12.11.2018
Справа 522/16895/18
Провадження № 1-кс/522/20592/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада2018року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт майна.
Як вбачається з клопотання прокурора, прокуратурою Одеської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42018160000000742 від 14.08.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України.
З матеріалів ГВ БКОЗ Управління Служби безпеки України в Одеській області вбачається, що на території Одеської області громадянами України використовується схема по ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах та виведення грошових коштів за межі території України, шляхом проведення фінансово-господарських операцій через підконтрольні підприємства з ознаками фіктивності.
Крім того, з матеріалів ГВ БКОЗ Управління Служби безпеки України в Одеській області вбачається, що на території Одеської області громадяни України створили підприємства з ознаками фіктивності з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та виведення грошових коштів за межі території України.
Попередня правова кваліфікація злочинів передбачена ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України. Відповідно до ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 212 КК України, є тяжким.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що до противоправної діяльності по ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах та виведенні грошових коштів за межі території України, шляхом проведення фінансово-господарських операцій через підконтрольні підприємства з ознаками фіктивності, можуть бути причетні наступні суб`єкти господарювання: ТОВ «Альба Верітас» (ЄРДПОУ 39417658), ТОВ «Одеський торговий дім» (ЄРДПОУ 23862916), ТОВ «Трумен продакшн» (ЄРДПОУ 37810904), ТОВ «Трумен» (ЄРДПОУ 37476418), ТОВ «Рибницька ферма «Акватоп» (ЄРДПОУ 34995070), ТОВ «Хлібокомбінат «Добрий хліб» (ЄРДПОУ 34594078), ТОВ «Роздільнянський хлібокомбінат «Добрий хліб» (ЄРДПОУ 32078696), Одеське відділення № 6 ПАТ «АКБ «Конкорд» (ЄРДПОУ 34514392) та ТОВ «Євро Аудит» (ЄРДПОУ 40297764).
Одним з доказів протиправних діянь являються первинні бухгалтерські, облікові та інші документи, чорнові записи, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про фактичні фінансово - господарські операції, що є об`єктами оподаткування.
Так, з метою відшукання доказів, що вказують на ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та виведення грошових коштів за межі території України, шляхом проведення фінансово-господарських операцій через підконтрольні підприємства з ознаками фіктивності, 31.10.2018 на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 22.10.2018 проведено обшук за ардесою: Закарпатська область, м. Берегово, вул. Рожошкерт, 74, у ході якого вилучено банківську картку ОТП Банк № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_4 .
Таким чином, вказана картка , згідно положень ст.ст. 98, 99 КПК України є речовим доказом, який міг зберегти на собі сліди вчинення або містити інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлююється під час криміанльного провадження.
В свою чергу повернення, не заборона використання та розпорядження вилученими у ході проведення обшуку речами та документами може призвести до їх зникнення, втрати або пошкодження, або настанню інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню і суттєво вплинути на його подальший хід.
Вказане в тому числі може призвести до втрати речових доказів у кримінальному провадженні.
Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на можливу зацікавленість ОСОБА_5 у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування.
Також, вилучені речі та документи необхідні для подальшого проведення судових експертиз, оскільки можуть містити сліди вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи викладене, прокурор просив накласти арешт на зазначене майно.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про накладення арешту на вищезазначене майно та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані матеріали, заслухавши прокурора, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Відповідно доп.1ч.1ст.170КПК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Таким чином, з метою захисту, охорони прав та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, задля встановлення істини у справі, з метою збереження вказаного майна в якості речових доказів, суд приходить до висновку про необхідність накладення арешту, оскільки існує реальна загроза відчуження, зміни або знищення вказаного майна, а його втрата - може слугувати втратою доказової бази у провадженні.
Відтак, метою накладення арешту є збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні.
Аналіз наданих матеріалів дозволяє суду у відповідності до вимог ст. 173 КПК України зробити висновок про достатність доказів, що вказують на наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого КПК України, та можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
Відповідно дост. 13 Конституції України«держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності». Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності (ст. 41 Конституції України).
Відповідно до ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Враховуючи, що вказане в клопотанні речі та документи, а саме: банківська картка ОТП Банк № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_4 , є предметом кримінального правопорушення, та те, що незастосування арешту даного майна може призвести до зникнення, втрати або пошкодження даного майна та настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, суд вважає, що прокурором доведено необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України.
Таким чином, існують всі передбачені Законом підстави для арешту зазначеного майна.
Керуючись ст.ст. 130,131, 170-173, 372,376 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на банківську картку ОТП Банк № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78549583 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні