Ухвала
від 29.11.2018 по справі 675/3061/18
ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 675/3061/18

Провадження № 2/675/761/2018

У Х В А Л А

29 листопада 2018 року м.Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Трасковський С.Л., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до редактора газети Зоря Надгориння ОСОБА_2 про захист особистих немайнових прав, честі, гідності, ділової репутації, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною позовною заявою.

За змістом ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання позову до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.

Так, оскільки вказана позовна заява не в повній мірі відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступних підстав.

За вимогами п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

В порушення даної вимоги процесуального закону позивачем в позові не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти обох сторін по справі.

Також, згідно ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Проте, позивачем до позовної заяви долучено лише копію відповідної позовної заяви, але не додано копії документів до неї для вручення відповідачу у справі.

Крім того, в позовній заяві позивачем не наведено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору та про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, що передбачено п.п. 6, 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

Також позивач, відповідно до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України, при зверненні до суду із позовом, має надати власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Ще однією вимогою до змісту позовної заяви є обов'язкове зазначення ціни позову із наведенням обґрунтованого розрахунку сум, що мають бути стягненні (п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України).

Так, однією із позовних вимог, викладених в позові є стягнення з відповідача моральної шкоди в сумі однієї середньомісячної його зарплати за період січень-листопад 2018 року. Разом з тим, п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України встановлено, що ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Проте, позивачем в поданому позові не зазначено ціни позову, не наведено її розрахунку.

Відповідно до вимог ч.ч 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, протягом якого ОСОБА_1 необхідно зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін по справі, надати копію доданих до позовної заяви документів для вручення відповідачу та письмово підтвердити про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, надати відомості про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору та про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, зазначити ціну позову наведенням обґрунтованого розрахунку сум, що мають бути стягненні.

Також слід додатково роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно до п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 року №1 Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи , якщо позов пред'явлено про спростування інформації, опублікованої в засобах масової інформації, то належними відповідачами є автор і редакція відповідного засобу масової інформації чи інша установа, що виконує її функції, оскільки згідно зі статтею 21 Закону про пресу (№2782-12) редакція або інша установа, яка виконує її функції, здійснює підготовку та випуск у світ друкованого засобу масової інформації.

У разі, коли редакція друкованого засобу масової інформації не має статусу юридичної особи, належним відповідачем є юридична особа, структурним підрозділом якої є редакція. Якщо редакція не є структурним підрозділом юридичної особи, то належним відповідачем виступає засновник друкованого засобу масової інформації.

Тобто відповідачем в справах, де позов заявляється про спростування недостовірної інформації, має бути автор, тобто фізична особа, та редакція друкованого ЗМІ або його засновник, які є юридичною особою.

Крім того, відповідно до приписів ст.48 ЦПК України сторонами у цивільному процесі є позивач та відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава. Зважаючи на вказане, відповідачем в цивільному процесі не може бути посадова особа юридичної особи.

Крім того, за змістом п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №4 Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди за моральну (немайнову) шкоду, заподіяну працівником під час виконання трудових обов'язків, відповідальність несе організація з якою цей працівник перебуває у трудових відносинах, а останній відповідає перед нею в порядку регресу.

Також, як вказано в п.7 вказаної вище Постанови Пленуму Верховного Суду України №4 від 31.03.1995 року, заподіяна моральна (немайнова) шкода відшкодовується тій фізичній чи юридичній особі, права якої були безпосередньо порушені протиправними діями (бездіяльністю) інших осіб.

Тобто моральна шкода може бути стягнута лише на користь особи, якій вона заподіяна, а не на користь третьої особи.

Керуючись ст.ст.175-177, 185 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до редактора газети Зоря Надгориння ОСОБА_2 про захист особистих немайнових прав, честі, гідності, ділової репутації залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, терміном десять днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, у встановлений строк, вона буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя: С.Л. Трасковський

СудІзяславський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення29.11.2018
Оприлюднено02.12.2018
Номер документу78238214
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —675/3061/18

Ухвала від 04.01.2019

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Пашкевич Р. В.

Ухвала від 04.01.2019

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Демчук П. В.

Ухвала від 28.12.2018

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Король О. В.

Ухвала від 26.12.2018

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Столковський В. І.

Ухвала від 22.12.2018

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

Ухвала від 22.12.2018

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

Ухвала від 10.12.2018

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

Ухвала від 29.11.2018

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Трасковський С. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні