень щодо виявлених та зазначених у Акті комісійного обстеження КДНВЗ Ясла-садок Казка від 31.08.2018 недоліків у її роботі (а.с.66).

Вказана вимога отримана ОСОБА_5 07 вересня 2017 року, що підтверджується її підписом на письмовій вимозі і не оспорювалося нею у суді першої інстанції.

Від надання будь-яких письмових пояснень ОСОБА_5 відмовилася.

Наказом КДНВЗ Ясла-садок Казка від 08 вересня 2017 № 92-к ОСОБА_5 звільнено з роботи на підставі ст.30 п.3 КЗпП України з підстав систематичного невиконання нею без поважних причин обов'язків, покладених на нею трудовим договором, Інструкцією з організації харчування дітей в ДЕНЗ, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Робочою інструкцією підсобного робітника №13.

Як зазначено в наказі, з 24 по 30 серпня 2017 року на гострий гастроентероколіт захворіли 4 вихованці КДНВЗ Ясла-садок Казка . Для обстеження ДНЗ наказом завідувача була створена міжвідомча комісія з фахівців. Комісійним обстеженням дошкільного навчального закладу від 31.08.2017 встановлено, що підсобний робітник ОСОБА_5 порушує Інструкцію з організації харчування дітей в ДНЗ і Санітарний регламент. Вона на робочому місці в харчоблоці не користується санітарним одягом, миє посуд у неправильно приготовленому розчині кальцинованої соди (100 г на 10 л води, замість 200 г соди на 10 л води), помитий металевий посуд не просушує у духовій шафі. Внаслідок чого на металевій мисці для готової продукції і добових пробах лабораторним дослідженням виявлені збудники кишкових захворювань Enterobakter aerogenes. Порушення режиму миття кухонного посуду й інвентарю ОСОБА_5 допускала і раніше, що підтверджується проведеним соціально-гігієнічним моніторингом у лютому 2017 року. Тоді бактеріальне забруднення спеціалістами було виявлено на каструлі готової продукції, ложці гарнірній і гастрономічній дошці харчоблоку. Вимоги завідувача, старшої медичної сестри ДНЗ сумлінно виконувати покладені на неї обов'язки, визначені Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Інструкцією з організації харчування дітей в ДНЗ і Робочою інструкцією підсобного робітника №13, ОСОБА_5 ігноруються, на зауваження вона реагує неадекватно. Раніше притягувалась до дисциплінарної відповідальності, наказом завідувача №25-к від 28.03.2017 їй оголошувалась догана. Подальше залишення її на роботі суперечить інтересам дошкільного навчального закладу тому, що створює загрозу для здоров'я дітей. (а.с.5,91).

За змістом ст.ст.3, 11 Закону України Про дошкільну освіту держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття. Державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Держава піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психологічний і фізичний розвиток дітей.

Заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання; формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки; сприяє збереженню та зміцненню здоров'я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей.

Аналіз фактичних обставин справи і зібраних у справі доказів свідчить про те, що ОСОБА_5 як працівник дошкільного навчального закладу неодноразхово допускалась порушень Правил внутрішнього трудового розпорядку, Інструкції з організації харчування дітей в ДНЗ, Робочої інструкцієї підсобного робітника. Після застосування до позивачки у березні 2017 року дисциплінарного стягнення у вигляді догани за крадіжку продуктів харчування остання знову порушила Інструкцію з організації харчування дітей в ДНЗ, Робочу інструкцією підсобного робітника - 30 серпня 2017 року недотрималася технлології миття кухонного посуду, внаслідок чого на його змивах були виявлені бактерії групи кишкових паличок. Недбале ставлення позивачки до своїх професійних обов'язків може загрожувати здоров'ю дітей, а тому відповідач правомірно розірвав з нею трудовий договір з підстав, передбачених п.3 ст.40 КЗпП України.

За вказаних обставин суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що звільнення позивачки відбулося з дотриманням вимог трудового законодавства, і відмовив у задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_5 про те, що оголошення їй догани у березні 2017 року за крадіжку продуктів харчування не свідчить про систематичне невиконання нею трудових обов'язків, є безпідставними.

За змістом ст. 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

Здійснивши крадіжку продуктів харчування у березні 2017 року, ОСОБА_5 допустилася як порушень ст.139 КЗпП України, так і укладеного сторонами у жовтні 2012 року договору про повну матеріальну відповідальність, а також п.13 Правил внутрішнього трудового розпорядку.

Посилання в апеляційній скарзі на те, що під час захворювання дітей ОСОБА_5 перебувала у відпустці, а тому вона не повинна відповідати за недотримання адміністрацією дитячого закладу санітарно-гігієнічного стану харчоблоку, не заслуговують на увагу.

Як встановлено судом і підтверджується вищевказаними письмовими доказами 28 і 30 серпня 2017 року працівниками дитячого закладу проводилися дезінфекційні заходи. 30 серпня 2017 року, коли позивачка вже виконувала свої трудові обов'язки, спеціалістами Відокремленого підрозділу МВ Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України було в процесі проведення епідеміологічного розслідування випадків кишкової інфекції в Яслах-садку Казка були відібрані змиви з посуду харчоблоку. У змивах з посуду на харчоблоку, відібраних 30 серпня 2017 року, були виявлені бактерії групи кишкових паличок (а.с.92-94), що свідчить про неналежне виконання позивачкою своїх посадових обов'язків, неякісне миття посуду.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 374 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення рішення без змін.

Відповідно статті 375 ЦП К України апеляційний суд залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Докази та обставини, на які посилається заявник в апеляційній скарзі, були предметом дослідження суду першої інстанції та додаткового правового аналізу не потребують, оскільки при їх дослідженні та встановленні судом першої інстанції були дотримані норми матеріального та процесуального права.

За вказаних обставин доводи апеляційної скарги про невідповідність висновків суду першої інстанції вимогам закону є безпідставними.

Отже, апеляційний суд вважає, що рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляції, не вбачається.

Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).

Керуючись ст.ст. 268, 374, 375, 382 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення.

Рішення Приморського районного суду Запорізької області від 11 вересня 2018 року у цій справі залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту цієї постанови, лише у випадку якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до ЦПК України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.

Повний текст постанови складено 22 листопада 2018 року.

Головуючий

Судді:

СудЗапорізький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення21.11.2018
Оприлюднено23.11.2018
Номер документу78043892
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —326/1417/17

Ухвала від 22.06.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Постанова від 22.06.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 22.12.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Усик Григорій Іванович

Постанова від 21.11.2018

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кочеткова І. В.

Ухвала від 01.11.2018

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кочеткова І. В.

Ухвала від 29.10.2018

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кочеткова І. В.

Рішення від 11.09.2018

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Стріжакова Т. В.

Рішення від 11.09.2018

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Стріжакова Т. В.

Ухвала від 09.11.2017

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Стріжакова Т. В.

Ухвала від 01.11.2017

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Стріжакова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні