30.11.2018 227/5275/18
У Х В А Л А
30 листопада 2018 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Харцизької міської ради Донецької області про визначення додаткового строк для прийняття спадщини (справа № 227/5275/18),
ВСТАНОВИВ:
Позивач, від імені якого діє адвокат ОСОБА_2, звернувся до суду і просить визначити йому додатковий строк у два місяці, для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вважаю, що подана позивачем позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Так відповідно до ст.175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі, в якій позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвалою суду від 30.11.2018 року в задоволенні заяви позивача про відстрочення йому сплати судового збору, у зв язку зі звернення до суду з вказаним позовом, було відмовлено.
Таким чином, вбачається, що позивачем не дотримані вимоги ч.4 ст.177 ЦПК України, а саме не додано до позову документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі і тому позивачу слід подати суду квитанцію про сплату судового збору. При цьому суд зазначає таке.
Статтями 3 і 4 ЗУ "Про судовий збір" N 3674-VI визначено об'єкти справляння судового збору, його розміри та перелік позовних заяв чи інших заяв, передбачених процесуальним законодавством, за подання яких судовий збір не справляється.
Згідно до ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.).
За подання до Добропільського міськрайонного суду Донецької області позовних заяв судовий збір сплачується за такими реквізитами:
Отримувач коштів Добропільське УК м.Добропілля/ 22030101
Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37755456
Банк отримувача казначейство України
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача 31214206005035
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Крім того суд звертає увагу позивача на таке.
Позовна заява, відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Вказаним вимогам позовна заява не відповідає.
Так, позивачем в якості відповідача зазначено виконком Харцизької міської ради Донецької області і зазначений ідентифікаційний код юридичної особи - 35601957.
В той же час слід зазначити, що юридичною особою з ідентифікаційний номером 35601957 , у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань значиться Харцизька міська рада.
Також слід зазначити, що відповідно до ч.2 ст.48 ЦПК України, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позивачу слід конкретизувати к кому ж саме він пред являє позовні вимоги. Якщо до виконкому Харцизької міської ради, то в такому разі зазначити ідентифікаційний код цієї юридичної особи. Якщо ж до юридичної особи з ідентифікаційним кодом 35601957, то зазначити її повне найменування.
Враховуючи наведене та керуючи ч.1 ст.185 ЦПК України, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу можливість усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Харцизької міської ради Донецької області про визначення додаткового строк для прийняття спадщини - залишити без руху і надати позивачеві термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків вказаних в ухвалі шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз"яснити, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала не оскаржується.
Суддя О.В.Здоровиця
30.11.2018
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78281002 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Здоровиця О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні