У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 802/830/18-а
17 грудня 2018 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Сьомого апеляційного адміністративного суду Мацький Є.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Барі" на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2018 року у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Барі" до Державної фіскальної служби України, Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмову в такій реєстрації, про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 19.10.2018 відмовлено в задоволенні заяви представника СТОВ "Барі" про зобов'язання ДФС України подати звіт про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 04.04.2018 щодо реєстрації в ЄРПН податкової накладної СТОВ "Барі" від 12.12.2017 №82 на суму ПДВ 50638,32 грн.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження і особа, яка її подала, порушує питання про поновлення цього строку, посилаючись на те, що судове рішення у справі отримано після спливу строку на оскарження, 29.11.2018, тому просить поновити строк звернення до суду з апеляційною скаргою, який пропущений з поважних причин .
Відповідно до приписів ст.295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
З матеріалів справи встановлено, що ухвала Вінницького окружного адміністративного суду від 19.10.2018 постановлена у порядку письмового провадження.
Позивач ухвалу суду отримав 22.11.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 146).
З урахуванням приписів ст. 295 КАС України, строк для апеляційного оскарження ухвали розпочався 23 листопада 2018 року і закінчився 07 грудня 2018 року.
Апеляційна скарга подана представником позивача 10.12.2018, що підтверджується відбитком штемпеля суду першої інстанції на апеляційній скарзі.
Враховуючи викладене, наведені скаржником обставини та подані в їх підтвердження докази не дають підстав для висновку про поважність підстав пропуску ним строку на апеляційне оскарження.
Інших доказів щодо поважності пропуску строку на апеляційне оскарження позивачем не надано.
Разом з тим, враховуючи закріплене статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на суд , одним із аспектів якого є право доступу до суду, суд апеляційної інстанції надає можливість позивачу навести інші можливі причини, які перешкодили йому подати апеляційну скаргу у встановлений законом строк.
За змістом ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись ст.ст. 169, 295, 296, ч.3 ст.298 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
1. Визнати неповажними, наведені в клопотанні СТОВ "Барі" підстави поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2018 р. у справі № 802/830/18-а.
2. Апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Барі" на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2018 року у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Барі" до Державної фіскальної служби України, Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмову в такій реєстрації, про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
3. Запропонувати апелянту протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
4. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
5. Копію цієї ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Мацький Є.М.
Суд | Сьомий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2018 |
Оприлюднено | 18.12.2018 |
Номер документу | 78610699 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сьомий апеляційний адміністративний суд
Мацький Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні