Ухвала
від 23.11.2018 по справі 635/8587/18
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №635/8587/18

Провадження по справі № 2/635/3588/2018

УХВАЛА

(про залишення позовної заяви без руху)

23 листопада 2018 року смт. Покотилівка

Суддя Харківського районного суду Харківської області Назаренко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

встановив:

Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пред'явив до суду позов шляхом подання позовної заяви до Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області, яким просить визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк тривалістю 3 місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання до нотаріуса Харківського районного нотаріального округу заяви для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, яка померла 07 грудня 2016 року.

У позовній заяві представник позивача також просить суд: витребувати з Васищівської селищної ради інформацію про місце реєстрації ОСОБА_3 на день смерті 07 грудня 2016 року; витребувати з виконавчого комітету Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області інформацію про час, місце та відповідний актовий запис про смерть ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; витребувати з Першої Харківської районної державної нотаріальної контори інформацію зі Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та інформацію про склад спадкоємців померлої ОСОБА_3.

Частиною 3 статті 175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної зави додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З доданих до позовної заяви матеріалів вбачається, що до суду надано квитанцію про сплату судового збору за подання позовної заяви, який становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01 січня 2018 року становить 1762 гривень.

Проте, представником позивача не додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону за вимоги про витребування доказів з Васищівської селищної ради, виконавчого комітету Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області та Першої Харківської районної державної нотаріальної контори,.

У відповідності до ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року (зі змінами та доповненнями) судовий збір за вказані вимоги складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (352,40 грн.). При цьому згідно ст. 6 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року (зі змінами та доповненнями) судовий збір повинен бути сплачений за кожну вимогу.

Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.95,175 ЦПК України, а саме: до заяви не додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону за вимоги про витребування доказів .

Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України , якщо позовна заява подана без додержання вимог, передбачених ст. ст. 175 , 177 ЦПК України , вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин заяву належить залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до цієї ухвали в десять днів з дня її вручення і роз'яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною і повернута.

Керуючись ст. ст. 175 , 177, 185 ЦПК України , суддя, -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки заяви та надати строк десять днів з дня отримання ним ухвали для їх усунення.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 ЦПК України , позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена окремо від рішення суду в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання лише в частині визначення розміру судових витрат. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Роз'яснити позивачу, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Харківський районний суд Харківської області.

Суддя О.В.Назаренко

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.11.2018
Оприлюднено25.11.2018
Номер документу78066147
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/8587/18

Рішення від 01.07.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 31.05.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 16.04.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 28.02.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 13.02.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 17.01.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні