УХВАЛА
про передачу справи на розгляд палати
28 листопада 2018 року
м. Київ
справа №803/667/18
адміністративне провадження №К/9901/59922/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого - Кравчука В.М., суддів Анцупової Т.О., Стародуба О.П. ,
розглянув у попередньому судовому засіданні
касаційну скаргу Комунального підприємства Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство Волиньоблагроліс
на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.05.2018 (судді Мачульського В.В.) та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.07.2018 (колегія суддів у складі Кухтея Р.В., Хобор Р.Б., Обрізка І.М.)
у справі №803/667/18
за позовом Комунального підприємства Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство Волиньоблагроліс
до Волинської обласної державної адміністрації
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії
УСТАНОВИВ
1. У квітні 2018 року Комунальне підприємство Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство Волиньоблагроліс (далі - позивач) звернулося в суд з позовною заявою до Волинської обласної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо ненадання у встановлений законодавством строк дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивованої відмови у його наданні відповідно до заяви (клопотання) №16 від 08.09.2017 та зобов'язання надати такий дозвіл.
2. Волинський окружний адміністративний суд рішенням від 07.05.2018 у задоволенні позову відмовив повністю.
3. Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 19.07.2018 зазначене рішення суду залишив без змін.
4. Позивач звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить вищевказані судові рішення скасувати та задовольнити позов.
5. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 31.08.2018 відкрив касаційне провадження.
6. 17.09.2018 на адресу Суду надійшов письмовий відзив відповідача на касаційну скаргу з проханням у її задоволенні відмовити, а оскаржувані судові рішення залишити без змін.
7. Оцінюючи доводи касаційної скарги Суд звернув увагу, що спори у подібних відносинах розглядалися Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду неодноразово.
8. Зокрема, у постанові від 31 січня 2018 у справі № 814/741/16 та від 14.03.2018 у справі № 804/3703/16 Верховний Суд (суддя-доповідач Кравчук В.М., судді Анцупова Т.О., Стародуб О.П.) зазначив, що у разі ненадання відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ЗК України, дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або вмотивованої відмови у його наданні у встановлений строк, це не перешкоджає процесу відведення земельної ділянки, оскільки здійснення замовлення на виготовлення проектної документації можливе без отримання дозволу на її виготовлення.
Тому правильними є висновки судів у оскаржуваних рішеннях про відсутність порушеного права позивача.
9. Водночас у постанові від 19 червня 2018 року у справі №607/14165/17 колегія суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду (суддя-доповідач Берназюк Я.О., судді Гриців М.І., Коваленко Н.В.) погодилася з висновком судів попередніх інстанцій про те, що неприйняття одного з рішень, визначених ст.123 Земельного кодексу України, за клопотанням позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, є протиправним.
10. Тобто різні колегії однієї палати Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду дійшли протилежних правових висновків у подібних правовідносинах.
11. Отже, беручи до уваги один із вищевказаних висновків, Суд у цій справі відійде від висновку в іншій.
12. Відповідно до ч. 1 ст.346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії суддів, передає справу на розгляд палати, до якої входить така колегія, якщо ця колегія вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів з цієї самої палати або у складі такої палати.
13. Згідно з ч.ч.1, 4 ст.347 КАС України питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.
14. Врахувавши викладене колегія суддів Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді дійшла висновку про наявність підстав для передачі справи на розгляд палати, до якої входить колегія, що розглядає цю справу.
Керуючись ст.ст.2, 346-347 КАС України, Суд
У Х В А Л И В:
Справу №803/667/18 за позовом Комунального підприємства Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство Волиньоблагроліс до Волинської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд палати, до якої входить колегія, що розглядає цю справу.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач В.М. Кравчук
Суддя О.П. Стародуб
Суддя Т.О. Анцупова
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 29.11.2018 |
Номер документу | 78159494 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Каленюк Жанна Василівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Каленюк Жанна Василівна
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Кравчук В.М.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кухтей Руслан Віталійович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кухтей Руслан Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні