Справа № 442/5842/17
Провадження № 2-р/442/12/18
УХВАЛА
про роз'яснення судового рішення
21 листопада 2018 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі: головуючого судді - Кучаковського Ю.С., за участю секретаря судового засідання - КравцівХ.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018 у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного територіального управління юстиції у Львівській області про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (земельну ділянку),-
в с т а н о в и в :
Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018позов задоволено; скасовано державну реєстрацію речового права на нерухоме майно (земельну ділянку) площею 0,3519 га, кадастровий номер земельної ділянки - 4621286300:06:000:0043, за ОСОБА_2; внесено зміни до свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого ОСОБА_2, приватним нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу ОСОБА_3, від 27.12.2013 на земельну ділянку площею 0,3519 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована у Львівській області, Дрогобицький район, Рихтицька сільська рада (за межами населеного пункту), та ухвалено видати нове свідоцтво на земельну ділянку площею 0,3519 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована у Львівській області, Дрогобицький район, Рихтицька сільська рада (за межами населеного пункту), належної спадкодавцю на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 807275, виданого 27.10.2010 головою Дрогобицької райдержадміністрації ОСОБА_4, на підставі розпорядження голови Дрогобицької райдержадміністрації № 207 від 09.06.2009, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011044100346, кадастровий номер земельної ділянки - 4621286300:06:000:0043.
Ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 29.10.2018 виправлено описку в рішенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018 у цивільній справі № 442/5842/17 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного територіального управління юстиції у Львівській області про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (земельну ділянку), у резолютивній частині рішення: замість кадастрового номеру „4621286300:06:000:0043» вказано вірний кадастровий номер „4621286300:04:000:0043» .
Згідно ч. 1 ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Відповідно до п.п. 13, 21 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 „Про судове рішення у цивільній справі» при роз'ясненні рішення суд в ухвалі викладає більш повно і ясно частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду; суд не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення і не вправі вирішувати питання, які не були предметом судового розгляду. Суд може лише змінивши форму викладення більш повно і ясно навести частини рішення, що викликають певні труднощі для розуміння. Суд при роз'ясненні судового рішення не повинен давати відповідь на нові та невирішені ним вимоги, чи змінювати його зміст. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз'яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз'ясненні рішення.
Роз'яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта і викладенні рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі.
В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення.
Виходячи із системного тлумачення вказаних положень роз'яснено може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз'яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення (Постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08 серпня 2018 року у справі № 808/1298/15, адміністративне провадження № К/9901/47009/18, ЄДРСР № 75775360).
Тобто, роз'яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акту, який полягає в усуненні неясності судового акту і викладенні рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі. В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
Суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акту виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Позивачем подано заяву про роз'яснення рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018, а саме просить роз'яснити резолютивну частину рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018 в частині, який орган повинен внести зміни до свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого ОСОБА_2, приватним нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу ОСОБА_3, від 27.12.2013 на земельну ділянку площею 0,35 гектарів.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» організаційну систему державної реєстрації прав становлять: 1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи; 2) суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти; 3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).
Згідно п. 6.13 Наказу Міністерства юстиції України „Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства» від 22.12.2010 № 3253/5 у разі допущення помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який не потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії (свідоцтва, виданого нотаріусом, копії документа, дубліката документа тощо), внесення дописок чи виправлень до тексту документа здійснюється за заявою такої особи, зареєстрованою у Журналі реєстрації вхідних документів. Виправлення помилки застерігається нотаріусом, який вчиняв нотаріальну дію, після посвідчувального напису, із зазначенням дати та проставленням свого підпису і печатки на такому застереженні. При цьому всі виправлення мають бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане, а потім закреслене.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 2, ст. 8 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» територіальні органи Міністерства юстиції України - територіальні органи Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі. Територіальні органи Міністерства юстиції України в межах території, на якій вони здійснюють свою діяльність : розглядають скарги на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав та приймають обов'язкові до виконання рішення, передбачені цим Законом; складають протоколи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення; організовують роботу з підготовки та підвищення кваліфікації державних реєстраторів, уповноважених осіб суб'єктів державної реєстрації прав; 5) приймають рішення про тимчасове блокування доступу державних реєстраторів, уповноважених осіб суб'єктів державної реєстрації прав до Державного реєстру прав у випадках, передбачених цим Законом; 6) здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до пп. в п. 2 ч. 6 ст. 37 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за результатами розгляду скарги Міністерство юстиції України та його територіальні органи приймають мотивоване рішення про внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором.
Згідно п. 6.13 Наказу Міністерства юстиції України „Про затвердження Правил ведення нотаріального діловодства» від 22.12.2010 № 3253/5 у разі допущення помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який не потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії (свідоцтва, виданого нотаріусом, копії документа, дубліката документа тощо), внесення дописок чи виправлень до тексту документа здійснюється за заявою такої особи, зареєстрованою у Журналі реєстрації вхідних документів. Виправлення помилки застерігається нотаріусом, який вчиняв нотаріальну дію, після посвідчувального напису, із зазначенням дати та проставленням свого підпису і печатки на такому застереженні. При цьому всі виправлення мають бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане, а потім закреслене.
Згідно п. 4.37 Наказу Міністерства юстиції України „Про затвердження Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі» від 23.06.2011 № 1707/5 Головне територіальне управління юстиції відповідно до покладених на нього завдань:забезпечує і контролює діяльність нотаріального архіву щодо зберігання нотаріальних документів.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про необхідність роз'яснення рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018 у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного територіального управління юстиції у Львівській області про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (земельну ділянку), а саме вказати, що Головне територіальне управління юстиції у Львівській області в особі нотаріуса Львівського державного нотаріального архіву повинен внести зміни до свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого ОСОБА_2, приватним нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу ОСОБА_3, від 27.12.2013 на земельну ділянку площею 0,3519 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована у Львівській області, Дрогобицький район, Рихтицька сільська рада (за межами населеного пункту).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 271, 260, 353, п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018 у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного територіального управління юстиції у Львівській області про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (земельну ділянку), - задовольнити.
Роз'яснити резолютивну частину рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 11.09.2018 у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного територіального управління юстиції у Львівській області про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (земельну ділянку), а саме вказати, що Головне територіальне управління юстиції у Львівській області в особі нотаріуса Львівського державного нотаріального архіву повинне внести зміни до свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого ОСОБА_2, приватним нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу ОСОБА_3, від 27.12.2013 на земельну ділянку площею 0,3519 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована у Львівській області, Дрогобицький район, Рихтицька сільська рада (за межами населеного пункту).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Суддя Ю.С. Кучаковський
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2018 |
Оприлюднено | 27.11.2018 |
Номер документу | 78112734 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Кучаковський Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні