Справа № 136/37/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2018 року м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Стадника С.І.
секретаря судового засідання Белінської С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прилуцьке" про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувсь до суду із вищевказаним позовом, який мотивував тим, що є власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,0989 га (кадастровий номер НОМЕР_2), яка розташована на території Новоприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області. На підставі Договору оренди землі від 10.06.2014 року, який укладено між ОСОБА_1 та ТОВ "Прилуцьке", в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за відповідачем було зареєстровано право оренди зазначеної земельної ділянки. Вказаний договір позивач не підписував, що стало приводом для його звернення до суду з позовом, яким він просить суд визнати недійсним Договір оренди землі від 10.06.2014 року.
Представник ТОВ "Прилуцьке" подав до суду заяву про застосування наслідків спливу строку позовної давності, оскільки вважає, що позивач міг довідатись про наявність оспорюваного правочину.
Ухвалою Липовецького районного суду Вінницької області від 22.01.2018 року відкрито провадження у справі та призначеної її розгляд за правилами загального позовного провадження.
02.03.2018 року у справі було призначено судово-почеркознавчу експертизу, у зв'язку з чим в період з 30.05.2018 року по 29.08.2018 року провадження у справі було зупинено на час проведення експертизи.
Дослідивши матеріали справи суд встановив, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,0989 га (кадастровий номер НОМЕР_2), яка розташована на території Новоприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області, що підтверджується Державним актом серії НОМЕР_3 про право власності на земельну ділянку від 17.01.2006 року.
10.06.2014 року ОСОБА_1 (далі - орендодавець) уклав з ТОВ "Прилуцьке" (далі - орендар) Договір оренди землі, предметом якого є вищевказана земельна ділянка. На підставі зазначеного договору в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ТОВ "Прилуцьке" було зареєстровано право оренди земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 строком на 5 років.
Позивач стверджує, що про існування вказаного правочину дізнався після того як отримав від ТОВ "Прилуцьке" матеріали реєстраційної справи, тобто в травні 2017 року. Вказаний договір він не підписував, тобто його волевиявлення на укладення правочину відсутнє.
За заявою представника позивача суд призначив у справі судово-почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставив питання: - Чи виконаний підпис в графі "Орендодавець" Договору від 10.06.2014 року щодо оренди земельної ділянки площею 3,0989 га (кадастровий номер НОМЕР_2), ОСОБА_1 чи іншою особою? Чи виконаний підпис в графі "Орендодавець" Договору від 10.06.2014 року щодо оренди земельної ділянки площею 3,0989 га (кадастровий номер НОМЕР_2) шляхом наслідування почерку ОСОБА_1?
За результатами проведеного дослідження судовий експерт Вінницького відділення КНДІСЕ Міністерства юстиції України Сімчук Л.Ю. склала висновок №3523/3524/18-21 від 22.08.2018 року в якому вказала, що підпис в графі "Орендодавець" Договору від 10.06.2014 року щодо оренди земельної ділянки площею 3,0989 га (кадастровий номер НОМЕР_2), - виконаний не самим ОСОБА_1, а іншою особою із наслідуванням почерку позивача.
Відповідно до частини 1 статті 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Зі змісту частини 3 статті 203 ЦК України слідує, що волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Відповідно до частини 1 статті 241 ЦК України правочин вчинений представником з перевищенням повноважень, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки особи, яку він представляє лише у разі наступного схвалення правочину цією особою. Правочин вважається схваленим лише у разі якщо особа, яку він представляє, вчинила дії, що свідчать про прийняття його до виконання.
В матеріалах справи відсутні дані, які вказували б на те, що особа, яка підписала оспорюваний правочин від імені ОСОБА_1 була його представником або ж виконала підпис з його відома. Отримання позивачем коштів від ТОВ "Прилуцьке" за використання належної йому земельної ділянки не може свідчити про схвалення ним вказаного договору, оскільки є лише платою за користування чужим майном, що відповідає звичаям ділового обороту. Таким чином, встановлені обставини вказують на відсутність підстав для застосування наслідків спливу строку позовної давності.
За таких обставин суд вважає, що Договір оренди землі від 10.06.2014 року слід визнати недійсним, оскільки позивач вказаний правочин не підписував і волевиявлення на його укладення не давав, з огляду на що позов підлягає задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснити відповідно до Глави 8 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 12, 13, 76, 259, 263, 268, 273, 354 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Визнати недійсним Договір оренди землі від 10.06.2014 року, який укладено між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Прилуцьке" про передачу в оренду земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,0989 га (кадастровий номер НОМЕР_2), яка розташована на території Новоприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Прилуцьке" (код ЄДРПОУ 36522672, місцезнаходження: 22512, Вінницька область, Липовецький район, с. Нова Прилука, вул. Аграрна, 1) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1) судові витрати на проведення судової експертизи в сумі 4 290 (чотири тисячі двісті дев'яносто) грн. 00 коп., а також судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя С.І. Стадник
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2018 |
Оприлюднено | 30.11.2018 |
Номер документу | 78204581 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Стадник С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні