Справа № 353/1008/18
Провадження № 22-ц/4808/459/18
Категорія 59
Головуючий у 1 інстанції Лущак Н. І.
Суддя-доповідач Василишин
У Х В А Л А
12 грудня 2018 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд у складі судді Василишин Л.В., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тлумацького районного суду від 08 листопада 2018 року у справі за позовом Управління соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно нарахованої щомісячної адресної допомоги, отриманої без достатніх правових підстав, -
в с т а н о в и в:
Рішенням Тлумацького районного суду від 08 листопада 2018 року позов Управління соціального захисту населення (далі - УПСЗН) Тлумацької районної державної адміністрації задоволено.
На адресу апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення суду без матеріалів справи та з клопотанням про звільнення від сплати судового збору. В обгрунтування клопотання апелянт зіслався на те, що він є пенсіонером, отримує мінімальну пенсію і не спроможний оплатити судовий збір. На підтвердження такої обставини ОСОБА_1 долучив копію пенсійного посвідчення.
Згідно положень пункту 1 частини першої статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
За правилами частини другої статті 8 Закону України Про судовий збір суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Оскільки апелянтом не надано доказів розміру річного доходу за попередній календарний рік (2017 рік), суд вважає, що підстави для задоволення клопотання відсутні.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України від 08 липня 2011 року Про судовий збір . Починаючи з 15 грудня 2017 року набули чинності зміни до зазначеного Закону України щодо сплати судового збору на підставі Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
За правилами ч.3 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір , розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Позивачем заявлено позовну вимогу про стягнення 16 097,83 грн. безпідставно нарахованої щомісячної адресної допомоги, отриманої без достатніх правових підстав, тобто судовий збір повинен сплачуватися за ставками, встановленими для позовних вимог майнового характеру, що в даному впадку становить 2643,00 грн.
Судовий збір апелянту слід сплатити на рахунок отримувача - 343 142 0608 0009; отримувач - УК у м.Івано-Франківську; код отримувача (ЄДРПОУ) -379 522 50; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО) - 899 998; код класифікації доходів бюджету- 220 301 01; найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір (Державна судова адміністрація); наявність відомчої ознаки 80 .
При цьому, при заповненні платіжного документа потрібно вказати вищевказані реквізити, а також у графі Код платника слід зазначити: *;101;
(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом
На підтвердження сплати судового збору оригінал квитанції (платіжного доручення) необхідно направити до апеляційного суду, або надати належні та допустимі докази наявності підстав для звільнення від сплати судового збору (довідку про розмір річного доходу за попередній 2017 календарний рік).
Як передбачено ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього кодексу застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тлумацького районного суду від 08 листопада 2018 року у справі за позовом Управління соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно нарахованої щомісячної адресної допомоги, отриманої без достатніх правових підстав - залишити без руху.
Для виправлення зазначених в ухвалі недоліків встановити апелянту строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Попередити, що у випадку неусунення в зазначений строк апелянтом недоліків апеляційної скарги, вона буде вважатись неподаною та буде повернута апелянту.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Василишин
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 13.12.2018 |
Номер документу | 78509404 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Василишин Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні