ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
20.11.2018Справа № 910/14499/18
Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "Авантаж Інспект" (68000, Одеська обл., місто Чорноморськ, ВУЛИЦЯ ШЕВЧЕНКА, будинок 7А, офіс 47Б)
до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (вул. Тверська 5, Київ 34, 01034) та
Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма "Адекс" (79007, Львівська обл., місто Львів, ВУЛИЦЯ КОТЛЯРСЬКА, будинок 10, квартира 11, Котлярська,10 квартира 11,Львів,79007)
про визнання права власності ,витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов"язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Авантаж Інспект" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - відповідач - 1) та Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - комерційна фірма "Адекс" (далі - відповідач - 2) про визнання права власності, витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані не визнанням відповідачами права власності позивача на напіввагони за номерами 52176807, 52302460, 52225984, які були придбані позивачем за договором поставки № 2008/18 від 20.08.2018, укладеним з ТОВ "ВГК-1" . Також позивачем разом з позовом подано клопотання про залучення до участі у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ТОВ "ВГК-1" та про витребування доказів.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2018 залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж Інспект" без руху, встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом: подання до суду оригіналу довіреності № 22/01-2018 від 22.01.2018; подання до суду письмової заяви, яка буде містити підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів сплати судового збору у встановлено порядку і розмірі.
Крім того, до позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж Інспект" останнім додана заява про забезпечення позову, в якій позивач просить суд:
(1) Накласти арешт на напіввагони за номерами 52176807, 52302460, 52225984, щодо яких в Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів наявна ознака "Власний вагон. Власник Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма "Адекс" (код ЄДРПОУ 19337742).
(2) Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю Виробничо комерційна фірма "Адекс" (код ЄДРПОУ 19337742) та будь-яким іншим особам здійснювати курсування напіввагонів за номерами 52176807, 52302460, 52225984 шляхом проставлення в Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів ознаки "Заборона курсування" щодо цих вагонів.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.11.2018 викликано повноважного представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж Інспект" (особу, що подала заяву про забезпечення позову) у судове засідання на 20.11.2018, яку направлено всім учасникам процесу.
12.11.2018 від позивача надійшли документи на усунення недоліків позовної заяви, якими останній усунув недоліки, встановлені ухвалою суду.
20.11.2018 від відповідача-1 до суду надійшли пояснення на ухвалу суду від 06.11.2018.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
В абз. 2 ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальними справами є справи, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що вказану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, оскільки справа є складною з огляду на наявні в ній матеріали та предмет спору.
Щодо клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, суд зазначає наступне.
Обгрунтовуючи клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ВГК-1" позивач зазначає, що для встановлення всіх фактичних обставин справи, зокрема, що стосуються факту набуття права власності на спірні напіввагони, слід залучити дану особу до участі у справі, оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю "ВГК-1" є продавцем та у даному процесі може підтвердитися ланцюх переходу права власності.
Частина 2 статті 50 ГПК України встановлює, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Судом встановлено, що рішення по даній справі може вплинути на права та обов'язки Товариства з обмеженою відповідальністю "ВГК-1", а тому залучає останнього до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Щодо клопотання позивача про витребування доказів, суд зазначає наступне.
Обгрунтовуючи дане клопотання позивач зазначає, що з метою встановлення обставин на підставі чого відповідачем-1 було проведено реєстрацію права власності на вагони за в-відповідачем-2 та надання конкретного обґрунтування такої реєстрації, представник позивача направив відповідні адвокатські запити до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - комерційна фірма "Адекс" та до Філії Головний інформаційно обчислювальний центр ПАТ Укрзалізниця , в яких просив надати інформацію та надати копії документів, що слугували підставою для внесення до автоматизованого банку даних парку вантажних вагонів (АБД ПВ Укрзалізниці) стосовно напіввагонів №№ 52176807, 52302460, 52225984 ознаку Власний вагон. Власник Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - комерційна фірма "Адекс" (код ЄДРПОУ 19337742), в тому числі: технічних паспортів вагонів ВУ-4М; документів про набуття права власності на вагони відповідно до чинного законодавства (якщо це договори купівлі-продажу, то з актами приймання-передавання основних засобів з зазначенням номерів, років побудови і моделей вагонів; актів огляду технічного стану вантажних вагонів (згідно з додатком 2 до Правил експлуатації); заяви про приписку власних або орендованих вагонів до станції, погодженої залізницею, а також будь-які інші документи, на підставі яких було внесено відповідні дані до АБД ПВ. В листі від 19.10.2018 року Філія ГІОЦ ПАТ Укрзалізниця посилаючись на конфіденційний характер запитуваної інформації, запитуваних відомостей та документів не надала. Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - комерційна фірма "Адекс" в листі від 18.10.2018 року також посилаючись на те, що запитувані документи містять інформацію з обмеженим доступом, не надало документи на підставі яких було здійснено реєстрацію.Таким чином, існує спір щодо права власності на напіввагони, а тому необхідно встановити на підставі чого відповідач-1 здійснив реєстрацію вагонів за відповідачем-2, а тому позивач просить витребувати у Філії Головний інформаційно-обчислювальний центр ПАТ Укрзалізниця та у Товариства з обмеженою відповідальністю Виробнича-комерційна фірма "АДЕКС" належним чином засвідчені копії документів, що слугували підставою для внесення до автоматизованого банку даних парку вантажних вагонів (АБД ПВ Укрзалізниці) стосовно напіввагонів № 52176807,52302460, 52225984 ознаку Власний вагон. Власник ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА 'АДЕКС" (код ЄДРПОУ 19337742), в тому числі:
-технічних паспортів вагонів ВУ-4М;
-документів про набуття права власності на вагони відповідно до чинного законодавства (якщо це договори купівлі-продажу, то з актами приймання-передавання основних засобів з зазначенням номерів, років побудови і моделей вагонів;
-актів огляду технічного стану вантажних вагонів (згідно з додатком 2 до Правил експлуатації);
-заяви про приписку власних або орендованих вагонів до станції, погодженої залізницею.
- всі інші документи, що стали підставою для внесення відповідних даних до АБД ПВ.
Відповідно до ст.ст. 80, 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Отже, дослідивши матеріали позовної заяви, розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, суд приходить до висновку про його задоволення у повному обсязі.
На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Керуючись ст. ст. 12, 50, 80,81, 121, 176, 177, 178, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи № 910/14499/18 здійснювати у порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання у справі № 910/14499/18 призначити на 11.12.18 о 12:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 .
Явку уповноважених представників сторін визнати обов'язковою.
4. Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ВГК-1" (04107, м. Київ, вул. Печенізька, будинок 8, код ЄДРПОУ 41603428).
5. Витребувати у Філії Головний інформаційно-обчислювальний центр ПАТ Укрзалізниця (код ЄДРПОУ 40081258, місцезнаходження: м. Київ, вул. І. Франка, 21-23) та у Товариства з обмеженою відповідальністю Виробнича-комерційна фірма "АДЕКС" (код ЄДРПОУ 19337742, місцезнаходження: 79007, Львівська обл., місто Львів, вул. Котлярська, будинок 10, квартира 11) належним чином засвідчені копії документів, що слугували підставою для внесення до автоматизованого банку даних парку вантажних вагонів (АБД ПВ Укрзалізниці) стосовно напіввагонів № 52176807, 52302460, 52225984 ознаку Власний вагон. Власник ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА 'АДЕКС" (код ЄДРПОУ 19337742), в тому числі:
- технічних паспортів вагонів ВУ-4М;
- документів про набуття права власності на вагони відповідно до чинного законодавства (якщо це договори купівлі-продажу, то з актами приймання-передавання основних засобів з зазначенням номерів, років побудови і моделей вагонів;
- актів огляду технічного стану вантажних вагонів (згідно з додатком 2 до Правил експлуатації);
- заяви про приписку власних або орендованих вагонів до станції, погодженої залізницею.
- всі інші документи, що стали підставою для внесення відповідних даних до АБД ПВ.
6. Встановити відповідачу строк подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України, але не пізніше закінчення строку підготовчого провадження (60 днів з моменту винесення ухвали).
7. Запропонувати позивачу у строк до закінчення підготовчого провадження (60 днів з моменту винесення ухвали) надати суду відповідь на відзив.
6. Зобов'язати направити позовну заяву з додатками на адресу третьої особи, докази чого надати суду.
7. Запропонувати третій особі надати письмові пояснення по справі.
8. Повідомити сторін, що подання ними клопотань, заяв з процесуальних питань можуть бути подані до суду у строк до закінчення підготовчого провадження.
9. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.
10. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 23 листопада 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г. П. Бондаренко
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2018 |
Оприлюднено | 27.11.2018 |
Номер документу | 78081376 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні