Справа № 752/4467/18
Провадження № 1-кс/752/715/19
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
11.01.2019 року Голосіївський районний суд міста Києва,
у складі слідчого судді - ОСОБА_1
заучастю секретаря ОСОБА_2
розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у місті Києві капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене в кримінальному провадженні за №12017100000001066 від 09.10.2017 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, слідчий суддя -
Встановив:
В провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просила надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО: НОМЕР_1 , код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ).
Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СУ ГУНП у місті Києві перебувають матеріали досудового розслідування №12017100000001066 від 09.10.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2016-2018 років, група невстановлених осіб, діючи за попередньою змовою на території міста Києва, заснували ряд фіктивних суб`єктів господарювання без наміру подальшого здійснення такими господарської діяльності, та, шляхом проведення фіктивних фінансово господарських операцій та незаконної конвертації грошових коштів, здійснюють розкрадання державних коштів та коштів реально діючих суб`єктів господарської діяльності в особливо великих розмірах. Механізм незаконної конвертації полягає у тому, що підприємства реального сектору економіки, у тому числі державної форми власності, перераховували грошові кошти на рахунки вищезазначених «транзитних» підприємств за товари, роботи та послуги, які фактично не надавалися.
В подальшому такі підприємства формували свій податковий кредит за рахунок підприємств з ознаками фіктивності, які відписували в адресу «транзитних» підприємств документи та відображали проведені операції в своїх податкових зобов`язаннях, але грошові кошти за товар не перераховувались, товар в адресу підприємств з ознаками фіктивності не постачався.
Після цього, з розрахункових рахунків підконтрольних підприємств правопорушники обготівковували грошові кошти та розподіляли між собою.
За даними оперативного підрозділу загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів за період з 01.07.2015 по теперішній час склав приблизно 300 млн. грн., що спричинили шкоду державі в особливо великих розмірах.
На виконання доручення слідчого оперативним підрозділом встановлено особу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця міста Путівль Сумської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 , який, будучи допитаним як свідок у кримінальному провадженні та попереджений про кримінальну відповідальність за ст. 384 КК України, показав, що на початку грудня 2017 року, шукаючи заробіток, познайомився через мережу «Вконтакте» в групі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з декількома особами, повних анкетних даних яких він не знає і може повідомити лише імена та номера телефонів вказаних осіб, які надають грошову винагороду за оформлення на документи громадян України суб`єктів господарювання без мети здійснення ними у подальшому господарської діяльності. З початку грудня 2017 року він періодично зустрічається з вказаними особами та реєструє на їх прохання на свої документи суб`єкти господарювання без мети подальшої здійснення господарської діяльності чи інших будь-яких дій пов`язаних з ними, за що отримує винагороду від 500 до 2000 гривень. При цьому досить часто він видає довіреність на інших осіб з правом перереєстрації таких підприємств на третіх осіб. У такий спосіб ОСОБА_5 зустрічався декілька раз з чоловіком, що представлявся як ОСОБА_6 , (як встановлено в ході подальшого розслідування ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ), який відводив його до офісу за адресою: АДРЕСА_4 , де дівчина ОСОБА_8 на своєму комп`ютері готувала всі необхідні документи щодо реєстрації на документи ОСОБА_5 юридичної особи та надавала останньому їх на підпис, після чого його відводили до нотаріуса для нотаріального оформлення необхідних документів.
ОСОБА_5 був засновником та директором на прохання ОСОБА_7 за винагороду таких ТОВ як « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_4 ), « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код. ЄДРПОУ: НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_9 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_10 ).
Також встановлено, що у АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО: НОМЕР_1 , код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 ) мало рахунок № НОМЕР_11 .
Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, фіксації слідів вчинення кримінального правопорушення, викриття злочинців та їх співучасників, виникла необхідність у тимчасовому доступі з правом вилучення до копій документів, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО: НОМЕР_1 , код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме, банківської справи клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 , рахунок № НОМЕР_11 ), а також виписок про рух грошових коштів по рахунку вказаного Товариства за весь період обслуговування до моменту винесення Ухвали слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ, які в подальшому приєднати до матеріалів кримінального провадження №12017100000001066.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, в якому зазначила, що вимоги клопотання підтримує у повному обсязі.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки сторони в судове засідання не з`явились.
Дослідивши матеріали клопотання судом встановлено наступне.
У провадженні СУ ГУНП у місті Києві перебувають матеріали досудового розслідування №12017100000001066 від 09.10.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Слідчий вказує, що вказані документи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до п. 5 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
За змістом ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, розглянувши дане клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, оскільки є достатні підстави вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами їх довести неможливо.
Керуючись ст. ст. 160, 162-164, 166, КПК України, суддя -
Ухвалив:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у місті Києві капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене в кримінальному провадженні за №12017100000001066 від 09.10.2017 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України - задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в місті Києві ОСОБА_3 , та оперуповноваженому УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України ОСОБА_9 на тимчасовий доступ з правом вилучення до копій документів, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні АБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО: НОМЕР_1 , код ЄРДПОУ: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме, банківської справи клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 , рахунок № НОМЕР_11 ), а також виписок про рух грошових коштів по рахунку вказаного Товариства за весь період обслуговування до моменту винесення Ухвали слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Виготовлено в 2-ох оригінальних примірниках.
Примірник № 1- зберігається у справі № 752/4467/18
Примірник № 2 та належним чином засвідчену копію ухвали - видано слідчому.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80044119 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шкірай М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні