Рішення
від 01.07.2019 по справі 635/8587/18
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/8587/18

2/588/236/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.07.2019 року м.Тростянець

Тростянецький районний суд Сумської області в складі: головуючого судді Линник О.С., з участю секретаря судових засідань Лободи Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, у приміщенні залу суду, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу,цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Боромлянської сільської ради Тростянецького району Сумської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним позовом, який мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , після смерті якої відкрилася спадщина у тому числі на земельну ділянку площею 0,6394 га, кадастровий номер НОМЕР_1 для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Позивач є спадкоємцем зазначеної земельної ділянки за заповітом, складеним померлою 25.09.2013 року та зареєстрованим в реєстрі №697.

Посилаючись на те, що вона є спадкоємцем за заповітом, має намір оформити спадщину після смерті ОСОБА_3 , але у силу того, що нею був пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини вона не має можливості цього зробити, заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори у передбачений законом строк не подала, так як дізналася про смерть спадкодавця, яка на день смерті проживала в смт АДРЕСА_2 Харківського району Харківської області, після спливу шестимісячного строку для прийняття спадщини, та її не повідомила сільська рада про відкриття спадщини, а тому звернулася до суду і просить визначити її додатковий строк тривалістю три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач у судове засідання не з`явилася, її представник подав заяву про розгляд справи без її участі, просив задовольнити позов (а.с.96).

Представник відповідача Боромлянської сільської ради Тростянецького району Сумської області у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, вказав, що позовні вимоги підтримує (а.с.64).

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, надіслав заяву за змістом якої вказує, що позовні вимоги визнає повністю та просить задовольнити. Справу слухати у його відсутності (а.с.89).

Ураховуючи заяви сторін суд визнав за можливе розглянути справу без їх участі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з таких мотивів.

Матеріалами справи установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт.Васищеве Харківського району Харківської області померла ОСОБА_3 (а.с.7), після смерті якого відкрилася спадщина.

Відповідно до державного акту на право приватної власності на землю, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №2095 ОСОБА_3 на підставі рішення ХVІ сесії ХХІІІ скликання Боромлянської сільської ради народних депутатів від 04.01.2002 року передано у приватну власність земельна ділянка площею 0,69 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд - 0,05 га, ведення особистого селянського господарства - 0,64 га (а.с.11-15).

25.09.2013 року ОСОБА_3 склала заповіт, який було посвідчений приватним нотаріусом Гузенко О.О. та зареєстрований в реєстрі за № 697, яким заповіла належну її на праві приватної власності земельну ділянку площею 0,6394, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 - ОСОБА_1 (а.с.8).

Згідно ч.ч.1,5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до листа приватного нотаріуса Харківського районного нотаріального округу Харківської області №117/01-16 від 04.04.2019 після смерті ОСОБА_3 звернувся спадкодавці син - ОСОБА_2 , та за його заявою заведена спадкова справа під №28/2017 від 28.04.2017 року. Інших заяв про прийняття спадщини або відмову від спадщини в шестимісячний строк не надходило. ОСОБА_2 видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку площею 2,7483 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_2 , яка розташована за адресою: Сумська область, Тростянецький район, Боромлянська сільська рада (а.с.71).

На обґрунтування поважності пропуску строку для прийняття спадщини, позивач у своєму позові указала, що через те, що дізналася про смерть спадкодавці, яка на день смерті проживала в смт. АДРЕСА_2 Харківського району Харківської області, вже після спливу шестимісячного строку для прийняття спадщини, не була юридично обізнана, також, її не повідомила Васищівська селищна рада про відкриття спадщини, крім того, зареєстрована та постійно проживає у м.Суми.

Таким чином, ураховуючи ч.3 ст.1272 ЦК України, відповідно до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, а також з огляду на те, що інший спадкоємець претензій немає, позивач від спадщини не відмовлялася, фактично спадщину прийняла, пропустила строк у силу своєї юридичної необізнаності щодо процедури подання заяви про прийняття спадщини, суд вважає визнати позивачу додатковий строк для подання ним заяви до нотаріуса.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12,13,200, 259,264,265,354 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_3 ) додатковий строк, достатній для подання заяви до нотаріуса про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт.Васищеве Харківського району Харківської області - 3 (три) місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя О.С.Линник

СудТростянецький районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення01.07.2019
Оприлюднено04.07.2019
Номер документу82776195
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/8587/18

Рішення від 01.07.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 31.05.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 16.04.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 28.02.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 13.02.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 17.01.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні