Справа № 752/4467/18
Провадження №: 1-кс/752/9856/18
У Х В А Л А
про тимчасовийдоступ доречей тадокументів
06.11.2018 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження, внесеного в рамках кримінального провадження №12017100000001066 від 09.10.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів з правом вилучення оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП у місті Києві перебувають матеріали досудового розслідування №12017100000001066 від 09.10.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Із наданих слідчим документів вбачається, що протягом 2016-2018 років, група невстановлених осіб, діючи за попередньою змовою на території міста Києва, заснували ряд фіктивних суб`єктів господарювання без наміру подальшого здійснення такими господарської діяльності, та, шляхом проведення фіктивних фінансово господарських операцій та незаконної конвертації грошових коштів, здійснюють розкрадання державних коштів та коштів реально діючих суб`єктів господарської діяльності в особливо великих розмірах.
Механізм незаконної конвертації полягає у тому, що підприємства реального сектору економіки, у тому числі державної форми власності, перераховували грошові кошти на рахунки вищезазначених «транзитних» підприємств за товари, роботи та послуги, які фактично не надавалися.
У подальшому такі підприємства формували свій податковий кредит за рахунок підприємств з ознаками фіктивності, які відписували в адресу «транзитних» підприємств документи та відображали проведені операції в своїх податкових зобов`язаннях, але грошові кошти за товар не перераховувались, товар в адресу підприємств з ознаками фіктивності не постачався.
Оперативним шляхомвстановлено,що ОСОБА_5 являється засновникомнаступних суб`єктівгосподарювання:ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), які мають ознаки фіктивності.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , місце знаходження реєстраційної справи: ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставини кримінального провадження, проведення судової почеркознавчої експертизи з метою викриття винних та здобуття доказів, під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі, а безпосередньо, вилученні оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , адже відомості та документи, що містяться у реєстраційній справі, згідно ст. 98 КПК України, є речовими доказами - матеріальними об`єктами, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості (вільні зразки підписів), які можуть бути використані як доказ факту чи обставин вчинення шахрайських дій.
Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Разом з тим, слідчим не доведена необхідність вилучення оригіналів документів, тому клопотання підлягає частковому задоволенню, а саме з можливістю вилучення завірених належним чином копій зазначених у клопотанні документів.
Беручи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -
ухвалив:
клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в місті Києві ОСОБА_3 , що входять до складу слідчої групи та оперуповноваженому УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України ОСОБА_6 , на тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити належним чином завірені копії зазначених документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78179397 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні