Дата документу 23.11.2018 Справа № 554/253/17
Справа 554/253/18
1кс/554/11704/2018
У Х В А Л А
Іменем України
23 листопада 2018 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю старшого слідчого слідчого управління ГУ НП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_3
розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУ НП в Полтавській області майор поліції ОСОБА_3 про проведення огляду ,-
В С Т А Н О В И В :
Старший звернулась до суду з клопотанням про проведення огляду посилаючись на те, області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016170000000308 від 23.06.2016 року, за ознаками ч.1 ст.272 КК України, за фактом того, що на території м. Полтава та Полтавської області суб`єктами господарювання на об`єктах з підвищеною небезпекою, а саме на АЗС, АГЗП, АГСК, АЗК та інших об`єктах зберігання, переливання паливно-мастильних матеріалів, з порушеннями правил охорони праці та безпеки життєдіяльності, а також безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, за відсутності відповідної проектно-виконавчої та дозвільної документації здійснюється реалізація паливно-мастильних матеріалів, в тому числі бензину, дизельного пального, пропану-бутану (скрапленого газу), що в свою чергу створює загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків ( в тому числі аварій, нещасних випадків).
Так, співробітниками УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ НПУ та УКР ГУГП в Полтавській області було отримано інформацію про факти протиправної реалізації скрапленого газу з використанням газового модуля, встановлених без дозвільних документів за місцем розташування АГЗП, що розміщується за адресою: Полтавська область Кобеляцький район, с. Сухинівка, вул. Дніпропетровське Шосе, 1-А.
Проекти щодо їх розміщення не затверджувалися та з відповідними контролюючими органами ( Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, управлінням Держпраці у Полтавській області, Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області. Державної санітарно-епідемологічної служби у Полтавській області) не узгоджувалися.
Функціонування АЗС, АГЗП, АГЗС та інших об`єктів зберігання, переливання паливно-мастильних матеріалів без відповідних дозвільних документів та всупереч нормативно-технічним вимогам створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків (аварій, нещасних випадків).
Відповідно до інформаційної довідки № 146576120 від 23.11.2018 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відомості щодо власності на нерухоме майно ( реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 22710868: за адресою: АДРЕСА_1 автозаправна станція на праві приватної власності з часткою власності: 1 належить ОСОБА_4 .
Таким чином, згідно зібраних доказів за місцем знаходження АГЗП відповідно до низки нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки повинні матися в наявності відповідні дозвільні документи, а саме: робочий проект АГЗП, дозвіл на будівництво, державний акт вводу в експлуатацію АГЗП, дозвіл на роботу об`єкту підвищеної небезпеки, дозвіл на роботу АГЗП та інші, що мають важливе значення для повного, всебічного та об`єктивного розслідування вказаного кримінального провадження.
З огляду на це, необхідно отримати достовірну та повну інформацію щодо розташування, технічних параметрів АГЗП, робочого проекту АГЗП, дозволу на будівництво, державного акту вводу в експлуатацію АГЗП, дозволу на роботу об`єкту підвищеної небезпеки та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також стану проведення будівельних робіт, носіїв електронної інформації, в яких містяться відомості про вчинення злочинів (комп`ютери, ноутбуки, мобільні телефони, накопичувачі інформації чи інші матеріальні носії), спеціалізованого електронного контрольно-касового апарату для АГЗП, блокнотів, записників з відомостями про вчинені злочини, яку можливо отримати шляхом проведення огляду вказаного автогазозаправочного пункту.
Крім того, для документального підтвердження факту незаконного використання АГЗП та реалізацію на ній паливно-мастильних матеріалів, необхідно провести ряд судових пожежно-технічних та в галузі охорони праці та безпеки життєдіяльності експертиз, для яких необхідно надати знаряддя за допомогою якого здійснювалося кримінальне правопорушення, а саме: обладнання, за допомогою яких здійснюється реалізація скрапленого газу; модуля для заправки автомобіля газом зрідженим з вмістом скрапленого газу (установка), за допомогою якого здійснюється реалізація скрапленого газу; паливно-мастильні матеріали, які реалізовуються без відповідних документів. Отримання вказаних речей можливо здійснити лише шляхом їх вилучення, в ході проведеного огляду, з метою недопущення їх знищення, пошкодження, заміні, псування чи переховування від органів слідства та суду.
Крім того, виявлення, фіксація незаконної діяльності АГЗП, а також вилучення речей та документів, які можуть зберігатися за місцем її розташування є необхідним з метою попередження та унеможливлення настання тяжких наслідків (аварій, нещасних випадків), оскільки АГЗП є об`єктом підвищеної небезпеки, який, в результаті експлуатації без відповідних дозвільних документів створює загрозу життю та здоров`ю людей.
Так, відповідно до проведеного огляду 22.11.2018 автогазозаправочного пункту, розміщеного за адресою: Полтавська область Кобеляцький район, с. Сухинівка, вул. Дніпропетровська, 1-А було встановлено, що АГЗС, знаходиться на автодорозі Кобеляки-Дніпропетровськ (Р-52), за адресою: Полтавська область Кобеляцький район, с. Сухинівка, вул Дніпропетровське Шосе, 1-А, було виявлено: -свідоцтво про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_5 , ІН:2593208845, серія В 04№ 046353; -свідоцтво про реєстрація платника податку № НОМЕР_1 ; -журнал перевірки стану охорони праці, розпочатий 02.08.2012 по 03.09.2018; -журнал реєстрації інструктажу з питань охорони праці, розпочатий 03.08.2012 до 30.09.2018; -журнад обліку приладу та майна з описом приладу та майна; -журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, розпочатого 02.09.2013; -книга обліку розрахункових операцій від 26.042018; -журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки, розпочатий 01.06.2009 , станом до 22.11.2018; -журнал обліку витрат електропостачання, розпочатого 01.09.2012, станом до 22.11.2018; -журнал обліку та ремонту будівель та споруд, розпочато 08.08.2012 станом до 22.11.2018; - Книга скарг та пропозицій; -касовий апарат з маркуванням ICS-TECM, АЗС РОS Master, заводський номер ТS 80090345; -чек від 22.11.2018 ( Х-звіт з 22.11.2018 по 22.11.2018); -роутер ТР-Link білого кольору; -грошові кошти в загальній сумі 5802,10 гривень; -газовий модуль із заправ очних шлангом моделі «DRAGON-5», тип RPT 0323, серійний номер 657; -робоча сировина ( пропан-бутан); -насос; -газова установка.
Вищезазначені речі, які були виявлені за місцем знаходження АГЗП за адресою: Полтавська область Кобеляцький район, с. Сухинівка, вул. Дніпропетровське Шосе, 1-А були вилучені, поміщені до поліетиленових пакунків, опечатані супровідним листом та скріплено підписами понятих та слідчого.
Згідно ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Згідно ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Проведення огляду території земельної ділянки, в т.ч. розташованих на ній будівель і споруд, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , необхідно провести з основною метою перевірки та фіксації факту реалізації скрапленого газу суб`єктами господарської діяльності на території м. Полтава та Полтавської області з використанням обладнання підвищеної небезпеки, яке працює під великим тиском, за відсутності кваліфікованих спеціалістів, що створює передумови до виникнення на вказаному об`єктів надзвичайних подій з тяжкими наслідками, а також здійснення діяльності на АГЗП без відповідної проектно-виконавчої та дозвільної документації, а також виявлення інших відомостей щодо вчинення кримінального правопорушення та їх фіксації.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказану інформацію можливо отримати лише шляхом проведення огляду, що має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні
У судовому засіданні слідча клопотання підтримала, просила його задовольнити.
Згідно статті237КПК Україниз метоювиявлення тафіксації відомостейщодо обставинвчинення кримінальногоправопорушення слідчий,прокурор проводятьогляд місцевості,приміщення,речей тадокументів .
Відповідно до ч.5 ст.237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Оскільки за змістом ч.2 ст.234 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи, тому до клопотання слідчого про огляд необхідно застосовувати відповідні вимоги кримінального процесуального закону.
Так, згідно вимог ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Враховуючи вищевикладене, з метою встановлення істини у кримінальному провадженні слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 234, 235,237, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого слідчого управління ГУ НП в Полтавській області майор поліції ОСОБА_3 про проведення огляду - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення огляду території за адресою: АДРЕСА_1 на якій розміщується автогазозаправочний пункт з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також вилучення документів та речей, а саме:
-свідоцтва про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_5 , ІН: НОМЕР_2 , серія В 04№ 046353;
-свідоцтва про реєстрація платника податку № НОМЕР_1 ;
-журналу перевірки стану охорони праці, розпочатий 02.08.2012 по 03.09.2018;
-журналу реєстрації інструктажу з питань охорони праці, розпочатий 03.08.2012 до 30.09.2018;
-журналу обліку приладу та майна з описом приладу та майна;
-журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, розпочатого 02.09.2013;
-книги обліку розрахункових операцій від 26.042018;
-журналу реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки, розпочатий 01.06.2009 , станом до 22.11.2018;
-журналу обліку витрат електропостачання, розпочатого 01.09.2012, станом до 22.11.2018;
-журналу обліку та ремонту будівель та споруд, розпочато 08.08.2012 станом до 22.11.2018;
- книги скарг та пропозицій;
-касового апарату з маркуванням ICS-TECM, АЗС РОS Master, заводський номер ТS 80090345;
-чеку від 22.11.2018 ( Х-звіт з 22.11.2018 по 22.11.2018);
-роутера ТР-Link білого кольору;
-грошових коштів в загальній сумі 5802,10 гривень;
-газовогомодуля іззаправ очнихшлангом моделі «DRAGON-5»,тип RPT0323, серійний номер 657;
-робочої сировини ( пропану-бутану);
-насосу;
-газової установки .
К
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78091062 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні