П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 грудня 2018 р.м.ОдесаСправа № 1440/2091/18
Категорія: 4 Головуючий в 1 інстанції: Мельник О.М.
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
доповідача - судді Стас Л.В.
суддів - Турецької І.О., Шеметенко Л.П.
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Міністерства освіти і науки України про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою Міністерства освіти і науки України на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 08 листопада 2018 року. по справі № 1440/2091/18 за позовом Приватного вищого навчального закладу "Медико - Природничий Університет" до Міністерства освіти і науки України, 3-тя особа: ОСОБА_1, про визнання протиправними дій,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 08 листопада 2018 року задоволено клопотання Приватного вищого навчального закладу "Медико - Природничий Університет" про забезпечення позову у справі за позовом Приватного вищого навчального закладу "Медико - Природничий Університет" до Міністерства освіти і науки України 3-тя особа ОСОБА_1 про визнання протиправними дій.
Зупинено дію Наказу Міністерства освіти і науки України Про анулювання ліцензій на провадження освітньої діяльності приватного вищого навчального закладу "Медико - Природничий Університет" № 1460-л від 19 вересня 2018 року, до набрання чинності рішенням суду у даній справі.
На зазначену ухвалу суду Міністерством освіти і науки України подано апеляційну скаргу.
Ухвалами Пятого апеляційного адміністративного суду від 04 грудня 2018 року відкрито апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою та призначено справу до апеляційного розгляду на 20 грудня 2018 року о 10:30 год.
Разом з цим, в апеляційній скарзі апелянтом заявлено клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про участь представника Міністерства освіти і науки України у судовому засіданні, призначеному на 20 грудня 2018 року о 10:30 год., в режимі відеоконференції, виходячи з наступного.
Положеннями статті 195 КАС України визначений порядок участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 195 КАС України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 7 ст. 195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Отже, необхідною умовою для вирішення питання щодо участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, є визначення особою зручного для її доступу суду, якому ухвалою суду, що розглядає справу, буде доручено забезпечення проведення відео конференції, оскільки режим відеоконференції передбачає фізичну явку особи в суд, в приміщенні якого буде забезпечено відео трансляцію.
В свою чергу, як вбачається зі змісту клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, представником позивача взагалі не зазначено суд, в приміщенні якого буде забезпечено відеотрансляцію, тобто суд за місцем знаходження (місцем перебування) представника позивача.
Отже, необхідною умовою для вирішення питання щодо участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, є визначення особою зручного для її доступу суду, якому ухвалою суду, що розглядає справу, буде доручено забезпечення проведення відео конференції, оскільки режим відеоконференції передбачає фізичну явку особи в суд, в приміщенні якого буде забезпечено відео трансляцію.
В свою чергу, як вбачається з матеріалів справи у клопотанні про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, представником заявника взагалі не зазначено суд, в приміщенні якого буде забезпечено відеотрансляцію, тобто суд за місцем знаходження (місцем перебування) представника Міністерства освіти і науки України.
Слід також зазначити, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вищезазначена норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Керуючись ст.ст. 195, 321, 325, 328 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання представника Міністерства освіти і науки України про розгляд справи у режимі відеоконференції.
Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: Стас Л.В.
Судді: Турецька І.О.
Шеметенко Л.П.
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78294035 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Стас Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні